Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biała / Бяла
#1
Zazwyczaj nie mieliśmy bardzo dużego problemu by dojechać do Białej. Autobus czy bus raz na godzinę z Obzoru do Warny, z przystankiem przy głównej szosie w Białej a ostatecznie taxi za 10 lv. Lecz nigdy nie wracaliśmy z Białej żadnym pojazdem komunikacji publicznej. Do Obzoru wracaliśmy spacerem wzdłuż brzegu morza co jest wspaniałą wycieczką, około 3 godzin z głównej plaży poprzez nadmorskie wzgórze a już od przystani łodzi dziką plażą przy skałach. Na avtogara położony 150 m od szosy wewnątrz miejscowości zajeżdżają dwa lub trzy busy do Warny w ciągu całego dnia. Przy głównej drodze żaden z autobusów się nie zatrzymuje by zabrać oczekujących pasażerów, co prawda staliśmy nie przy słupku przystankowym a przy skrzyżowaniu do centrum. Nie mam pewności czy w ogóle taki słupek istnieje w kierunku Obzoru, może ewentualnie jednak jest kilkaset metrów dalej a bliżej Warny? Kto wie?
Osoby, które były a szczególnie mieszkały w Białej w ubiegłym roku proszę o swoje doświadczenia w kwestii przejazdów, wyjazdów z Białej. Kiedyś w godzinach popołudniowych kursował kolorowy, czerwony odkryty autobusik wycieczkowy Biała-Obzor-Biała ale w 2014 już nie funkcjonował, stał smętnie opuszczony w Białej. Zdecydowaliśmy się zakotwiczyć w Białej po raz pierwszy po wielu pobytach w Obzorze. Na pewno co kilka dni będziemy chcieli wyruszyć do Warny, Obzoru i kolejnych. Wiem, że to niełatwe ale może ktoś z Was opanował już to zagadnienie?
Mack
Odpowiedz
#2
Fajnie maciej.kanski bo my też wybieramy się do Białej. Mam nadzieję na miejscu uzyskać więcej informacji o komunikacji, ale ja będę dopiero w sierpniu. Właściciel naszego hotelu oferuje transfery na miejscu dla swoich gości, więc raczej nasza grupa nie powinna mieć z tym problemu. A Ty gdzie się wybierasz - do jakiego hotelu?
Odpowiedz
#3
(15-01-2016,11:02:13)myszabe napisał(a): Fajnie maciej.kanski bo my też wybieramy się do Białej. Mam nadzieję na miejscu uzyskać więcej informacji o komunikacji, ale ja będę dopiero w sierpniu. Właściciel naszego hotelu oferuje transfery na miejscu dla swoich gości, więc raczej nasza grupa nie powinna mieć z tym problemu. A Ty gdzie się wybierasz - do jakiego hotelu?

Witaj. Nie byłeś dotąd jeszcze w Białej? Z początkiem sezonu do Walmar.  Gospodin Valentin też proponuje ale to może jednak tanie nie być, choć za przewiezienie z Sarafova 25 Euro.
Porównując z taxi to znacznie taniej i chwała mu za to. Taksówkarz najmniej chciałby 70 Lv. Z Obzoru do Sarafova prosili 70, 80 i 90 a znalazłem taxi i trzyma cenę co roku 60 Lv. Fajny Bułgar, wybudował nowy duży i ładny dom, róż wenecki niemal, widać go z połowy Obzoru.
Będąc wcześniej dam oczywiście info na temat, jednocześnie proszę o wiadomości tych którzy doświadczyli wrażeń komunikacyjnych w Białej.
Wracaliśmy onegdaj do Obzoru taksówką wracającą przez Białą, weszliśmy w czworo, jeszcze bardzo usiłowała kobieta, tubylka lecz się nie mieściła jako szósta, przyjechaliśmy, na Rybarskiej kierowca rzekł 20 Lv a my jak na komendę głośny jęk...no 10 Lv ale było miło i z humorem.
Ukłony
Mack
Odpowiedz
#4
Ha ha ha mack Jedziemy do tego samego hotelu Smile
Zatem czekam na Twoje doświadczenia. Valentin rzeczywiście bardzo miły - my jedziemy w 6 rodzin, a więc dość dużą grupą w drugiej połowie sierpnia. Z tego co mówił to na Karadere wozi swoich turystów licząc jedynie symbolicznie za benzynę, a transfer z Sarafova jest w bardzo dobrej cenie, bo te 25 EURO to pewnie nie od osoby i w dwie strony... Valentin ma bardzo dobre opinie na booking.com. My rezerwowaliśmy bezpośrednio i cały czas kontaktujemy się z nim przez facebooka i skype.
Fajnie, że będzie ktoś, kto będzie przed nami. Liczę więc na Twoje szczere podpowiedzi

(15-01-2016,11:52:32)maciej.kanski napisał(a): Fajny Bułgar, wybudował nowy duży i ładny dom, róż wenecki niemal, widać go z połowy Obzoru.
Czy piszesz o innym domu niż Walmar - czy właśnie budynek Walmar jest taki widoczny z Obzoru?
Odpowiedz
#5
(15-01-2016,12:33:03)myszabe napisał(a): Ha ha ha mack Jedziemy do tego samego hotelu Smile
Zatem czekam na Twoje doświadczenia. Valentin rzeczywiście bardzo miły - my jedziemy w 6 rodzin, a więc dość dużą grupą w drugiej połowie sierpnia. Z tego co mówił to na Karadere wozi swoich turystów licząc jedynie symbolicznie za benzynę, a transfer z Sarafova jest w bardzo dobrej cenie, bo te 25 EURO to pewnie nie od osoby i w dwie strony... Valentin ma bardzo dobre opinie na booking.com. My rezerwowaliśmy bezpośrednio i cały czas kontaktujemy się z nim przez facebooka i skype.
Fajnie, że będzie ktoś, kto będzie przed nami. Liczę więc na Twoje szczere podpowiedzi

(15-01-2016,11:52:32)maciej.kanski napisał(a): Fajny Bułgar, wybudował nowy duży i ładny dom, róż wenecki niemal, widać go z połowy Obzoru.
Czy piszesz o innym domu niż Walmar - czy właśnie budynek Walmar jest taki widoczny z Obzoru?
No to niespodzianka myszabe, nie ma co. Ale sześć rodzin - to bym oszalał całkowicie więc może dobrze, że będziemy wcześniej? No śmieję się. 25 E od kursu. Wyjaśniałem to z Valentinem. Z plażą Karadere - pięknie, dobry człowiek no i jak czytałem dobrze gotuje i obficie podaje. Wszyscy zatem zadowoleni, opinie chyba wszystkie czytałem. Białą znam z sześciokrotnych odwiedzin. Przeciwieństwo Obzoru. Napiszę o komunikacji i innych sprawach po rozpoznaniu szczegółów. Różowy jest w Obzorze, wysoki i na wzgórzu. Na swojej wizytówce taksówkarskiej nazwał go Hotelem Panorama ale realnie nie miał odwagi i jest bez szyldu. Ale fajny. A Walmar zobacz na street view tylko zamiast 13 Zdravko Bombov ulitsa wpisz 5 Zdravko Bombov ulitsa. Jest jakaś zmyłka ale to się zdarza w mapach googla, szczególnie w BG. Tym niemniej kochamy wakacje nad Morzem Czarnym, czyż nie?
Mack
Odpowiedz
#6
Jasne, że Bułgaria - rok w rok. My będziemy w Bułgarii już szósty rok z rzędu: 2 razy Rawda, 3 razy Primorsko. Obzor znamy tylko z pierwszej wizyty w Bułgarii, kiedy to jechaliśmy samochodem i przejeżdżaliśmy przez Obzor i Białą.
Ponieważ lubimy spędzać czas aktywnie - jakieś bieganie, rowery itd.. szukaliśmy miejsca podobnego do Primorska. Dużo osób mówi że taki jest Obzor, a sama Biała wpadła nam jakoś przy okazji Obzoru (na street wiev oczywiście byłam i dom widziałam jeszcze przed rezerwacją). Ogród i basen ma imponujący.
Nasz grupa jest tak imponująca, bo zawsze zaczyna się od 2 - 3 rodzin, do tego kolejna, kolejna.... i w pewnym fragmencie 12 dniowego wyjazdu jesteśmy w 19 osób. To ma swój urok - jest z kim biegać, no i z kim imprezować Wink a i dzieciaki mają towarzystwo.
Odpowiedz
#7
Myszabe - Sozopol dwa, Carewo raz, Obzor siedem. Wycieczkowo Sinemorec, Ahtopol, Burgas, Nesebyr, Varna. Piszesz o Primorsku a cały czas chciałem dla odmiany Primorsko. Na poważnie przymierzyłem się do Malkata Stopanka czyli Little Lady ale na szczęście nie wpłaciłem jeszcze żądanego depozytu. Dostałem dzisiaj z Booking ankietę, czy byłem zadowolony z poziomu obsługi, napisałem że tak ale poprosiłem by nie przyjmowali ofert z obowiązkowym 30% depozytem bo to odstręcza część klientów. W Barcelonie, Paryżu czy Rzymie nigdy nikt nie wymagał przedpłaty a wycofać się można krótko przed przyjazdem. Tymczasem większość Bułgarów obawia się kłopotów ale też tracą jednocześnie. Mają twarde głowy ale ich lubię.
Nie biegam, dziadkiem jestem z babcią i wnuczkiem.
Obzor myślę jest jednak odmienny od Primorska ale trudno do końca ocenić bo jeszcze nie widziałem. Obzor to komercja, Biała ma dużo naturalniejszej prostoty. Obzor mający tylko 2 tysiące mieszkańców to w sezonie metropolia przy cichej i bezludnej Białej.
Kilka lat temu spotkaliśmy tylko troje staruszków Anglików. Coś tych Anglików przyciąga bo dwa lata temu z rodziną angielską wspólnie jechaliśmy taxi z Obzoru do Białej. Oczywiście spotkaliśmy się później na obiedzie w knajpce na plaży ale trudno człowieka nie spotkać skoro jest tak przestronnie.
Napisałem do Valentina o tym jaki świat mały.
Nie mam biletów na samolot, drogie, czym się martwię a Valentin potrzebuje pewnego wczasowicza. W ostateczności pojedziemy pociągiem z Budapesztu. Ja to lubię w przeciwieństwie do rodziny, nie kochają pociągów. Ludzie różne mają koniki.
Dzięki temu jest wesoło.
Mack z pozdrowieniami.
Odpowiedz
#8
Jeszcze w uzupełnieniu co do Obzoru, otóż ma w centrum estradę z widownią a prócz tego fajny i spory park w innym miejscu obok plaży, w którym można schłodzić ciało, pogimnastykowąć się w siłowni gratis, umyć, posiedzieć, popatrzeć na różności wschodniego świata, to jeszcze amfiteatr rzymski nieomal gdzie za dnia próby a wieczorem koncerty, większość bezpłatnie. Artyści młodzieżowi krajów poradzieckich po Władywostok umilają nam życie. Patrząc ze sputnika na Primorsko brakowało mi takiego parku. Były dwa place i to akurat przy moim hotelu ale zupełnie pozbawione drzew czyli żar bije z nieba i nie ma gdzie się schronić jedynie w pokoju. potem dopatrzyłem się na "ulicznym spojrzeniu" że przy Malkata Stopanka wielka buda z elektrycznymi samochodzikami i tak nastąpił epilog. Wprawdzie poprosiłem jeszcze o pokój od strony ulicy ale miła pani Bułgarka domyśliła się i sama napisała, iż z ciszą mają kłopot i nie mają na to sposobu.
Mack
Odpowiedz
#9
Mack jeśli myślisz cały czas o Primorsko to daj znac na prive - coś poradzimy tylko nie w Malkata Stopanka.
Natomiast jeśli chodzi o loty to te Small Planet godne zastanowienia - latają także z Katowic i także do Warny. Można lecieć Katowice-Warna i zamieszkać w Białej, a następnie przenieść się do Primorska i wracać z Burgas do Katowic. Cena nawet przy zakupie odcinkowym taka sama. Nam jednak nie pasują loty w poniedziałek. I też jeszcze nie mamy biletów ....
Pozdrawiam
Odpowiedz
#10
(16-01-2016,01:08:31)myszabe napisał(a): Mack jeśli myślisz cały czas o Primorsko to daj znac na prive - coś poradzimy tylko nie w Malkata Stopanka.
Natomiast jeśli chodzi o loty to te Small Planet godne zastanowienia - latają także z Katowic i także do Warny. Można lecieć Katowice-Warna i zamieszkać w Białej, a następnie przenieść się do Primorska i wracać z Burgas do Katowic. Cena nawet przy zakupie odcinkowym taka sama. Nam jednak nie pasują loty w poniedziałek.  I też jeszcze nie mamy biletów ....
Pozdrawiam

Dzień dobry myszabe.
Primorsko uważane jest za najlepsze miasteczko wakacyjne. Takie opinie rodzin często czytałem więc w końcu ( a jak niedawno wyliczyłem byliśmy w Bułgarii około 240 dni )  udało nam się uzgodnić wyjazd do Primorska. Malkata Stopanka była może czwartym czy piątym obiektem nad którym trzeba było się pochylić lecz tam złożyłem rezerwację poprzez Booking. Elektryczne samochodziki zauważyłem jako gapa już po zarezerwowaniu. Ale kierowniczka była bardzo przyjaźnie nastawiona, anulowanie bezproblemowe, Booking z Amsterdamu też przysłał miłe potwierdzenie.
   Myszko, napisz kilka a lepiej więcej zdań o Primorsku i noclegach.
Czytam o Twoich podróżach, imponujące i interesujące, przestudiuję spokojnie wszystko. To dla mnie frajda bo po agonii demoludów stopniowo stawałem się turystą oraz organizatorem wycieczek. Od Gomółki do Gierka rozmyślałem jedynie nad przymusowym pobytem stałym.
   Small Planet - widziałem ich samoloty ale przyznam nie pomyślałem by się zainteresować, teraz naprawię ten błąd. Korzystaliśmy z Wizzair i to z przyjemnością ponieważ do Burgas i do Pyrzowic mieliśmy loty,  te już najtańsze, po 200 zł. Ale to już było, teraz bilety chyba pozłocone?
Mack z ukłonami.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości