Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaką walutę wziąć ze sobą?!
(20-05-2015, 19:10:31)Slavekk napisał(a):
(20-05-2015, 18:32:23)ew-cia napisał(a):
(20-05-2015, 14:10:52)Slavekk napisał(a):
(19-05-2015, 20:39:26)ew-cia napisał(a): Najlepiej to jest zabrać kartę do konta walutowego - w euro - banku Pekao i wybierać pieniądze z bankomatu Bulbank.

Jaką przewagę ma wypłacanie w Bulbanku kartą do konta  EUR w stosunku do karty do konta w PLN?
I tak nie wypłacasz EUR tylko BGN

Nie ma przewalutowania ze złotowek na euro a potem na levy, przeliczenie jest według oficjalnego bułgarskiego bankowego kursu z euro na levy. Poza tym przy opcji posiadania karty  Pekao s.a wypłata w Bulbank jest bezpłatna.

Posiadacze kart złotówkowych Pekao informują, że wszystkie te własności mają zwykłe karty debetowe do rachunków w PLN.
Ja nie używam, więc nie sprawdzę.
Przy używaniu karty w EUR najpierw trzeba te eurosy zdobyć czyli dokonać przewalutowania PLN->EUR.
Następnie bank dokonuje przewalutowania BGN->EUR
Nie widzę zysku.
O bezpłatności bankomatów Unicredit można przeczytać na pierwszej stronie banku Pekao. Dla zwykłej karty, niekoniecznie w EUR.
Chyba niepotrzebnie komplikujesz.

Każdy ma swój rozum i ja tam nikogo do niczego nie namawiam. Kupuję euro w kantorze internetowym i zapewniam, że wypłacam we wszystkich bankomatach Unicredit bez prowizji - również za granicą. Bo Pekao - jest częścią grupy Unicredit. Dla mnie to jest wygodne, ale każdy ma swój rozum i swój własny sposób liczenia swoich pieniędzy. Było pytanie - dałam odpowiedź jak ja robię, a każdy zrobi jak uważa.
Odpowiedz
(20-05-2015, 19:10:31)Slavekk napisał(a): Nie widzę zysku.

Troche chyba jednak jest, bo gdy sam w np. kantorze internetowym wymienisz PLN na EUR czesto po kursie zblizonym do tego z NBP i później masz tylko przewalutowanie po kursie 1.95 BGN na EUR. Wychodzi lepiej niż BGN na EUR a pozniej po kursie z banku na PLN na każdym euro to nawet 0,2 pln. Ale to dla tych gdzie co szukają każdego grosza na transakcji.
...:::Bbbuuulllgggaaarrriiiaaa Rrruuullleeezzz:::...
96 97 98 99 00 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Odpowiedz
(20-05-2015, 19:25:54)ew-cia napisał(a):
(20-05-2015, 19:10:31)Slavekk napisał(a):
(20-05-2015, 18:32:23)ew-cia napisał(a):
(20-05-2015, 14:10:52)Slavekk napisał(a):
(19-05-2015, 20:39:26)ew-cia napisał(a): Najlepiej to jest zabrać kartę do konta walutowego - w euro - banku Pekao i wybierać pieniądze z bankomatu Bulbank.

Jaką przewagę ma wypłacanie w Bulbanku kartą do konta  EUR w stosunku do karty do konta w PLN?
I tak nie wypłacasz EUR tylko BGN

Nie ma przewalutowania ze złotowek na euro a potem na levy, przeliczenie jest według oficjalnego bułgarskiego bankowego kursu z euro na levy. Poza tym przy opcji posiadania karty  Pekao s.a wypłata w Bulbank jest bezpłatna.

Posiadacze kart złotówkowych Pekao informują, że wszystkie te własności mają zwykłe karty debetowe do rachunków w PLN.
Ja nie używam, więc nie sprawdzę.
Przy używaniu karty w EUR najpierw trzeba te eurosy zdobyć czyli dokonać przewalutowania PLN->EUR.
Następnie bank dokonuje przewalutowania BGN->EUR
Nie widzę zysku.
O bezpłatności bankomatów Unicredit można przeczytać na pierwszej stronie banku Pekao. Dla zwykłej karty, niekoniecznie w EUR.
Chyba niepotrzebnie komplikujesz.

Kupuję euro w kantorze internetowym i zapewniam, że wypłacam we wszystkich bankomatach Unicredit bez prowizji - również za granicą. Bo Pekao - jest częścią grupy Unicredit.

Ale ja nie kwestionuję faktu, że wypłacasz bez prowizji.
Tylko twierdzę, że bez tych całych kombinacji z Euro też byś wypłacała bez prowizji. Zwykłą kartą do konta w PLN.
Bo taki jest urok Unicredit.
Konto w Euro jest w Bułgarii do niczego niepotrzebne.
Może się przydać np. we Włoszech bo to jest ich waluta.
Odpowiedz
Zgadza się, wypłata z każdego konta Unicredit jest bezpłatna, ale inaczej jest przewalutowana, nie ma bezpośredniego przeliczenia z PLN na lewy - tylko za pośrednictwem Euro. Jeżeli wypłaca się z walutowego euro przelicza się bezpośrednio na levy - i o to mi chodzi. Na przykład taki Raiffeisen Polbank ma bandycki przelicznik levy-euro-złotówki - i przy wypłacie z bankomatu cena leva wynosi chyba ze 2,30 zł + prowizja za wypłatę z bankomatu. Z Unicredit w marcu wypłacałam, bez prowizji, według państwowego kursu - zdaje się, że było to 1,95.
Odpowiedz
Ja od dwóch lat wszędzie płacę karta Visa ING i nie narzekam. Dwa tygodnie temu trasa Gliwice-Słowacja-Węgry-Serbia-Macedonia-Grecja(Halkidiki)-Macedonia-Serbia-Węgry-Słowacja-Gliwice opłaty plus diesel na całej trasie płacone wszystko kartą. Wyszło mi za całość może 100 pln więcej niż jakbym wymienił w kantorze Euro i później wymieniał w danym państwie w kantorze.
Odpowiedz
(20-05-2015, 20:30:42)ew-cia napisał(a): Zgadza się, wypłata z każdego konta Unicredit jest bezpłatna, ale inaczej jest przewalutowana, nie ma bezpośredniego przeliczenia z PLN na lewy - tylko za pośrednictwem Euro. 

Nieprawda.
Przeliczenie BGN->PLN jest bezpośrednie.
Tak mówi regulamin konta osobistego (czyli dla karty debetowej) oraz regulamin kart kredytowych Pekao.
Tu masz cytat z regulaminu kart kredytowych Pekao (wytłuszczenie moje):
"Transakcje dokonane za granicą przy użyciu kart są przeliczane z waluty transakcji na złote według kursu sprzedaży obowiązującego w Banku w dniu otrzymania zlecenia obciążenia limitu kredytowego, a w przypadku braku kursu Banku dla waluty, w której była dokonana transakcja – będą przeliczane z waluty transakcji na dolary amerykańskie(...)"
BGN jest w tabeli kursowej Pekao ponieważ Unicredit ma udziały w Bulbanku.
Odpowiedz
W tamtym roku wybieraliśmy lewy z Bulbanku kartą z Pekao. Brak prowizji, wymiana waluty całkiem korzystna - już teraz nie pamiętam dokładnego kursu, ale wyszło całkiem przyzwoicie.
Odpowiedz
Pieniądze to wazny temat, ale zgadzam sie również z opinią Wawo, że same różnice kursowe przy wypłacie w bankomatach oscylują w okolicy cirka ebaut jakieś max 100 Pln
Odpowiedz
no to nie ma o co kopii kruszyć, tak mi sie wydaje - dla mnie liczenie, czy na kursach zaoszczędzę czy stracę 100 czy 200zł, kantor, karta, waluta, czy euro, czy dolar - to już dobry wstęp do kiepskiego urlopu, ale jak ktoś wspomniał, każdy robi jak uważa

ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
Kiedyś ktoś mi powiedział: "Póki liczysz i przeliczasz urlop masz z głowy, jak przestaniesz zaczniesz z niego korzystać w 100%"
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości