Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sałata szopska
#11
no ja w ten weekend robię - ser oridżinal mam, pomidory i ogórki już świeżę są, także będzie konsumpcja
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#12
sprotek zawsze jem pomidory osobno, ogorki osobno. Ale w szopskiej o tym zapominam Tongue . Czytalam ostatnio, żeby pomidory polac sosem vinegrett, octem lub smietana i jest w porzadku- nie dziekuje. Szopska musi pozostać szopska
Odpowiedz
#13
Ja też eksperimentuje.
Ostatnio do szopskiej salatce ze sweżej cebuli i papryki dodalem puszka tunczyka i z 10 olivek drobno pokrojone.
Bardzo smakowalo Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#14
też robiłem z tuńczykiem , pycha
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I've watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die...


Odpowiedz
#15
Witam,

dodajemy również zieloną pietruszkę lub szczypiorek do tej najzwyklejszej ale jakże smakowitej sałatki. Sirena to ser z mleka krowiego, ale z owczego jest fantastyczna!

Pozdrawiam!
Odpowiedz
#16
Dla wszystkich milośników:

https://www.youtube.com/watch?v=mdSARZjfTjE
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#17
Mój dzisiejszy obiadek. Szopska na bogato - z tuńczykiem wg. sugestii bate Niki.[Obrazek: 5ed96a25ae402ca61739de4a625d911f.jpg][Obrazek: fd02f5c264dd94423b8f0e28c9b866be.jpg]
Odpowiedz
#18
Częste robienie sałatki uszczupliło moje zapasy sera. Czy w Tesco ktoś widział? Bo w Puławach poza lidlem i carefourem innych marketów brak.
Odpowiedz
#19
(05-06-2017,08:34:51)dżek napisał(a): ......... Czy w Tesco ktoś widział? Bo w Puławach poza lidlem i carefourem innych marketów brak.
Jacku, a Biedronka to co, pies ? Market jak się patrzy i jak ludzi inspiruje http://biedronkawkuchni.blogspot.com/201...opska.html
i sam osobiście we Puławach, czy tam obok, widziałem Angel Big Grin

a tak poważnie, to czasami i tam można odpowiednie sery znaleźć, no może nie do końca oryginały
Odpowiedz
#20
(05-06-2017,08:34:51)dżek napisał(a): Częste robienie sałatki uszczupliło moje zapasy sera. Czy w Tesco ktoś widział? Bo w Puławach poza lidlem i carefourem innych marketów brak.

Dzek w Tesco jest Feta(Tesco). Wyprodukowano w Grecji. Wg. mnie jest bardzo dobra(kupuje jak nie mam sera bułgarskiego). Nadaje się do szopskiej. 200g/cena 7.99zl. Opakowanie prostokątne koloru bialego i ciemnoniebieska literowka na przodzie. Stoisko z nabiałowe wśród serow. Możesz kupic jedno opakowanie i wyprobowac czy Ci będzie smakować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości