Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Radio i telewizja
#1
W dniach nostalgii zdarzało mi się oglądanie BNT gdy jeszcze była obecna na 13 stopniu szerokości E. Raz na dłuższy czas udało się zobaczyć ciekawy film. W dniach powodzi w Warnie w TV Cerno More, dostępnej w internecie, aktualne relacje z przedmieścia Cyganów Asparuchowa. W radiu Hristo Botev, stacji nadającej muzykę klasyczną od czasu do czasu się zasłucham. Wszak Bułgaria wychowała Potężną Gromadkę wspaniałych śpiewaków, jest niejako światową potęgą. Nie dotarłem jednak do radia nadającego muzykę rozrywkową na fajnym poziomie, czegoś co słuchało się wieczorami w mechanach wybrzeża. Co puszczali na chodnikach nielegalni sprzedawcy CD przed zakazem z UE. Wprawdzie Radio Bulgari czasem nadaje dobrą bułgarską piosenkę ale niemieckie słowo wiążące odstręcza od słuchania. Nie mam nic przeciw niemieckiemu w 3sat czy arte a nawet w Mezzo ale to jest naturalne w muzyce poważnej i oczywiste, natomiast  w połączeniu z bułgarskimi klimatami aż szczypie w uszy. Niemcy są wzorem dla BG począwszy od rodziny panującej poprzez pieniądz i gospodarkę i słusznie. Piosenek bułgarskich w dobrym starym stylu szukam w powiązaniu z językiem, językami Bałkanów. Kto poleci takie radio?
Mack
Odpowiedz
#2
wybierz sobie radio i przyjemnego słuchania Smile
http://www.radioto4ka.com/

I staraj się pisać we właściwych działach, dwa piętra wyżej jest kącik poświęcony mediom bułgarskim Smile

i jeszcze metr innych stacji do wyboru. Łącznie ze stacjami regionalnymi i podziałem na gatunki muzyczne Smile
http://www.predavatel.com/bg/live/
Odpowiedz
#3
Oczywiście, szukałem ale przyznaję źle się poruszałem po forum. Wydawało mi się iż jest ono uboższe i po prostu brak tematu. Za stronę nadawców dzięki lecz nie to mnie trapi, nie o to chodzi, a może na pytanie jeszcze odpowie ktoś, kto mnie zrozumiał. Powszechnie panujące w sieci radia, nadające sieczkę są takie same w Polsce jak i Bułgarii. Szkoda uszu i czasu drogi Fanie Mastiki. Ale nie smuć się, liczę na celną podpowiedź ludzi starszej generacji. Nie mówię, piszę by słuchać jedynie Emila Dymitrova i Lily Ivanovej ale jednak czegoś co można nazwać piosenkami.
Ten drugi link Българските радиостанции на живо to jest coś, fantastyczny. Może uda mi się odnaleźć kanał, stację w interesującym klimacie.
Jeszcze raz dziękuję, Mack
Odpowiedz
#4
http://www.predavatel.com/bg/play/bgradio-estrada_live
tego szukasz BG Radio Estrada, złote hity bułgarskiej estrady Smile
Odpowiedz
#5
tu jest kopalnia nie-na-żywo
http://bulgarianoriginals70s-80s.blogspot.com/
Odpowiedz
#6
Fanie Mastiki oraz Sprokecie: Благодарим Ви много. Piszę, słucham i przesyłam dzięki.
Mack
Odpowiedz
#7
Panowie spójrzcie, przeczytajcie:
http://bulgaricus.pl/forum/showthread.php?tid=569
Odpowiedz
#8
ja tam mam słuchawki non-stop tutaj Smile

BG RADIO
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Telewizja sproket 0 1,475 30-09-2015, 02:07:52
Ostatni post: sproket

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości