Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bułgaria z góry
(03-12-2015, 11:35:30)dar.iva napisał(a): Żrebczewo,niedaleko Sliwen

Tak jest . to wideo jest zrobione na wiosne kiedy woda zalewa cerkiew.

Chciałbym zapoznac uczęstników forum o pewnej tradycji tylko bułgarskiej.
w Bułgarii jest jedno specjalne święto którego nie ma nigdzie na świecie. Ostatnimi czasy sietroche skomersiowało . Jest to święto pierwszego lipca- "July morning"
Wywodzi sie z czasów komuny nad morzem i sie go świetuje praktycznie na każdej plaży . Inspirowane jest piosenka Uriah Heep "July morning" to dzien który przynosi nową nadzieje, na lepsze życie.
Sam zespół Uriah Heep był bardzo zaskoczony że takie święto powstało dzięki ich piosenki i przyjeżdaja aby grać i śpewacz tą piosenke przy wschodzi słońca nad morzem bułgarskim. Wokalista John Lowton, przy swojej pierwszej wizycie tak mu sie spodobało w Bułgarii, że  zamieszkał w Burgas i zrobił kilka filmów dokumentalnych na temat Bułgarii. Są one dostepne na youtube.

A poniżej świętowanie July morning z jego udziałem w Kamen Briag

Odpowiedz
Top plejses, biyczys end hotels

W Primorsku, Carewie czy Czernomorcu Czesi i Słowacy mają swoje hotele, ktore ich goszczą od kilkudziesięciu lat.
Pokażcie mi 1 dobry hotel z całkowicie polską obsadą na terenie Bułgarii, co żyje tylko z naszych turystów...
Odpowiedz

Odpowiedz
o tak !

na zimowe wieczory będzie jak znalazł

ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
Emenski Kanion, niedaleko Tyrnovo

Odpowiedz
Orlinie,
zacząłeś fajny wątek. Mam nadzieję że za kilka miesięcy ruszy nowy - Bułgaria oczami naszych dronów.
Bo mój dzisiaj przyjechał ze wschodniego świata. Nie lata tak szybko i wysoko, ale do żyrandola dotarł w 3 sekundy. I po palcach śmigiełkiem dał tak mocno że się go boję, ale to z założenia wersja szkolna do "nauki jazdy". Mam nadzieje że do sierpnia się nauczę.
A może znowu uda się i trzeba będzie nauczyć się do maja???
Pozdrawiam, Hary.
Odpowiedz
Harry, bédzie jazda nagrywajác sie z łódki
A tym czasem jedna z pięknjejszych plaż - Perła Primorsko

Odpowiedz

Odpowiedz
Skoro zima troche zimowych klimatów

Odpowiedz
Melnik

[Obrazek: 10435121_1193004020715132_19137093481434...e=572190BB]
Odpowiedz

Skocz do: