Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koszty życia (produktów spożywczych)
#11
Napewno nic nie poszlo o 100%, ba nawet o 20% też nie Smile
Jaga, masz mój GSM możesz dzwonić śmialo Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#12
Chodzi o podstawowe produkty-pieczywo,sery,dzemy,pomidory.
Odpowiedz
#13
Тeraz sie pojаwia kolejne sprecizowanie- w porównanie z 2015?
Jeżeli tak- to ani drgnelo, a nawet co niektóry produkty stanjaly Smile
Ale to wszystko jest tak razciągliwe że jednoznacznej odpowiedzy...niema Smile
jest ekonomia rynkowa.Jak jest wioska i jest 1 sklep bedzie drożej od miasta z kilka marketów.
Znowu- nie będzie aż tak drogo bo nikt tego prosto nie kupi Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#14
Wychodzi na to, że trzeba być przygotowanym na wszystko Wink
Odpowiedz
#15
Kula stron z gazetki supermarketu w Sozo[Obrazek: fc37c7c9d34f725bc7866957df3c6db3.jpg][Obrazek: 958e5dd9d90e34e4d6fbcdbe4a4d4509.jpg][Obrazek: 41a0ff6fd758a7ddeb7068a845f5d130.jpg]
Odpowiedz
#16
Ceny z marketu Merkury w Sveti Vlas (lipiec 2017):
- Chleb Graham 350g - 1,50 lv,
- Zestaw miodów 3 x 40 g - 4,58 lv,
- piwo Zagroka 2l - 2,79 lv,
- piwo Zagorka 1 l - 1,79 lv,
- piwo Zagorka 0,5 l - puszka - 1,19 lv,
- Coca-cola 2l - 2,79 lv,
- Bułeczka Karuzo (coś podobnego jak Seven Days) - 0,79 lv,
- margaryna Bella z masłem - 150g - 1,59 lv,
- arbuz 0,65 lv/kg,
- zsiadłe mleko Meggle 3,6% - 500 ml - 1,13 lv,
- lody ALOMA  1l - 6,49 lv,
- kiełbasa suszona Łukanka -240g - 4,26 lv,
- ser Kaszkwał z żurawiną - 330g - 4,29 lv,
- ser Kaszkwał bez dodatków - 280g - 1,63 lv,
- chleb biały 500g - 1,00 lv,
- mleko do kawy 250 ml - 2,15 lv,
- konfitura wiśniowa - 2,65 lv,
- konfitura jagodowa - 3,18 lv,
- woda mineralna 0,5l - 0,70 lv.
Odpowiedz
#17
generalnie oprocz piwa, wodki, papierosów, ajwaru to ceny produktow w BG sa w wiekszosci wyzsze niz w PL...ja tam zbytnio uwagi na to nie zwracam ale zapamietalem np. litr mleka UHT w Byalej to koszt 2,5L (dodam, iz mleko nasze z Mlekovity :-), sok/nektar w kartonie 1L od 1,7L za cos co kolo soku nie lezalo do 2,2-2,7L...2 litrowy sok pomaranczowy 100% to ok.5L...
innych cen nie pamietam, ale cena lodow (takich w sklepie "na patyku") tez byla znaczaco wyzsza niz w PL ;/
Odpowiedz
#18
Wg. mnie porównywać należy ceny w miejscowściach turystcznych w PL i BG, a nie np. polskie Auchan vs market kilkaset metrow od plazy w BG. Nie wiem czy wiecie, ale przykładowo Biedronka w polskich miejscowosciach turystycznych ma inne (wyzsze) ceny od innych Biedronek.
Odpowiedz
#19
(24-07-2017, 22:10:54)grzechodg napisał(a): Wg. mnie porównywać należy ceny w miejscowściach turystcznych w PL i BG, a nie np. polskie Auchan vs market kilkaset metrow od plazy w BG. Nie wiem czy wiecie, ale przykładowo Biedronka w polskich miejscowosciach turystycznych ma inne (wyzsze) ceny od innych Biedronek.

+1
pozdrawiam Smile
BG: 11;12;13;15;16;17;19? hmmm... też nie?
Odpowiedz
#20
Marcys, ale porównywanie cen na przykładzie mleka, które w BG jest sakramencko drogie, to słaby pomysł. Może zamiast mleka (które jak wiadomo nie rozwiązuje żadnych problemów) porównamy na cenach wódki - Flirt 1l to 13BGN... Big Grin
BTW - my do kawy pijemy mleko za 1,69BGN (Bor-czwor 3,2%) i nie widzę różnicy...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości