Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przepisy
#41
Wersja "puszysta" mi wogole nie smakuje.
Jak ugnieciesz rekami salate z sol ona wypuszacza swoj sok . Tak samo robie z kapusta.
Sprobuj kiedysz a nie pozaujesz. Smile
Odpowiedz
#42
W dniach 7-9.04.2017r odbyly się u nas targi Agrotravel, na których było stoisko z domowym przetworami balkanskimi. Pani każdemu kupującemu przekazywala kartke dotyczaca przyprawy Czubrycy bulgarskiej. Na niej był przepis z wykorzystaniem czubrycy do celów leczniczych: Na 300ml przegotowanej wody(wrzątek) wsypac 2 czubate lyzeczki od herbaty czubrycy, przykryc na 5-6 godzin do całkowitego ochłodzenia, następnie przecedzić przez sitko- pic rano na czczo po 20 ml wywaru. Proces powtórzyć 2 razy(2 opakowania)- leczy nadciśnienie, oczyszcza nerki z piasku i drogi moczowe, reguluje trawienie i zbijany jest cholesterol.
Fusy z sitka zebrac do słoiczka(wykorzystane do celów kulinarnych), lekko posolić, polac odrobina oleju słonecznikowego lub oliwy- trzymać w lodowce i dodawać do zupy pomidorowej, jarzynowej, gulaszowej, plackow ziemniaczanych, pizzy itp.
Odpowiedz
#43
Ostatnia rakija sklepowa, sezon szparagowy otwarty. Na zdrowie[Obrazek: b412a6e11bcc37f239dfdc70577c4b74.jpg]

Wysłane z mojego Neffos C5 przy użyciu Tapatalka
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I've watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die...


Odpowiedz
#44
3 tygodnie temu w Galerii Echo było stoisko z tureckimi produktami: konfitury, herbata, chalwa, miody, słodycze, ajvar, pasta warzywna z orzechami. Kupilismy słoiczek tureckiej pasty warzywnej z orzechami(BURCU, Antep Ezme)-310g/15zl.
Pasta do miesa, wędlin, sera i bezpośrednio na chleb. Bardzo nam smakowala.
Zaczelismy myslec z czy te orzechy wymieszać i padlo na zakupiony Ajvar w Lidl z Serii Deluxe.

Przepis: zmiksowalam orzechy wloskie  i do nich dodałam ajvar ostry(dodane produkty na oko), ale wyszlo smecznie.
Wczoraj zrobiłam w inny sposób: zmiksowalam orzechy mikserem i dodałam je do ajvaru łagodnego  - wymieszałam lyzka - wersja tez smaczna. Taka moja wariacja z Ajvarem- można sprobowac.
Odpowiedz
#45
Moj przepis na jagniecine kawalki.
Obsmarowuje kawalki mocno olejem, sola, papryka czerwona,dzika mieta ( джоджен или гьозум Smile )
[Obrazek: df72b7d39297696ab7d1ce14e70e87fa.jpg]
Pieke 2 godziny na 200st jeszcze 2 na 150 przykryte pod folja i nastepnie wkladam posiekana mloda cebule i mlody czosnek, mlode ziemniaczki wymieszane w tym samym co mieso. [Obrazek: 3206c3f4bef5f43b124757027d39fdcc.jpg]
W sumie pieczenia jest 5 godzin. Jak bedzie gotowe wrzuce fote.
Dzis sw. Jerzego i wedlug tradycji je sie jagnie pieczone. Tak samo jak na wielkanoc

Изпратено от моят K6000 с помощта на Tapatalk
Odpowiedz
#46
Narescie wielki final i oklaski. Nastrpne jagnie za rok [Obrazek: a163f88021560b8aa4802400ab49d529.jpg][Obrazek: 92315b7c1275c5fd974e94aeafd02f85.jpg]

Изпратено от моят K6000 с помощта на Tapatalk
Odpowiedz
#47
Pieknie wygląda a jak smakuje Smile
Odpowiedz
#48
(06-05-2017,19:16:49)egon napisał(a): Pieknie wygląda a jak smakuje Smile
Smakuje,raczej smakowala tak jak wygladala Smile

Изпратено от моят K6000 с помощта на Tapatalk
Odpowiedz
#49
Dziś drob-sarma i panierowane sery. Drob-sarma że strony http://smakbulgarii.blogspot.com/?m=1. Nowa odkrywka. Jeszcze grill i steki.
Odpowiedz
#50
(28-05-2017,12:49:28)teresa napisał(a): Dziś drob-sarma i panierowane sery. Drob-sarma że strony http://smakbulgarii.blogspot.com/?m=1. Nowa odkrywka. Jeszcze grill i steki.
Panierowane sery- Teresa jade do Ciebie. Narobilas smaka Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy na dania bułgarskie dar.iva 45 35,297 23-12-2020,09:42:09
Ostatni post: BobiSofia

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości