Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praga, bułgarofilu!
#1
Użytkownikom, czytelnikom Bulgaricusa proponuję wyjazd sobotni do Pragi 7 maja 2016 r.
Zobaczyć się, pogadać o czarnomorskich klimatach i być w pięknym mieście 12 godzin, zjeść wspólnie obiad, wychylić Gambrinusa to w skrócie cel eskapady.
A kto by ewentualnie planował letni przejazd do Bułgarii autobusem np. z Brna do Warny, mógłby zakupić bilety na stacji Florenc lub przynajmniej zobaczyć jak prezentują się autobusy bułgarskiej firmy Group i panowie kierowcy.
Może zachęcę mieszkańców konurbacji górnośląsko-dąbrowskiej, rybnickiej, aglomeracji krakowskiej ponieważ tym osobom będzie najłatwiej i najtaniej.
Założenia.
8 ewentualnie 12 lub maksymalnie 16 osób.
2, 3 lub 4 samochody dla dojazdu i powrotu.
Zbiórka w Zabrzu o 3.45 i przejazd autostradą A1.
O 5 rano wyjedziemy Pendolinem krótkodziobym, w odróżnieniu od naszego długodziobego i nowego.
8.15 w Pradze idziemy do toalet i na kawę w McDonalds. Zwiedzamy, wpadamy na piwo na Hradczanach, fotografujemy Hrad, katedrę św. Wacława, most Karola, Staromestske namesti. Około 17 obiad U Benedikta. Piwo, rozmowy. 19.30 Hlavni Nadrazi i znowu Pendolino.  Około 23 wysiadamy i wsiadamy do aut oczekujących na parkingu. 24 - zakończenie.
Pieniążki minimalne, impreza non profit. Pociąg teraz z nowym rozkładem podrożeje o 2,5 zł ale i tak w obie strony będzie kosztował zaledwie 66,5 zł, to już z dwiema miejscówkami tam i z powrotem. To specjalna promocja Ceskych Drah. Zabierając dziecko poniżej 15 lat zapłacimy tylko 12 zł za obie miejscówki natomiast przejazd bezpłatny. Konieczny tu będzie paszport dla skontrolowania wieku w dniu 7 maja. Składka jednej osoby na benzynę 2 x 65 km (licząc od Zabrza) = 15 zł.
I to by było tyle tytułem wstępu.
Czego nie napisałem, zapomniałem to uzupełnię.
Mack
Odpowiedz
#2
podepnę wątek na czas jakiś bo idea ciekawa Smile
Odpowiedz
#3
To mnie ucieszyłeś.
Odpowiedz
#4
zależy po ile korony wymieniasz Wink o to promo za 234 kc chodzi, tak?
Odpowiedz
#5
btw: jak ktoś jest spoza gop to sens tłuczenia się do ostrawy przez zabrze, żeby wsiąść w pendolino do pragi jest mniej więcej taki sam, jak drapanie się lewą nogą przez kark za prawym uchem Wink
Odpowiedz
#6
Pomysł fajny. Warty rozważenia. Lecz jak jechać do Pragi to już na kilka dni - jeśli ktoś ma ochotę pozwiedzać oczywiście. Bo w jeden dzień niewiele uda się zobaczyć. A spotkać się i wypić piwko u Szejka - czemu nie Smile.
Odpowiedz
#7
(02-12-2015, 03:21:50)Bulgarius napisał(a): Pomysł fajny. Warty rozważenia. Lecz jak jechać do Pragi to już na kilka dni - jeśli ktoś ma ochotę pozwiedzać oczywiście. Bo w jeden dzień niewiele uda się zobaczyć. A spotkać się i wypić piwko u Szejka - czemu nie Smile.
owszem, w jeden dzień to możesz zrobić szybką przebieżkę niczym japońska wycieczka Wink a na dzień łażenia i samo piwo to styknie brno Wink a na całoweekendową popijawę jakiś pensjonat za brnem z dobrze zaopatrzoną w wina piwniczką Wink
Odpowiedz
#8
Jak dla mnie trochę za daleko ale sam pomysł dla tych co mieszkają w pobliżu godny zastanowienia!
Odpowiedz
#9
Korony wymienimy wg kursu jaki będzie np. tydzień przed wyjazdem. Nie wiemy zatem jaka będzie cena, wiemy że będzie niska. Cena przejazdu z Bogumina i powrotu z Pragi 339,50 Ck. Cena miejscówki 35 Ck x 2, o ile kupimy bilety np. tydzień przed, później cena rośnie w postępie arytmetycznym. Teoretycznie mogłoby być nawet 200 Kc x 2. Dzieci bezpłatnie jadą, płatne tylko miejscówki. Myślę iż Państwo zabiorą dzieci w wieku od 10 do 14 lat, jednak trud eskapady mniejszym pociechom dałby się mocno we znaki. To jednak 21 godzin. Samochody zaparkujemy w Boguminie, nie w Ostrawie.
Pragę można zwiedzać dowolnie długo ponieważ na to zasługuje i ma ogromnie dużo piękna do zaoferowania przybyszowi, natomiast w 12 godzin można spokojnie zobaczyć trakt królewski czyli to co najważniejsze, spróbować piwa, zjeść obiad, odpocząć w ogrodach. Na marginesie myślę o piwie jako skromnym dodatku choć jest tak znakomite. Nie jest jednak mam nadzieję celem peregrynacji a sednem jest architektura, sztuka, piękno tego miasta. Fajnie by było gdyby część społeczności Bulgaricusa tak kwestię odczuwała i wierzę, że nam się to uda.
Mack
Odpowiedz
#10
(01-12-2015, 21:06:45)maciej.kanski napisał(a): Użytkownikom, czytelnikom Bulgaricusa proponuję wyjazd sobotni do Pragi 7 maja 2016 r.

Czego nie napisałem, zapomniałem to uzupełnię.
Mack

Ciekawy pomysł dla mnie i Iwonki mojej ponieważ Ona jako jeszcze pracująca w tym terminie będzie już na resztkach urlopu.
Zapisałem w kajecie termin Smile
Pierwsze piwko zawsze dotąd wypijałem u Cerneho Vola. Nie do zdobycia jak narazie mam wypicie piwka w Złotym Tygrysie . Może tym razem sie uda ? Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości