Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elenite / Елените
a, to sorki, dopiero później zobaczyłem. Tak więc miłego lata Big Grin
a z drugiej strony każdy, nawet nasz, wyjazd przynosi nowe spostrzeżenia i uwagi, dlatego warto czytać i zamieszczać, nic (lub prawie nic) nie jest stałe. To, że coś było tak, nie znaczy, że będzie niezmienne.
Odpowiedz
tak sobie pomyślałem, że Elenite jest niewielkie. W sumie w centrum przystanek autobusowy, uliczka ze straganami, market, ze dwie knajpki, wesołe miasteczko, parking lub dwa, a reszta to ośrodki wypoczynkowe, hotele. Nawet aquapark tam się na jednym z obiektów znajduje.
Dlatego też nie będę tworzył nowego tematu i kilka zdjęć zapodam z centrum i dwóch ośrodków (Royal - przez który jedynie przechodziłem i Privilege Fort Beach - w którym połowę miesiąca w 2015 spędziłem). Niestety sporo zdjęć z wypadów na obrzeża Elenite i miejscowe wzgórza zżarł padnięty dysk, tak więc zdjęcia niestety nie krajobrazowe.

Tutaj centrum Elenite, wiem że sporo zasłaniam, ale trochę widać
[Obrazek: DSC02121_zpsqbokruxn.jpg]

Privilege Fort Beach jest w sumie przyjazne dla dzieciaków
[Obrazek: DSC02016_zpspp4kg2ds.jpg]
[Obrazek: DSC02022_zps7trgloct.jpg]

opisywany kiedyś stateczek i rzeczka z rwącym nurtem
[Obrazek: DSC02024_zpsi1qhvf8e.jpg]
[Obrazek: DSC02019_zpsc0piobrx.jpg]
[Obrazek: DSC02018_zpswxms40hm.jpg]

zejście na plażę
[Obrazek: DSC02253_zps2tx3yrme.jpg]

może kilka minut, których Miśka nie spędzała bezpośrednio w wodzie
[Obrazek: DSC02247_zpsbd9occ5l.jpg]
[Obrazek: DSC02239_zpskanngx7e.jpg]

no i powrót z plaży
[Obrazek: DSC02251_zpsmyvm5oqr.jpg]
[Obrazek: DSC02256_zpszhnc2n3v.jpg]

wewnątrz były takie baseniki, większy jakby w łodzi dla starszych i mały dla Maluszków
[Obrazek: DSC02260_zpso1ggbx0b.jpg]
[Obrazek: DSC02257_zpsgezmknkc.jpg]

jeden z sąsiednich hoteli rozświetlał nam noce
[Obrazek: DSC02135_zpsgzpfti6m.jpg]

zdecydowanie droższy Royal oferował karuzelę dla dzieci, aquapark i wogóle był wypasiony
[Obrazek: DSC02131_zpsu62htm1s.jpg]
[Obrazek: DSC02133_zpsofue1ouo.jpg]
[Obrazek: DSC02130_zpss3gjlfct.jpg]
Odpowiedz
Może ja się nie znam na fotografii, ale to zdjęcie z lodem jest cudne!
Pozdrawiam, Hary.
Odpowiedz
dzięki, też mi się tak wydawało. Wciąż mi szkoda jednak tego dysku padniętego. Było tam kilka widoczków z góry. Ale może w tym roku uzupełnię i będzie bardziej o samym Elenite.
Odpowiedz
Witam wszystkich po przerwie :-)

Może ktoś wie i pomoże : czy w Elenite parkingi są tylko i wyłącznie płatne?
Czy znajdzie się też jakiś za free?
Od niedzieli będziemy w Royal Bay i Neckermann podaje nam cenę parkingu 12 lv/dobę, co przy 13 noclegach robi się sporo...

Z góry dzięki za pomoc!
Odpowiedz
Jeżeli hotel nie zapewnia to raczej nie ma nic darmowego, ja nie trafiłem. Nawet pod sklepem spożywczym każą sobie płacić.
Odpowiedz
No i pewnie tak zostanie...
Dziękuję i pozdrawiam
Odpowiedz
Za to zapakowanie samochodu na ichniejszą lawetę idzie im nadzwyczaj sprawnie. Robili to tak, że zastawili mi wyjazd i myślałem, że poczekam trochę, ale nie było tego więcej niż 2-3 minuty. Jak nie masz miejsca hotelowego, to najtaniej miałem(3e), gdy wykupiłem od hotelu miejsce przy ulicy, albo w podobnej cenie tak trochę na górze, przy wjeździe do Elenite. Reszta była po 5e za dzionek. Tak było przynajmniej przez ostatnie 3 lata.
Odpowiedz
Wink 
Dzięki, przygotowaliśmy się że trzeba zapłacić... trudno, gdzie indziej będzie za free  Smile
Odpowiedz
Parking kosztował 12 LV dziennie, zatem za 13 dni 156 Leva, a że nie mieliśmy jeszcze wymienionych, zapłaciliśmy 80 EUR Smile
Elenite cudowne, pod naszym kątem idealne, hotel Royal Bay wymarzony na pobyt z dziećmi i psinką Smile
Wszystko w cenie i wcale nie kosztowało to tak drogo, za rok wracamy!!!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości