Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koszty życia (produktów spożywczych)
A czy w Bułgarii jest system kaucji na butelki?
(byłem raz i kompletnie nie pamiętam - chyba plastiki same kupowałem)

I po ile można dostać spirytus? Taki coby można na nim nalewki robić.
Odpowiedz
Oddejesz butelke ale musisz miec paragon. Tak jak u nas.Idziesz do kasy z butelka i pargonem i pani Ci oddaje pieniadze.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Można oddać tylko w tym sklepie, w którym się kupiło, czy może w każdym, byle mieć jakiś paragon?
Są jakieś maszyny do tego w wielkich marketach?
Działa tylko na szklane butelki, czy na plastikowe też?
Odpowiedz
Raphael ja oddawalam tylko w tym sklepie w ktorym kupowalam i tu chodzi o szklane butelki.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Banica- 1.5 leva, burek- 2 leva, malinka- 1.5 leva, bulka z marmolada lub z czelolada- 1.5 leva, mekici 1 szt- 0.70 leva

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
W Bułgarii spirt to tylko w aptekach można kupić! Kaucja jest 0,10 lv tak że nikt sobie glowe nie zawraca Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
(11-07-2020,12:11:21)bateniki napisał(a): W Bułgarii spirt to tylko w aptekach można kupić! Kaucja jest 0,10 lv tak że nikt sobie glowe nie zawraca Smile

W ubiegłym roku widziałam i w sklepie :-) My w ub. roku przywieźliśmy butelkę spirytusu ze sobą - robiliśmy nalewkę z orzechów włoskich. W celach leczniczych oczywiście - to po tym jak nas kilka lat temu sponiewierało niemiłosiernie.
Odpowiedz
A nie wystarczy codziennie się odkażać tym co jest dostępne w sklepach. Big Grin
Market Janet
Odpowiedz
(11-07-2020,17:03:27)ew-cia napisał(a):
(11-07-2020,12:11:21)bateniki napisał(a): W Bułgarii spirt to tylko w aptekach można kupić! Kaucja jest 0,10 lv tak że nikt sobie glowe nie zawraca Smile

W ubiegłym roku widziałam i w sklepie :-) My w ub. roku przywieźliśmy butelkę spirytusu ze sobą - robiliśmy nalewkę z orzechów włoskich. W celach leczniczych oczywiście - to po tym jak nas kilka lat temu sponiewierało niemiłosiernie.

Моże, ale nie na pólkach z alkohol, a ...środki czystości Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
Mam pytanie - ile kosztuje kWh energii elektrycznej zwykłego odbiorcę (nie chodzi o przemysł) zasilanego na napięciu 230/400V?
Oczywiście chodzi mi o pełną cenę - z kosztami przesyłu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości