Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Caravaning ,Camping W Bułgarii
#1
Witam,Nie bardzo wiem gdzie zapytać czy dobry temat dział wybrałem.Chodzi nad morzem w które mógłbym się wybrać z namiotem lub Caravaningiem.Czy jest tu jakaś już informacja bo szukałem ale nic nie znalazłem

http://pozdrozeciwroze.blogspot.com/
Odpowiedz
#2
O caravaningu nad morzem nie ma raczej informacji. Jeszcze nie ma Smile
Odpowiedz
#3
Dux - to jest chyba bolączka wybrzeża Bułgarii, infrastruktura jest kiepska, można rzec, że jej nie ma wcale

podczas ostatniego pobytu, widziałem w Kamchiji na plaży miejsce gdzie stały kampery i były podłączenia - pewnie parę osób się jeszcze wypowie, ale na drogach jest bardzo mało kamperów - z powodu właśnie braku infrastruktury; pól namiotowych ja szczerze nie widziałem - namioty natomiast rozbijane są na dziko na plażach

myślę, że głównym powodem są niskie ceny kwater
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#4
Ja byłem na kilku campingach w Bułgarii m.in. w Złotych Piaskach, Albenie, Aheloy. To warty polecenia był ten ze złotych piasków bo reszta słaba. No może jeszcze na pograniczu bułgarsko-rumuńskim w Vama Veche był skromny ale fajny camping - to dla tych co jadą od strony Rumunii. Obecnie patrząc na ceny to chyba wolę kwaterę bo jak się wszystko policzy do kupy (opłata za namiot + samochód lub kamper + ilość osób) to wychodzi chyba taniej kwatera.

Poniżej trzy stronki na których może coś znajdziesz:
1
2
3
Odpowiedz
#5
Caravaning czy nawet wyjazd pod namiot nie ma nic wspólnego z tanimi kwaterami .To raczej styl który ktoś lubi i nie zamieni go na żaden najlepszy hotel.Zdawało mi się ze na tym forum były kiedyś informacje co do pól namiotowych.Zresztą byłem tam kiedyś i po prostu szukam nowych bo od dawnych czasów wiele się zmieniło .
Polacy coraz częściej wynajmują lub nawet kupują samochody by bawić się w tak zwany caravaningowiec.

Może ktoś coś napisze jeszcze jest czas do sezonu.Ja byłem kiedyś w okolicach Sozopolu ,tam też była ładna plaża.Ale to było dawno.
Odpowiedz
#6
Dux69 masz rację, że caravaning czy namioty to coś innego niż kwatery. Sam kiedyś uwielbiałem jeździć na kampingi i w taki sposób zjeździłem pół Europy. Teraz jestem już stary i bolą mnie kości jak śpię np. w namiocie. Dlatego wybieram kwaterę.
Odpowiedz
#7
Mam wrażenie, że Bułgarzy (oraz inwestorzy zagraniczni inwestujący w Bułgarii) zapomnieli, że na tym rodzaju turystyki można również zarobić. Kempingi, które widziałem (a widziałem ich w Bułgarii mało) pamiętają jeszcze czasy poprzedniego systemu, są delikatnie podretuszowane, ale do kempingów zachodnich to przepaść. Inwestycje poszły gdzie indziej i nie ma chyba fajnych, ładnie zagospodarowanych i dorównujących obecnym standardom kempingów, pól namiotowych. Tak jak kolega Dux69 napisał to jest styl życia i wiele osób podróżuje po całym świecie tylko w ten sposób (przyczepa kempingowa, kamper, namiot, auto-stop, itp.). Ale kto wie - może z czasem i ta forma wróci do Bułgarii. Ja osobiście też już jestem "z tych wygodnych", ale pamiętam czasy dzieciństwa i podróże polonezem z przyczepą Niewiadów z rodzicami, potem czasy "młodzieżowe" z namiotem i też było super. Ale takie kempingi jak byłem na Lazurowym Wybrzeżu to niejedna kwatera się chowa. W sanitariatach rosły palmy, wszystko w pięknych kafelkach, na placu korty do tenisa, boiska do siatkówki, do nożnej, stoły do pingla, mini-golfy, podziemne- bezkolizyjne przejście pod ulicą na plażę, no cuda Panie, cudeńka.
Odpowiedz
#8
Same dziadki wygodne się znalazły.A przecież na wszystko jest sposób.Mój w Bulgarii to byłlby pewnie Burgas 63,ale dla nie żonatych to jakaś młoda panna.Widziałęm jak nie jeden 80 letni dziadek przy sporo młodszej ,,koleżance'' u boku wywijał takie fikołki w basenie że szok,nie mówiąc już ze nikt takich nie mógł dogonić na żaden szczyt.

Do wakacji jest czas .Będę zagladał tu może coś się pojawi a jak nie to po moim powrocie coś napisze.
Jakby ktoś szukał informacji np o Skandynawii( i nie tylko) to zapraszam.
http://pozdrozeciwroze.blogspot.com/
Odpowiedz
#9
W Achtopolu na Delfinie.widziałam Polaków camperem.
Odpowiedz
#10
A czy ktoś ostatnio był W okolicach Sozopola.Bardzo dawno temu był przed miastem camping potem jedna plaża naturystów i caravaning dla obcokrajowców.To były czasy kiedy w Bułgarii  zobowiązały 3 rodzaje cen.Plaża była w zatoczce.Chyba nosiła nazwę Carskiej Plaży.Bezpieczne miejsce idealne dla  rodzin z dziećmi.No i te ceny.ALE to se Nevratim .Niestety mojej żonie Bułgaria się nie spodobała i więcej tam nie pojechaliśmy.Ale w tym roku na parę dni pojedziemy.Czy ktoś tam nie dawno był?

http://pozdrozeciwroze.blogspot.com/
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Samolotem do Bułgarii - informacje ogólne, ceny biletów, dojazd z lotniska myszabe 945 720,049 19-03-2024,11:25:21
Ostatni post: Knyaz-KV
  wspólny wyjazd/wakacje w Bułgarii 2024 jarecki69 59 326 02-03-2024,00:14:37
Ostatni post: bateniki
  do Bułgarii przez Serbię czy Rumunię bartus40 137 2,227 24-02-2024,21:45:39
Ostatni post: jarecki69
  Mandaty w Bułgarii i tranzycie KAJ 8 121 29-11-2023,21:02:41
Ostatni post: bateniki
  Pociągiem do Bułgarii Wawo 53 39,128 18-07-2022,12:10:49
Ostatni post: igi123
  Do Bułgarii z cudzym dzieckiem. Jak to wygląda w rzeczywistości na granicach? przekotcur 11 4,348 22-06-2021,19:56:31
Ostatni post: przekotcur
  Informacja o aktualnej sytuacji drogowej w Bułgarii wafer 8 6,287 11-06-2020,10:03:14
Ostatni post: bateniki
  Czym zamierzasz dostać się do Bułgarii w 2020? dżek 9 6,688 29-04-2020,03:15:11
Ostatni post: bateniki
  System kontroli winietek drogowych w Bułgarii 2020 wafer 2 3,625 04-03-2020,21:52:25
Ostatni post: bateniki
  Czym zamierzasz dostać się do Bułgarii w 2019? dżek 23 19,248 17-07-2019,20:29:03
Ostatni post: TomekT

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości