Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nasze plany wyjazdowe niezwiązane z Bułgarią
Taka papuge moje dzieci mają w klatce.
Odpowiedz
Teresa to ty męczysz papugi.
Odpowiedz
teresa :

Cytat:Taka papuge moje dzieci mają w klatce.

Shy  Też tak można ale to chyba nie to samo Smile

dżek : wiem ale nie samym chlebem człowiek żyje Wink

galin88 :
Cytat:Weź nie mów bo marze o Alicante od 2 lat, wszystko wiem o Alicante mam zaplanowaną wycieczke ale nikt nie chce jechać tam ze mną tzn lecieć ; )  już nawet hotel za free i nic ! może w przyszłym roku bo do 3 razy sztuka

Ja tak, ale autem. Nie skrzydlaty jestem.

A tak planuję na 2017 :

1. Sé Catedral >>> GPS :41.142343, -8.611849
2. Wieża Torre Medieval >>> GPS : 41.1427, -8.612157 >> parking jest
3. starówka >>> GPS : 41.140549, -8.612718
4. Funicular dos Guindais , Kolejka linowa >> GPS : 41.140914, -8.60951
5. Batahia Riberia >>> GPS : 41.143253, -8.608294
6. Dom Luís - most >> GPS : 41.140704, -8.609766
7. Caves do vinho do porto Sandeman, piwnice winne >>> GPS : 41.137644, -8.612501
8. Almeida Garrett  - GPS : 41.145495, -8.610891
9. Capela das Almas - kaplica dusz >>> GPS : 41.14987, -8.605712
10. Bufete Fase - bar z francesinhas >>> GPS : 41.156394, -8.604643
11. Igreja e Torre dos Clerigos >>> GPS : 41.145622, -8.614899
12. stadion FC Porto >>> GPS : 41.159804, -8.582591
13. Castela do Queijo, forteca nad Atlantykiem >>> GPS : 41.16927, -8.688313

............ itp itd
To tylko wycinek Portugalii.
Później Algarve, Costa del Sol, Tarifa, Alicante, Valencia, Barcelona, Saint Tropez itp., i powoli do domu.

Nie chcę tu robić topiku nie tematycznego, tak jak pisze dżek ( jeszcze raz sorry ) ale jeśli ktoś byłby zainteresowany taką przygodą na 2017 to możemy zrobić osobny temat. Chyba, że to generalnie zabronione na tym forum.

Pozdrawiam
Costa
Odpowiedz
Przecież jest wątek o innych kierunkach niż Bułgaria - np. tutaj i nie jest zabroniony.
Odpowiedz
Oki, to wracając do tematu. Termin daleki ale jeśli ktoś byłby chętny na taki travel przez iberię, to można pogadać.
Ja planuję na 2017 właśnie taki objazd. W sumie trzeba mieć około 3 tygodni wolnego. Do zrobienia jest myślę, że ponad 10 tyś km. Ale jadąc busami paliwo nie wychodzi już drogo za całą trasę.

Pozdrawiam
Costa
Odpowiedz
Pomysł mi się podoba, chociaż żona wspomina coś o Portugalii. Ale to raczej samolotem, no chyba że...
W Hiszpanii byliśmy już kiedyś samochodem z silnikiem 1,1 i cała Francja nacjonalkami - nie było po co pchać sie na autostrady.
Teraz samochód ciutę lepszy, 10 000 km przeraża mnie mniej niż 3 tygodnie wolnego!
Tematu busów nie znam zupełnie, poproszę o jakiekolwiek info.
Pozdrawiam, Hary.
Odpowiedz
tak informacyjnie - w sprawie wypożyczenia busa, chyba, że chodzi o sam przejazd

przy większej liczbie osób to się opłaca - załóżmy 2 rodziny, w sumie 8 osób, koszt dzienny najmu to 200-250 zł dziennie, przy dłuższym okresie czyli powyżej 14 dni można negocjować, auta tego typu mają dziś naprawdę dobre wyposażenie - fotele jak w osobówkach a nawet obrotowe, klima, stolik itp, wygodnie się tym podróżuje; najlepiej wynająć jak ktoś ma - na firmę ( wiadomo ); plusy to - jedziemy jednym autem ( paliwo ), nie przygotowujemy własnego auta do wyprawy na drugi koniec Europy, nasze auto nie zrobi 10tyś km tylko cudze; minusy - jak to Polacy... 8 osób w jednej puszce przez 3 tygodnie - różnie to może się skończyć

ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
Hej
peter - tak to mniej więcej jest jak piszesz. Z tym, że jak się ma własnego busa to te 200 - 250 zł jest w kieszeni.
A 21 dni x 250 zł = 5250 zł, no nawet gdyby to było tylko 3 tyś zł to jednak to jakaś suma jest, którą można spokojnie wydać na np. noclegi w hotelach po drodze.
Ja mam Caravellę 9 -os. ( wersja long, 4 rzędy ) Więc jak jedziemy ze znajomymi, to mieszczą się wygodnie 3 rodziny 3 osobowe.
I zawsze robimy tak, iż oni trochę więcej się składają na paliwo bo ja wiadomo zawsze mam jakieś tam koszty eksploatacyjne.
Wszystko kwestia dogadania, ale mniej więcej koszt paliwa to około 4 L za 100 km na rodzinę.
Generalnie wychodzi taniej. Nawet opłaty za autostrady dzielimy na 3 więc suma kosztów jest mniejsza.
A sprawa - jazdy w większym składzie .... no na pewno trzeba się wcześniej poznać Wink Bo każdy, jest inny i zapewne ma swoje racje, ale jeśli kultura osobista jest OK, i ludzie się dogadują to nie ma większych problemów.
Ja myślę aby złożyć taką paczkę z 5 -8 rodzin, na 2 - 3 auta. Wtedy jest komfort psychiczny, bo jeśli jedzie więcej aut, to jest bezpieczniej.
Ja byłem m.in. dwa razy w Andaluzji - Gibraltar itp, trochę info mam na temat dróg, miejsc, apartamentów itp. Prom do Maroka też zaliczony.
Mi średnio wychodziło około 8 tyś km ( tam i powrót ) z Polski, więc razem z Portugalią trzeba liczyć na jakieś 10 tyś km.

Taki wyjazd to temat rzeka, i dużo, dużo do ustalenia. Ale to co zobaczymy w trakcie takiej podróży to nasze.
Dlatego powoli to planuję, jest jeszcze dużo czasu aby to ułożyć aby każdy z jadących był zadowolony.

Hary - raczej trzeba liczyć 3 tygodnie, bo oprócz jazdy i zwiedzania trochę luzu na plaży czy w knajpach też musi być. Ja jeździłem na 2 tygodnie + dojazd po 2 dni a to była tylko Hiszpania, jeśli dołoży się Portugalię to myślę, że 3 tygodnie będą optymalne na całą wyprawę.
Odpowiedz
no Costa jak masz swoją brykę to zmienia postać rzeczy

zrób jakąś relację w tym wątku

ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
(25-05-2016, 10:06:15)peter napisał(a): zrób jakąś relację w tym wątku

Dołączam do powyższej prośby.
Też od dawna myślałem o Portugalii, choć póki co planowałem raczej samolotem.
Ale gdyby coś się tutaj wykluło to kto wie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości