Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elenite / Елените
#1
A co sądzicie o Elenite?
Nie ma żadnego opisu, był ktoś?
Z internetu wywnioskowałem, że to mała dość spokojna miejscowość.
Odpowiedz
#2
(25-12-2015,13:17:55)ventosa napisał(a): A co sądzicie o Elenite?
Nie ma żadnego opisu, był ktoś?
Z internetu wywnioskowałem, że to mała dość spokojna miejscowość.

Jechałem przez Elenite samochodem - jako że z reguły stacjonuję w Sv.Vlasie (właściwie to nawet poza Vlasem - w stronę Elenite) - kiedyś postanowiłem pojechać - "pozwiedzać" w tamtą stronę. W zasadzie są to same hotele, z czego część ogrodzona i z brakiem możliwości przejazdu. Z tego co pamiętam - nasza podróż zakończyła się właśnie przed szlabanami jakiegoś hotelu ;-) Dalej drogi już nie było.

Wygląda na bardzo dobra miejscówkę dla "spokojnych". Do Słonecznego Brzegu jedzie bodajże jeden autobus, z naszego przystanku bilet kosztował 1,5 roku temu 5 leva.

Jako że mój pierwszy post - pozdrawiam przy okazji wszystkich bywalców. Czytałem Was jakoś od 2007 (pierwszy wyjazd do BG), więc stwierdziłem że w końcu się zarejestruję ;-)
Odpowiedz
#3
Cytat: (...)
Jako że mój pierwszy post - pozdrawiam przy okazji wszystkich bywalców. Czytałem Was jakoś od 2007 (pierwszy wyjazd do BG), więc stwierdziłem że w końcu się zarejestruję ;-)

I my również witamy Smile
Odpowiedz
#4
Dodam jeszcze , że to osiedle all inclusive. jest też aquapark nazywa sie "Atlantyda" idealne też dla mniejszych dzieci. Dla bywalców jest darmowe wejście. Ci z zewnątrz płacą , nie pamiętam ile ale taniej niż w Słonecznym czy w Nesseberze . Ale i aquapark jest mniejszy wielkości niej więcej tego w Primorsko. Plaża jest dość wąska jak na bulgarskie warunki ale długo plytka i w sam raz dla małych dzieci. Praktycznie zewsząd jest widok na morze . w elenite droga się kończy kiedyś dalej był teren wojskowy bo na cyplu Emine sa radary i anteny do nasłuchu Turków i NATO ale mało z tego pozostało choć nadal jest jednostka w lesie ale bardzo mała. Kiedyś w latach 50-tych był plan przedłużyc droge i połaczyć ja wzdłuż morza z drogą na Warne .
Swojego czasu ośrodek Elenite był ośrodkiem ekskluzywnym w którym odpoczywli tylko francuzi i były tam domki i takie lepsze bungala. Do końca zeszłego stulecia jeszcze to w ten sposób funkcjonowało a póżniej całość została sprywatyzowna , kupiona przez pewnego "biznesmena" z Plovdiv za partyjne pieniądze i teraz stoją tam wierzowce stylu "mutrubarok". Zobacz sobie zdjęcia w internecie jak ci sie podoba architektua to śmiało jedż tam.
Odpowiedz
#5
Super, dzięki za odpowiedź.
"Royal Club", fajny ośrodek, fajny standard, przy samej plaży i widok na morze, itd. itp. ale "trochę" drogi (60+ euro za dobę).
Odpowiedz
#6
Elenite sa drogie, bo sa otoczone rezerwatem, wiec sie placi za spokoj i wygode.
Odpowiedz
#7
Moja szefowa była z grupą znajomych w Elenite w Hotelu Royal Park, czy Royal Club z Aquaparkiem w lipcu 2015, wróciła i powiedziała że to były najgorsze wakacje w jej życiu! Była na All Inc, ponoć były wojny o żarcie, hotel przepełniony, brak wolnych stolików, brak napojów, horrrendalne kolejki za wszystkim, brak parkingu, a jak zwolniło się miejsce to było płatne i to sporo. Brak możliwości wyjścia na spacer, tylko samochodem.
Jeździli na kolacje do SB bo po 3 dniach odpuścili sobie walkę o miskę w hotelu, stwierdzili że to poniżej ich godności...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości