Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praga, bułgarofilu!
Użytkownikom, czytelnikom Bulgaricusa proponuję wyjazd sobotni do Pragi 7 maja 2016 r.
Zobaczyć się, pogadać o czarnomorskich klimatach i być w pięknym mieście 12 godzin, zjeść wspólnie obiad, wychylić Gambrinusa to w skrócie cel eskapady.
A kto by ewentualnie planował letni przejazd do Bułgarii autobusem np. z Brna do Warny, mógłby zakupić bilety na stacji Florenc lub przynajmniej zobaczyć jak prezentują się autobusy bułgarskiej firmy Group i panowie kierowcy.
Może zachęcę mieszkańców konurbacji górnośląsko-dąbrowskiej, rybnickiej, aglomeracji krakowskiej ponieważ tym osobom będzie najłatwiej i najtaniej.
Założenia.
8 ewentualnie 12 lub maksymalnie 16 osób.
2, 3 lub 4 samochody dla dojazdu i powrotu.
Zbiórka w Zabrzu o 3.45 i przejazd autostradą A1.
O 5 rano wyjedziemy Pendolinem krótkodziobym, w odróżnieniu od naszego długodziobego i nowego.
8.15 w Pradze idziemy do toalet i na kawę w McDonalds. Zwiedzamy, wpadamy na piwo na Hradczanach, fotografujemy Hrad, katedrę św. Wacława, most Karola, Staromestske namesti. Około 17 obiad U Benedikta. Piwo, rozmowy. 19.30 Hlavni Nadrazi i znowu Pendolino.  Około 23 wysiadamy i wsiadamy do aut oczekujących na parkingu. 24 - zakończenie.
Pieniążki minimalne, impreza non profit. Pociąg teraz z nowym rozkładem podrożeje o 2,5 zł ale i tak w obie strony będzie kosztował zaledwie 66,5 zł, to już z dwiema miejscówkami tam i z powrotem. To specjalna promocja Ceskych Drah. Zabierając dziecko poniżej 15 lat zapłacimy tylko 12 zł za obie miejscówki natomiast przejazd bezpłatny. Konieczny tu będzie paszport dla skontrolowania wieku w dniu 7 maja. Składka jednej osoby na benzynę 2 x 65 km (licząc od Zabrza) = 15 zł.
I to by było tyle tytułem wstępu.
Czego nie napisałem, zapomniałem to uzupełnię.
Mack
Odpowiedz
podepnę wątek na czas jakiś bo idea ciekawa Smile
Odpowiedz
To mnie ucieszyłeś.
Odpowiedz
zależy po ile korony wymieniasz Wink o to promo za 234 kc chodzi, tak?
Odpowiedz
btw: jak ktoś jest spoza gop to sens tłuczenia się do ostrawy przez zabrze, żeby wsiąść w pendolino do pragi jest mniej więcej taki sam, jak drapanie się lewą nogą przez kark za prawym uchem Wink
Odpowiedz
Pomysł fajny. Warty rozważenia. Lecz jak jechać do Pragi to już na kilka dni - jeśli ktoś ma ochotę pozwiedzać oczywiście. Bo w jeden dzień niewiele uda się zobaczyć. A spotkać się i wypić piwko u Szejka - czemu nie Smile.
Odpowiedz
(02-12-2015, 03:21:50)Bulgarius napisał(a): Pomysł fajny. Warty rozważenia. Lecz jak jechać do Pragi to już na kilka dni - jeśli ktoś ma ochotę pozwiedzać oczywiście. Bo w jeden dzień niewiele uda się zobaczyć. A spotkać się i wypić piwko u Szejka - czemu nie Smile.
owszem, w jeden dzień to możesz zrobić szybką przebieżkę niczym japońska wycieczka Wink a na dzień łażenia i samo piwo to styknie brno Wink a na całoweekendową popijawę jakiś pensjonat za brnem z dobrze zaopatrzoną w wina piwniczką Wink
Odpowiedz
Jak dla mnie trochę za daleko ale sam pomysł dla tych co mieszkają w pobliżu godny zastanowienia!
Odpowiedz
Korony wymienimy wg kursu jaki będzie np. tydzień przed wyjazdem. Nie wiemy zatem jaka będzie cena, wiemy że będzie niska. Cena przejazdu z Bogumina i powrotu z Pragi 339,50 Ck. Cena miejscówki 35 Ck x 2, o ile kupimy bilety np. tydzień przed, później cena rośnie w postępie arytmetycznym. Teoretycznie mogłoby być nawet 200 Kc x 2. Dzieci bezpłatnie jadą, płatne tylko miejscówki. Myślę iż Państwo zabiorą dzieci w wieku od 10 do 14 lat, jednak trud eskapady mniejszym pociechom dałby się mocno we znaki. To jednak 21 godzin. Samochody zaparkujemy w Boguminie, nie w Ostrawie.
Pragę można zwiedzać dowolnie długo ponieważ na to zasługuje i ma ogromnie dużo piękna do zaoferowania przybyszowi, natomiast w 12 godzin można spokojnie zobaczyć trakt królewski czyli to co najważniejsze, spróbować piwa, zjeść obiad, odpocząć w ogrodach. Na marginesie myślę o piwie jako skromnym dodatku choć jest tak znakomite. Nie jest jednak mam nadzieję celem peregrynacji a sednem jest architektura, sztuka, piękno tego miasta. Fajnie by było gdyby część społeczności Bulgaricusa tak kwestię odczuwała i wierzę, że nam się to uda.
Mack
Odpowiedz
(01-12-2015, 21:06:45)maciej.kanski napisał(a): Użytkownikom, czytelnikom Bulgaricusa proponuję wyjazd sobotni do Pragi 7 maja 2016 r.

Czego nie napisałem, zapomniałem to uzupełnię.
Mack

Ciekawy pomysł dla mnie i Iwonki mojej ponieważ Ona jako jeszcze pracująca w tym terminie będzie już na resztkach urlopu.
Zapisałem w kajecie termin Smile
Pierwsze piwko zawsze dotąd wypijałem u Cerneho Vola. Nie do zdobycia jak narazie mam wypicie piwka w Złotym Tygrysie . Może tym razem sie uda ? Big Grin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości