Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biała / Бяла
Przy przystani knajpa rybna. No i oczywiście z Białej niedaleko do Pri Pancho...Więcej w wątku o Obzorze..
Odpowiedz
Oj, możesz zgubić prawdopodobnie. Czytałem w ubiegłym roku relację, z której wyraźnie wynikała konieczność jazdy samochodem przystosowanym do wertepów, korzeni, piasku. Ciuchcia - nie widziałem jej w Białej ale przypuszczam, że taka sama jak w Obzorze czy Nesebyrze i zapewne w wielu innych, chyba 4 Lv czyli jak myślę droga. W Białej niestety same stoki i spore odległości, trzeba dużo chodzić ale to dla dobrego samopoczucia. W Obzorze 4 sezony mieszkaliśmy przy parku i plaży a teraz taka spora zmiana. Ja się cieszę z tej odmiany. Pisałem już o tym, iż z wielką przyjemnością przyjeżdżaliśmy co kilka dni z Obzoru do Białej, wysiadka przy szosie i odwiedzaliśmy centrum, mechany i na plażę a wracając kierowaliśmy się na nadmorskie wzgórze osiągające niemal 100 metrów wysokości nad wodą. Poprzez łąki wzgórza do portu, nad przystanią dobra restauracja rybna. Po posiłku i dobrej Astice marsz dziką wąziutką plażą, momentami konieczność przytulenia się do skarpy, do skał. Do Obzoru trwa to 3 godziny spokojnym spacerowym kroczkiem. Biil, gratuluję wyboru i ciekaw jestem Twojej relacji.
Odpowiedz
W restauracji nad portem robiłem trochę zdjęć, ładny widok na Obzor. Sfotografowałem interesujące menu także. Niestety nie umiem zamieszczać zdjęć na naszym forum, próbowałem kilka razy chcąc zamieścić plan Białej. O wrzucenie mapki poprosiłem myszabe za co dzięki ogromne.
Mack
Odpowiedz
Jeszcze jedna próba z mapą. Tym razem wrzucam przez stronę zminiejszacz.pl, a nie przez tapatalka - może będzie lepszej jakości.[Obrazek: 4235900_35a21a433ba87a950ea8981eec956106.jpg]
Odpowiedz
Myszabe, to ciekawostka dlaczego tak się dzieje? W załączniku e-mail mapa ostra i czytelna a na forum się coś rozmywa, traci rozdzielczość. Ale może da się coś z tym zrobić?

A gdyby próby zamieszczenia ostrej mapki się nie powiodły to wyślę ją pod przesłane do mnie adresy e-mail.
Z ukłonami
Mack
maciej.kanski@gazeta.pl
Odpowiedz
Niestety nie znalazłam filmiku z dojazdu do Karadere, ale jest kilka filmików w lotu ptaka i samochody jakoś dojeżdżają. Po ubiegłorocznych doświadczeniach z dojazdami na plaże Albanii wydaje mi się że nie będzie tak źle.

Odpowiedz
Wojtek w tamtym roku tam bywał .Chyba pisał o tym w wątku o Obzorze
Odpowiedz
Oglądałem z przyjemnością za co Tobie Biil dzięki. Ludzi nawet conieco o dziwo, może zatem dojazd nie taki ekstremalny jak go forumowicz onegdaj odmalował. Ale może istnieć ryzyko uszkodzenia zawieszenia czy miski olejowej. Problem mały byłby ze ściągnięciem do mechanika. Zobaczymy jak Valentin nas zawiezie na Karadere. W grupce byłoby fajnie tam chodzić. Nie jest tak bardzo daleko, do Obzoru dalej.
Odpowiedz
Zobaczyłem teraz na zdjęciu, rybna restauracja nad przystanią łodzi w Białej nazywa się Czajka. Dobre miejsce wypoczynku w trakcie marszu do Obzoru a i zjeść można troszeczkę. Czyściutka toaleta. Ceny trochę wyższe od obzorskich ale raz na parę dni warto wstąpić dla relaksu i Zagorki.
Odpowiedz
A gdzie w Białej można wypożyczyć rowery ?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości