Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przepisy
bateniki, w internecie również jest wiele informacji o Bułgarii, ale ludzie piszą właśnie na tym forum. Zadają pytania, ciekawi są jak to wszystko wygląda itp. po to jest właśnie forum aby uzyskać informację. Co do insynuacji to sam sobie odpowiedz na to pytanie
Odpowiedz
to teraz ja wejdę w rolę tego starego, co zakazuje pisania, a co mi tam, Córce też ostatnio zakazałem używania telefonu przez chwilę, to polecę po całości. Tutaj jest temat o przepisach, a jeżeli ktoś coś ma do funkcjonowania forum, nawet wszelkiego rodzaju wyssane z palca insynuacje, tutaj wobec osób, które zawsze chętnie i ochoczo pomagają swoją wiedzą i doświadczeniem innym (ale też zachowują przy tym poczucie humoru odpowiednio do wagi sprawy), to będzie chyba właściwsze miejsce w dziale o sprawach forum i jego funkcjonowaniu, howgh
Odpowiedz
dobrze gada wódki mu dać Smile
a tak na marginesie są wakacje
więcej luzu Panowie.
Podsumowując o dobry przepis na
pizze nie tak prosto zdobyć. My dostaliśmy
od kolegi po 3 latach znajomści, a i tak
nie wychodzi tak jak u niego w pizzerni.
Trzeba mieć odpowiedni piec, a i mąka
i inne produkty są ważne.
Tutaj pozdrowienie dla Wlada z pizzerni
Rustika w Żdziarach
Pozdrawiam i szerokości Kris
Odpowiedz
Najlepszą pizzę jadłem w tym roku w Pompejach. Smakowała niesamowicie. Była z prosciutto i serem. Ale nie o dodatki tu chodzi. Była przyrządzana na oczach klientów i wypiekana w wielkim piecu. Proces pieczenia trwał tak na oko około 2-3 minuty a i tak była lekko przypalona od spodu. Po prostu niebo w gębie. Niestety, nie zdążyłem cyknąć fotki ani tym bardziej wziąć przepisu. Jakby co to mam namiar na tą pizzerię.
Odpowiedz
Moj sprawdzony przepis na pizze:

1kg maki, 1.5 lyzki soli, 1.5 lyzki cukru, 1/2 litra wody, 6dag drozdzy, 6 lyzek oliwy.

Z drozdzy, cukru i 1/3 szklanki cieplej wody zrobic rozczyn- odstawic do wyrosniecia. Meka przesiac, dodac sol, rozczyn, reszte cieplej wody - wyrobic. Na koniec dodac oliwe - wyrobic. Ciast przykryc sciereczka i odstawic do wyrosniecia. Nastepnie wylozyc na blaszke, rozciagnac. Skladniki na pizze wg. uznania. Gotowa pizze odstawic do podrosniecia. Pieczenie pizzy kazdy sam dostosuje indywidualnie  do swojego piekarnika(nagrzewam piekarnik na 250 stopni i pieke pizze 10 minut). Im ciensze ciasto na pizze tym krotszy czas pieczenia.
Odpowiedz
A może ktoś sam wykona https://youtu.be/_xWl8VrBro0
Odpowiedz
Jak te 200 gram produktu wykorzystać?
Przepis poproszę.
[Obrazek: b2fe69bf3231037c682b6ce5496a39b7.jpg]

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

------------------------------------------------------------------------------------
BL Wink  2006 , 2008 , 2011 , 2016 , 2018 , 2019 - to ostatni raz ?
Odpowiedz
Lisek zrob ser po szopsku
My robimy go tak na oko 
Na dno naczynka bulgarskiego wkladam kawalek maslem. Pomidory kroje w osemki, a ser w grubsze plastry. Na maslo wylozyc plaster sera, na niego pomidory, ja posypuje troche papryka mlotkowana. Ukladamy warstwy do wyczerpania skladnikow. Wkladamy naczynko do piekarnika,temperatura 200 stopni na okolo 30 minut. Naczynko wyjmujemy i wbijamy jajko. Znow wkladamy do pieraknika na 10 minut (my jajko ubijamy i wlewamy do naczynka na ser i pomidory i wkladamy do piekarnika). Po wyjeciu z piekarnika posypuje slodka papryka i czubryca. Smacznego

Mozesz zrobic salatke Szopska z owym serem tak jak napoleon i dzek i zaprezentowac Smile
Odpowiedz
Na pierwszej stronie masz przepisy z kuchni bulgarskiej. Możesz też zrobić czuszke biurek( paprykę faszerowana serem lub tikwiczki biurek( cukinia). Tam też jest przepis na ser po tracki. Możesz też zaszaleć z banica
Odpowiedz
Wrzuć w kawałkach do jajecznicy i też będzie git Wink
Pozdrawiam,
Zagorkaman
Odpowiedz