Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łowecz i okolice / Ловеч
(18-02-2016, 14:47:18)orlinezze napisał(a): Ciesze się , ze kogosz tymi miejscami zainteresowałem. Warto je zwjedzić. Jak ja jade to śpie u mojego przyjaciela od żaglowania, który tam ma ośrodek wypoczynkowy...

Dzięki - zapoznałem się.
Mnie odpowiada - nawet sezonowość obiektu.
Muszę tylko wszystko zgarnąć do kupy - wyjechać z pełnym obrazem sytuacji i tak dalej.
Pozdrawiam.
PS - Mocno obserwuję Twoje wpisy - są naprawdę naprowadzające na dobre miejscówki w BG ...
to przyjemne żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi....Big Grin
Odpowiedz
Kapitalne widoki w Devetashka pieczara. Świetny wątek Orlinezze, zresztą jak zwykle Smile
Odpowiedz
Jeden dzien od rana do wiecora w zupeności wystarcza aby zobacyć i devetashka peshtera i wodospady , Łowecz i Trojanski monastyr. . Po noclegu tam w okolicy proponuje aby prekrocyć w tym miejscu Stara Planina przez park narodowy "Centralen Bałkan" są ładne widoczki na trasie
[Obrazek: _beklemeto_memorial_from_the_air.jpg]

A po drugiej stronie gór zwiedzić Karłowo, Kałofer i przenocować np. w Banya lub Pavel Bania, gdzie jest dużo ośrodków nie drogich z wodą mineralną. Po tak odświeżającym SPA dopiero udać się nad morze. Smile
Odpowiedz
Dokladnie 10 dni teМu taМ byliśМe, bo we Weliko Tyrnovo nie bylo nocleg.Na początku deptaku jest hotel Rosica, ale pokoj/cena 50 lv nie dpowiadal i pojechalisМe kawalek dalej do rodzinnej Мejscowosci wielkiego DAN KOLOV-wioska
Sennik.
spalisМe tu:
http://www.dankolov.com/
wlasciciel Kolio
na drugi dzień lalo jak z cebra, tak że Kruszunski wodospady skreślone i ten dzień zaliczona tylko jaskinja DEVETASZKA Smile

p.s. zobaczcie na wiki kto jest DAN KOLOV- Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
Photo 
(19-02-2016, 10:00:07)orlinezze napisał(a): Jeden dzien od rana do wiecora w zupeności wystarcza aby zobacyć i devetashka peshtera i wodospady , Łowecz i Trojanski monastyr. . Po noclegu tam w okolicy proponuje aby prekrocyć w tym miejscu  Stara Planina  przez park narodowy "Centralen Bałkan" są ładne widoczki na trasie
[Obrazek: _beklemeto_memorial_from_the_air.jpg]

A po drugiej stronie gór zwiedzić Karłowo, Kałofer i przenocować np.  w Banya lub Pavel Bania, gdzie jest dużo ośrodków nie drogich z wodą mineralną. Po tak odświeżającym SPA dopiero udać się nad morze. Smile

fotka z 5.03.2016 Smile

http://prikachi.com/images.php?images/166/8693166W.jpg

To nasz ostatni punkt do zwiedzania przez długiego weekendu Smile
Odpowiedz
(16-03-2016, 00:38:38)bateniki napisał(a): ten dzień zaliczona tylko jaskinja DEVETASZKA Smile

Z tą jaskinią jest problem - ze względu na okres lęgowy nietoperzy jest zamknięta w czerwcu i lipcu. Jakoś zawsze jesteśmy w Bułgarii w lipcu, więc jeszcze musi poczekać.
Odpowiedz
Bateniki mam nadzieje , że nie wchodziliście do środka Smile

(16-03-2016, 01:25:27)wkrak napisał(a):
(16-03-2016, 00:38:38)bateniki napisał(a): ten dzień zaliczona tylko jaskinja DEVETASZKA Smile

Z tą jaskinią jest problem - ze względu na okres lęgowy nietoperzy jest zamknięta w czerwcu i lipcu. Jakoś zawsze jesteśmy w Bułgarii w lipcu, więc jeszcze musi poczekać.

Hmmm nawet nie wiedziałem
Odpowiedz
Nieмa takiego coś!!!
Trzy razy byleм w różnich porach roku Smile
Zawsze jest otwarta!
Taм nieмa nikogo kto by pilnowal.
Oczewiscie idzie мowa o te wielkie hale z przodu!
Bo reszta taм gdzie są 40 000 nietoperzy trzeba мieć ekwipunek Smile
Odpowiedz
(16-03-2016, 10:59:01)bateniki napisał(a): Nieмa takiego coś!!!
Trzy razy byleм w różnich porach roku Smile
Zawsze jest otwarta!
Taм nieмa nikogo kto by pilnowal.
Oczewiscie idzie мowa  o  te wielkie hale z przodu!
Bo reszta taм gdzie są 40 000 nietoperzy trzeba мieć ekwipunek Smile

Tu się zgodzę, że chyba nikt tego nie pilnuje. Przecież to jest turystyczny koniec świata. Przy małej liczbie turystów nie opłaca się postawić człowieka, który będzie kasował za bilety. Jednak w internecie w paru miejscach jest informacja o tym zamknięciu. Przykładowo

https://bg.wikipedia.org/wiki/Деветашка_пещера

https://krushuna.alle.bg/деветашка-пещера/
Odpowiedz
Zaмknięcie dotyczy grotolazów tylko!!!
Zwyklich turistów i tak by taм bez ekwipunek nie poszli Smile
Pozdrawiaм Smile
Odpowiedz