Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blagoevgrad / Благоевград
#11
Zaz i Jipsy kings
nie zle


Odpowiedz
#12
Na terenie wsi Pokrovnik, do Blagoevgrad archeolodzy odkryli grób z czasów rzymskich. Po wykopaniu znaleziono tracacką osadę o powierzchni 120 akrów. Archeolodzy sugerują, że jest to pozostałość Skaptopara, w tym kościół, łazienka i kanalizacja.Cały kompleks Mauzoleum z III wieku naszej ery objawia się na trasie AM Struma w krainie wsi Pokrownik.


"W podziemiach znajdują się dwie komory grobowe i przedsionek. Przedsionek i jedna z komór grobowych zostały uszkodzone nawet w czasach starożytnych i zostały okradzione - wyjaśnił prof. Zdravko Dimitrow, kierownik ośrodka. "Ta kamera nie jest obrabowana, zachowana i jest to niezwykle rzadka okazja do archeologii. Jest kilka całych szklanych naczyń, kilka lamp, metalowe przedmioty "- dodał Dymitrow.W jego słowach nie ma pochówku zwykłego człowieka, ponieważ groby nie są tak często wykonywane z tak poważną strukturą architektoniczną i tak bogatym ekwipunkiem. Rzymski grób znajduje się tuż pod osią przyszłej autostrady.Komitet inicjatywny wzywa do zrównoważenia trasy w celu zachowania znaleziska. Pojawiły się już opinie, że potrzebne jest referendum. Według archeologa opcją zachowania cennych znalezisk jest także muzeum pod gołym niebem. Komisja Ministerstwa Kultury sprawdzi na miejscu, co się dzieje.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#13
Filmik z dron.

https://www.youtube.com/watch?v=sezmBfst4v8

Wczoraj premier bil na mejscu.Daje 2 miesiąca na opracowanie wyjscia z sytuacii.

http://prikachi.com/images.php?images/670/9321670P.jpg

Calkiem przypadkiem tam bilem Smile

http://prikachi.com/images.php?images/662/9321662b.jpg
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#14
Nadchodzi Bansko Film Fest - 5 dni przygód, adrenaliny i podróży z głębin na wyżyny

XIX Międzynarodowy Festiwal Kina Górskiego i Ekstremalnego lub Festiwal Filmowy Bansko odbędzie się w Bansku w dniach 20-24 listopada 2019 r., Wstęp wolnyNajwiększy festiwal filmowy o górach, zajęciach na świeżym powietrzu i przygodach w Bułgarii oferuje widzom wyjątkowe wrażenia w unikalnym formacie - wspinaczka, wspinaczka górska, jazda na nartach, paralotniarstwo, kolarstwo ekstremalne, spływy kajakowe, nurkowanie, surfing, kultura ludów górskich i wiele innych. Wydarzenie spotka się z publicznością z najlepszymi i aktualnymi poszukiwaczami przygód i ekstremalnymi osobistościami na świecie oraz zgromadzi światową elitę zajęć na świeżym powietrzu. Program festiwalu obejmuje 15 prezentacji motywacyjnych i warsztatów od zagranicznych i bułgarskich gości;Przewodniczącym Międzynarodowego Jury jest ekstremalna reżyserka, alpinistka i podróżniczka Eliza Kubarska z Polski. Jest laureatką najbardziej prestiżowych nagród filmowych na festiwalach europejskich i światowych, specjalizując się w produkcji ekstremalnych produkcji od Afryki po Himalaje. Premiera dla Bułgarii będzie jej filmem „Walking Under Water” dla nomadów na Borneo.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#15
Dzisiaj, 5 października, przypada Święto jednego z najpiękniejszych bułgarskich miast - Górnej Dzhumaji /obecnie Blagoevgrad/! 108 lat temu Zwycięska armia bułgarska - najsilniejsza armia bałkańska ostatniego stulecia WYZWALA nasze rodzinne miasto spod panowania osmańskiego! Wesołych Świąt! Boże chroń Bułgarię! Amen!
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości