Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koszty życia (produktów spożywczych)
#41
Verdorn czy te bulki slonawe kupujesz w sklepie przy swiatlach kolo restauracji- jesli tak to omijalabym go z daleka(dla mnie sa sztuczne). W 2002r jak bylismy pierwszy raz w Bulgarii wszystkie produktu w tym punkcie byly rewelacyjne- schodzily na pniu. Ja polecam baniczarnie obok lotto( jest tez sklepik lokalny, o ktorym pisał peter). Może w przyszlym roku odwiedzimy znowu Obzor to zawitamy do piekarnia po chlebek i baniczarni- ktore proponuje mierzey. Prośbą do mierzeya o zrobienie zdjecia tej baniczarni(będzie mi łatwiej ja namierzyć) [Obrazek: 378aa75dd54d48a6a6602b2c0448b4da.jpg]

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#42
>egon
Buły kupuję na ul. "Parwomajska" - jakieś trzydzieści metrów od bazarku. Zaraz obok jest piekarnia.
Kiedyś kupowałem takie buły w blaszaku postawionym koło małej fontanny, gdzie parkowały dorożki -zdaje się, że to ta sama firma.
Próbowaliśmy już chyba wszystkich rodzajów tych buł i dla mnie, zony i córki są pycha. Smile

>mierzej
Wiem że ALDO jest strasznie drogi w odniesieniu do małych sklepów.
Kupuję tam tylko garmażerkę bo o ile się orientuję, to ciepłego żarcia nie idzie kupić nigdzie indziej poza knajpami.
Resztę produktów kupuję w małych sklepach. Choć i tu ceny potrafią się różnić o 20-30 stotinek na tym samym produkcie.
Z ciekawostek powiem, że w hurtowni alkoholi, o której mowa wcześniej piwo w petach jest nawet droższe niż w sklepiku, w którym się zaopatruję. Jedynie Zagorka była tańsza.
Odpowiedz
#43
To w takim razie mówię o innej. Verdorn kisielo mleko" Na Baba" , ktore kupujesz to jacky6 poleca jako najlepsze. My kupowalismy ajran i kisielo mleko firmy Maggle. Na Baba raz udało nam sie kupić w markecie na rynku.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#44
Wrzucę tu kilka cen z aktualnego pobytu w Obzorze.
Postaram się listę uzupełniać. [Obrazek: smile.png]
Nazwy czasami będą pisane fonetycznie (nie chce mi się instalować cyrylicy).


ALDO - garmażerka
Innych towarów nie polecam - zwariowane ceny. Smile
- Bakłażan panierowany - 12.75 lv/kg
- Musaka - 10,00 lv/kg
- "Kebabcze" - 0,95 lv/szt.
- żelki Trolli Blob - 2,10 lv/100g. (żelki dla naszych pociech)
- ziemniaki smażone na oleju jak frytki ale inny kształt ("kartofi sielski") - 7,00 lv/kg
- coś jak malutkie gołąbki z farszem ryżowo-serowym - 9,06 lv/kg.
- "Na Baba" (zsiadłe mleko - inne niż nasze ale pychotka) - 1,39 lv/szt. (400ml)
- "Skara Karnacze swinsko" - cienkie kiełbaski wieprzowe z grilla (nie porywają smakiem) - 9,75 lv/kg
- "Kjufte" (chyba nie trzeba przedstawiać [Obrazek: smile.png] ) - 0,95 lv/szt.
- frytki - 7,00 lv/kg
- smażona/duszona cukinia w sosie smietanowo-czosnkowym ("tikwiczki czesnowi" - niebo w gębie) - 9,00 lv/kg
- coś jak pitny jogurt Danone - 1,27 lv/szt. (290ml)
- "Tarator" - 3,00 lv/kg
- kotlet z piersi kurczaka z pieczarkami - 17,00 lv/kg
- mleko Mlekowity o smaku czekoladowym - 2,45 lv/l


SKLEPY LOKALNE (małe)
- piwko ("Kamenica, Szumensko, Burgasko, Pirinsko, itp.") 2,60-2,80 lv/2l (czasem +250-300ml free) [Obrazek: smile.png]
- pyszne bułki, zwykle słonawe, czasem z "sirenie", czasem z innym nadzieniem, np. mięsnym - 1,20-1,50 lv/szt. (sklep przy bazarku)
- lody - 1,59 lv/duża gałka (Raffy italian taste)
- woda 1.00 lv/1l
- woda 1.50 lv/2.5l
- "sirenie" - 2.90-5.00 lv/kg
- zwykłe mydło - 0.90 lv/szt.
- sok Cappy Pulpa brzoskwiniowa - 2.10 lv/1l
- "caca" - 2.50 lv/100g


BAZAREK
- brzoskwinie (tzw. ufo) - 2 lv/kg
- brzoskwinie zwykłe - 1.60-1.80 lv/kg
- winogrona (różne) - 5.50 lv/kg
- pomarańcze (kiepskiej jakości)  - 1.40 lv/kg
- śliwki - 2lv/kg
- czereśnie - 3.80 lv/kg
- jabłka - 1.30 lv/kg
- gruszki - 2.80 lv/kg
- morelki - 2.80 lv/kg
- pomidory malinowe (małe serca) - 2.80-3.00 lv/kg
- pomidory malinowe (duże niekształtne) - 3.00 lv/kg

c.d.n.

>egon
Tak, "Na Baba" jest jak dla nas nie do pobicia od 19 lat (wtedy byliśmy tu pierwszy raz).
Nie wiem, jak inni którzy tu byli w tamtych czasach, ale my tęsknimy ogromnie za tamtym Obzorem.
Knajpy za zamkiem na plaży. Mówię o tych zwykłych, na palach, z drewna, gdzie rybacy przybijali do brzegu i przynosili rybki.
"To se ne wrati Hawranku." Sad((
Odpowiedz
#45
Verdorn a czy mógłbyś zrobić fotke(punktu gdzie kupujesz bulki)- to lepiej mi bedzie ja namierzyć- z góry bardzo dziękuję. Jak zawitamy następnym razem to pojdziemy na te bulki[emoji3]

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#46
Spoko, postaram się jutro jakąś wrzucić. Smile
Wiesz może jak załatwić sobie możliwość stałej edycji własnych postów? Ułatwiłoby mi to aktualizację info. o cenach.

Wrzucę tu kilka cen z aktualnego pobytu w Obzorze.
Postaram się listę uzupełniać. [Obrazek: smile.png]
Nazwy czasami będą pisane fonetycznie (nie chce mi się instalować cyrylicy).


ALDO - garmażerka
Innych towarów nie polecam - zwariowane ceny. [Obrazek: smile.png]
- Bakłażan panierowany - 12.75 lv/kg
- Musaka - 10,00 lv/kg
- "Kebabcze" - 0,95 lv/szt.
- żelki Trolli Blob - 2,10 lv/100g. (żelki dla naszych pociech)
- ziemniaki smażone na oleju jak frytki ale inny kształt ("kartofi sielski") - 7,00 lv/kg
- coś jak malutkie gołąbki z farszem ryżowo-serowym - 9,06 lv/kg.
- "Na Baba" (zsiadłe mleko - inne niż nasze ale pychotka) - 1,39 lv/szt. (400ml)
- "Skara Karnacze swinsko" - cienkie kiełbaski wieprzowe z grilla (nie porywają smakiem) - 9,75 lv/kg
- "Kjufte" (chyba nie trzeba przedstawiać [Obrazek: smile.png] ) - 0,95 lv/szt.
- frytki - 7,00 lv/kg
- smażona/duszona cukinia w sosie smietanowo-czosnkowym ("tikwiczki czesnowi" - niebo w gębie) - 9,00 lv/kg
- coś jak pitny jogurt Danone - 1,27 lv/szt. (290ml)
- "Tarator" - 3,00 lv/kg
- kotlet z piersi kurczaka z pieczarkami - 17,00 lv/kg
- mleko Mlekowity o smaku czekoladowym - 2,45 lv/l
- opakowanie OREO truskawkowe - 2.29 lv/154g (ponoć u nas w Polsze tego nie ma) Smile
- "Gjuwecz" - 7.50 lv/kg
- wieprzowina w młodej kapuście (nieudana wariacja bigosu) - 9.00 lv/kg (nam nie smakowało - mało wyraziste w smaku)


SKLEPY LOKALNE (małe)
- piwko ("Kamenica, Szumensko, Burgasko, Pirinsko, itp.") 2,60-2,80 lv/2l (czasem +250-300ml free) [Obrazek: smile.png]
- pyszne bułki, zwykle słonawe, czasem z "sirenie", czasem z innym nadzieniem, np. mięsnym - 1,20-1,50 lv/szt. (sklep przy bazarku)
- lody - 1,59 lv/100g (duża gałka - Raffy italian taste)
- woda 1.00 lv/1l
- woda 1.50 lv/2.5l
- "sirenie" - 2.90-5.00 lv/kg
- zwykłe mydło - 0.90 lv/szt.
- sok Cappy Pulpa brzoskwiniowa - 2.10 lv/1l
- "caca" - 2.50 lv/100g
- mleko 3% - 2.20 lv/1l
- opakowanie ze słodkimi bułkami z nadzieniem waniliowym - 2.20 lv/6 szt.
- "Na Baba" (zsiadłe mleko - inne niż nasze ale pychotka) - 1,30 lv/szt. (400ml)
- baton sezamowy z bakaliami - 0,80 lv/60g (smaczne draństwo jak ktoś lubi sezamki) Smile

BAZAREK
- brzoskwinie (tzw. ufo) - 2 lv/kg
- brzoskwinie zwykłe - 1.60-1.80 lv/kg
- winogrona (różne) - 5.50 lv/kg
- pomarańcze (kiepskiej jakości)  - 1.40 lv/kg
- śliwki - 2lv/kg
- czereśnie - 3.80 lv/kg
- jabłka - 1.30 lv/kg
- gruszki - 2.80 lv/kg
- morelki - 2.80 lv/kg
- pomidory malinowe (małe serca) - 2.80-3.00 lv/kg
- pomidory malinowe (duże niekształtne) - 3.00 lv/kg
Odpowiedz
#47
Edycja postów działa prze 15 min o ile dobrze pamietam - tylko adm ma stałą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#48
Poniżej fotki ryneczku i w oddali widać sklep mięsny i po jego prawej stronie sklepik ze słonymi bułami, pizzami, pączkami, a dalej piekarnia.
Bazarek jest po lewej za żółtymi taksówkami. Po prawej sklepik z rybkami (za czerwonym autkiem).


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#49
Ponieważ mnie leń w BG ogarnia to fotki zamiast pisania. Porównanie Aldo i Sunny Market w Obzorze. Myślę, że te dwa zdjęcia wyjaśnią wszystko [emoji16][Obrazek: 4df7780046330ef9204e8d970983cd9f.jpg][Obrazek: 7df26f0b17b7921cef78b85a7983f570.jpg]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#50
>mierzey

Masz jakąś sprawdzoną metę na "kawarmę" i "saczi" w Obzorze?
Ja już zdążyłem się naciąć w knajpie, w której kiedyś było smacznie. Wink
Może w "Trakijskij Stan"?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości