Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przepisy
#71
Aj Albena, taka sympatycna dziewczyna, napsala ksiazke nawet o kuchni bulgarskiej, a nie wie co to jest "czubrica". Dla wyjasnienia to nie jest "mieszanina" soli, oregano, pieprzu i tp. Czybrica to czubrica - ziolo i juz. Smile
No i octu do pomidorow nigdy sie nie daje. To pomylka.
Ale juz nie bede narzekal .
Fajnie ze zrobili takie programy
Odpowiedz
#72
Kuchnia zbliżona do bałkańskiej http://www.empik.com/kaukasis-kulinarna-podroz-po-gruzji-i-innych-krajach-kaukazu-hercules-olia,p1158157253,ksiazka-p j . Książka super
Odpowiedz
#73
Przeglądając Kuchnie Warszawska z 1961 roku(mojej mamy) znalazlam przepis na mussake[Obrazek: 895ce7310d25cefd52348a828deae7f5.jpg][Obrazek: 929d3a0208e98de62d72189e18302a1c.jpg]

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#74
Dzięki Edyta, już wiem co będę robił w tym tygodniu!
Odpowiedz
#75
Takie polączenie dynia razem z zemniakamy to jakiś kulinarni absurdSmile
U nas dynia sie je na deserSmile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#76
Eksperyment
Odpowiedz
#77
Bateniki w przepisie masz opcję do wyboru tych plasterków, zamiast dyni możesz wykorzystać kabaczków :-), a dyni na deser.
Odpowiedz
#78
Podaje przepis na Musake

Skladniki:
1duza cebula, 5 zabkow czosnku, 3lyzki oleju, 500g mielonego miesa, 7 ziemniakow,400ml passaty pomidorowej z czastkami pomidorow, przyprawy: sol, pieprz, chilli, czubrica; na wierzch: 200g jogurtu balkanskiego, 3jajka, 50g maki.

Wykonanie: 
Na patelnie wylac olej, dodac pokrojona cebule-lekko podsmazyc, nastepnie dodac wycisniety czosnek. Wrzucic mieso mielone          i podsmazyc 10 min. Dodac passate pomidorowa - polaczyc z pozostalymi skladnikami- dusic 10 min. Przyprawic: sola, pieprzem, chilli, czubrica (u mnie na oko). Obrac ziemniaki, pokroic w kostke- podgotowac  w garnku(5 min.) Odcedzic.
Forme posmarowac olejem i wylozyc polaczone ziemniaki z miesem. Podlac niewielka iloscia cieplej wody. Na wierzch wylac jogurt balkanski roztrzepany z jajkami i maka. Wlozyc do nagrzanego piekarnika(180 stopni)- na okolo 45 min. az sie zarumieni.

Smacznego
Odpowiedz
#79
Produkty zakupione. Jutro robię. Edyta, w czym zapiekałaś?
Odpowiedz
#80
Zapiekalam w formie z kamionki (srednica 23cm, wysokosc 8cm). Doszlam do wniosku ze następnym razem zrobie w formie prostokatnej. Kupilam ja kiedys w Lidlu(portugalska). Ostatnio jak bylam Lidlu to byla w sprzedaży okragla i prostokatna.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy na dania bułgarskie dar.iva 45 35,297 23-12-2020,09:42:09
Ostatni post: BobiSofia

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości