Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co przywozicie z Bułgarii?
W 2002 z  Obzoru przywiezlismy; Rakija Parla, Pliska, Wina, Savoy CluB Tequila, Piwo Kamieniza, Dzemy z fig, Olejek rozany,kiecke, fajne krotkie spodenki (jak bylismy na Kosie ktos  ukradl z balkonu owe spodenki mojemu mezowi do dzis nie moze przezyc straty) a z Rumunii: Piwo Tuborg.
W 2005 z Sw. Wlas: Rakija( kilka roznych butelek), Menta, Wina, Piwo Kamieniza, 2 Plecaki (do ktorych zapakowalismy owe buteleczki),sandaly ze skory, Lutenice, cala lodowke turystyczna serow bulgarskich(1 gatunek serow: ser z przyprawami i oliwa- ulubiony mojego meza, 2 gatunek serow czysty bialy- ulubiony moj).
W 2010 Zlote Piaski: Rakija, Wino, Piwo Kamieniza, Tuborg, 2 kiecki bulgarskie, olejek rozany,miod z okolic Szably od pszczelarza.
W 2014 Sloneczny Brzeg: Rakija, Menta, 20 sztuk Lutenicy Deroni( byla promocja),Kiopol, Herbaty ziolowe, Nasiona pomidorow, ogorkow bialych(zakupione w Sw. Wlas).
W 2015 Primorsko: Rakija, Menta, Piwo, Lutenica, Kiopol, Nasiona: czubrycy, baklazana, duzo herbat ziolowych(       bardzo duzy wybor i min. mursalski czaj), przyprawy: czubryca,szarena sol, dzem z fig.
W tym roku z Obzoru: Rakija, Menta, Piwo Pirensko, Cziuszkopek, bluza podrobka, Lutenica, Dzem z fig, przyprawy: czubrica, szarena sol.
I zawsze troche piasku, muszelki(ladne okazy) z ktorych powstaja fajne sloiki wypelnione owymi znaleziskami, oczywiscie sporo zdjec i  pieknych wspomnien.

Zapomnialam dodac od pewnego czasu takze magnesy i fajne pocztowki.
Odpowiedz
generalnie miłe wspomnienia, opaleniznę tonę piachu i muszelek Smile
Pozdrawiam i szerokości Kris
Odpowiedz
(28-10-2016, 00:24:04)egon napisał(a): W 2002 z  Obzoru przywieźliśmy [...], Dzemy z fig,[...]

W 2015 Primorsko: [...] dzem z fig.
W tym roku z Obzoru: [...] Dzem z fig

Ten dżem z fig bardzo się różni od naszego z Łowicza?
Odpowiedz
My 3 lata temy kupowalismy dzem figowy w Piotrze i Pawle (wyprodukowany we Francji) byl dobry ale dzem figowy z Bulgarii jest rewelacyjny. Przywozila nam (znajoma Bulgarka) konfiture robiona domowa metoda z calymi figami. Podczas tego pobytu kupilismy dzem figowy z firmy Deroni(slodka smokimja), byl tez z calymi figami i musem z fig-rewelacyjny Jednak uwazamy ze w tych wczesniejszych latach (w Bulgarii) dzem z fig byl jakosciowo najlepszy i najsaczniejszy.
Odpowiedz
Moja żona zawsze kupuje mydełka różane i lawendowe w sporej ilości, żeby starczyło na cały rok
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I've watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die...

Odpowiedz
Z plynnych trunkow przywozilismy wodke Doktor Vit C (chyba tak sie nazywala). Pamietam jak wzielismy na impreze 2 butelki i powiedzielismy ze to z Bulgarii to bylo wielkie zdziwienie a po degustacji wielki zachwyt.
Odpowiedz
Ja zawsze domasznom rakije w tym roku 10 L samolotem do Polski przelewamy do plastiku i zaraz w domu do szkła .Moment się rozchodzi po znajomych i rodzinie no przecież to pyszne jest
Odpowiedz
Napoleon - a tą butelkę 10 litrową wrzucasz do bagażu rejestrowanego, ale chyba jakoś zabezpieczoną?
Odpowiedz
W plastiku.
Odpowiedz
Widziałam, że napoleon wiezie alko w plastiku, ale obawiałam się, że zmiana ciśnienia może rozszczelnić korek.
Odpowiedz