Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2015/16]
Information 
Najpopularniejsze trasy przez Rumunię

[Obrazek: 21ecffa301af00c6gen.jpg]

Slavekk napisał(a):Stale aktualizowana mapa jakości dróg w Rumunii

laprys napisał(a):Tutaj znajdziecie aktualne utrudnienia na Słowackich drogach
Piszemy tu o swoich trasach i miejscówkach w drodze z Polski przez Rumunię. Trasa może nie najszybsza, ale na pewno najciekawszaSmile Ponieważ jestem ze śląskiego to na początek szybka propozycja trasy:
Katowice, Muszynka, Milhost, Oradea, Ruse, Obzor.

Zawsze przez Cluj-Napoka(już obwodnica Smile),Sybin,  potem w zależności albo ukochana Trasa Transfogarska, (na której mogę pracować dożywotnio jako taksówkarz  Smile ), albo z braku czasu Pitesi, (alternatywa to Sebes Braszów), raczej omijam obwodnicę, (skrót) i jest Ruse. Myślę, że wątek się szybko rozwinie i będzie mnóstwo propozycji. Dokładna trasa co roku zmieniana ze względu na nowe drogi w Rumunii.

To podstawowa trasa przez Rumunię Smile

Alternatywa dla obwodnicy. Krótsza, w niezłym stanie, i w miarę szybko.
Moja droga okolice Warszawy-Rawda 2011 rok. Napewno wiele się poprawiło.. ale kierunek ten sam Smile
Planowana i rzeczywiście w ten sposób przebyta trasa samochodowa do Bułgarii przebiega następująco:
Warszawa - Tarczyn - Grójec - Radom E77/S7 - Skaryszew - Iłża E371/9 - Ostrowiec Świętokrzyski - Rzeszów - Domaradz - Dukla -Barwinek - granica PL/SK - Svidnik  - bezpłatna obwodnica Śvidnika - Giraltovce - Presov - Kosice - Sena - Tornyosnemeti M30 - granica SK/HU - Miskolc M35 - Hajduboszormeny - Debrecen
Hajduszoboszlo - w sumie na liczniku mamy 750 km Tak jak planowaliśmy do Hajduszoboszlo dotarliśmy rankiem około godziny 8:00. Tutaj też zaczepiamy się na cały weekend. W niedzielę zjadamy obiadek na Lovas i wyruszamy w dalszą trasę. Przed nami znacznie gorszy odcinek - Rumunia i jeszcze kolejne 1050 kilometrów.
Tutaj niestety już nie da się nic zaplanować - przez Rumunię jedziemy i jedziemy... Droga kręta, góry, ciągle policja...
Bors - granica HU/RO - Oradea - Alba Julia - Turda A3-omijamy w ten sposób Cluj Napoca - Sibiu - Pitesti - Centura Bucaresti - Giurgiu - Ruse
Ruse - granica RO/BG - dotąd 705 km (podobno z Cluj Napoca do Ruse 8 godzin - u nas to było chyba z 10 )
Razgrad - Shumen - Devnya - Varna - Nesebar - Ravda -pokonujemy 1050 km
Planowaliśmy dotrzeć do Ravdy po ok.14 godzinach+ 1 godzina zmiana czasu w Rumunii - tak więc na miejsce dotrzeć mieliśmy około 7.00-8.00 rano. To tak planowaliśmy, a życie... życie pisze nieco inne scenariusze. Zresztą musi być o czym pisać. Inaczej byłoby nudno.
No cóż na miejsce docieramy około godziny 12.00 w południe - niezwykle zmordowani, ale szczęśliwi, że to się w ogóle udało!!!
Ostatnio jeździłem przez Piwniczną SK i H bez winietek przez Tokaj, potem Satu Mare, albo Valaj (Carei), Gilau, A3 i jednak na Braszów, Ploesti, centura, Ruse.

Ta trasa jest w-g mnie najprostsza ze stolicy Małopolski w okolice Burgas.
Unikajcie jazdy z Oradei na Dewe . Sprawdzone już w tym roku..
Ja znalazłem dla nas idealną drogę do Bułgarii. Założenia mojej trasy:
- droga przez Rumunię, nie przez Serbię
- jak nawięcej autostrad i prostych odcinków
- jak najmniej gór (od 3 lat jeździmy z córką, która nie zawsze dobrze znosi górzyste tereny).

Metodą prób i błędów, przez 3 ostatnie lata, odnalazłem drogę, którą będę się poruszał. Jest kilka cięższych, nużących (przynajmniej mnie) odcinków (Cieszyn - Zilina), (Widyń - Montana). Inna droga leci jak z płatka. Sporo prostych dwupasmowych dróg, gdzie może się przesiąść mniej doświadczony kierowcy.
Winiety kupuję na Słowacji (14 euro - miesięczna - stacja benzynowa), Węgrzech (18 euro - miesięczna), Rumunii (6 euro - dwie 7-dniowe) i Bułgarii (10 euro - dwie 7 dniowe, bądź 13 euro - miesięczna - stacja benzynowa).

Droga do Bułgarii przez Rumunie - IDEALNA
Zasada entropii - na tym polega ta zasada, że świat powoli zmierza do nieuporządkowania, i to co było dobre w gorsze się zamienia, i że do chaosu nieustannie wszystko zmierza...
Moja trasa Zabrze-Obzor
Trasę wybrałem tak by wykorzystać jak najwięcej autostrad - 15 lipca mają otworzyć łącznik autostradowy M43/A1 ( H / RO) w Nadlac.
Zabrze - Cieszyn - Svircinovec (SK) - zakup winiety - Trnava - Sered - Komarno - dotankowanie - H - zakup winiety i cały czas autostradą - Arad - Deva - Saliste - nocleg - Pitesti - Ghimpati - Ruse - winieta i tankowanie - Warna - Obzor
Marcin
Jeździłem wieloma trasami, jedno jest pewne: nie ma trasy idealnej. Każdy jedzie z innej części Polski, każdy ma inne nastawienie. Jedni chcą jak najszybciej, inni jak najkrócej, jeszcze inni widokowo.

Początkowo trasy do celu planował mój Ojciec, z czasem ja je zacząłem planować a odkąd jeżdżę sam planuję każdego roku coś nowego, nie do końca na wprost do BG.

Ulubioną trasą jest trasa: Korbielów - Rużomberok - Bańska - Zvolenska Slatina - Lucenec - Salgotarjan - Hatvan - Jaszbereny - Szolnok - Martfu - Ocsod - Szarvas - Oroshaza - Mezohegyes - Arad - Deva - Sibiu - Pitest - Vanatorii Mici - Giurgiu - Ruse - Varna

Najszybsza (wg mnie) ze Śląska: Kato - Kraków - N Sącz - Piwniczna - St Lubovna - Kosice - Sena - Miskolc - Debrecen - Bors - Oradea - A3 - Sebes - Sibiu i dalej jak wyżej. Prawdopodobnie za rok, jak Rumunom uda się ukończyć A1 Timisoara - Deva to najszybciej przez RO będzie dostać sie możliwie najszybciej do Budapesztu później baną na Szeged - Makó - Arad - Timisoara - Deva - Sibiu czyli od Budapesztu do Sibiu cały czas autostrada. Pożyjemy zobaczymy.

Pamiętam stare czasy rok może 2001 może 2002 i trasy polnymi drogami przez Węgry. Można kombinować na różne sposoby.
Dwa lata temu jechałem przez Macedonię, rok temu nawet i przez Grecję, a są tacy co i przez Chorwację Czarnogórę i Albanię Smile

Zapraszam do dyskusji, może uda Nam się stworzyć optymalne trasy dla tych z zachodu północy wschodu i południa Polski Smile

Na odcinku Oradea - Gilau 138 km jest raptem jedna serpentyna przed Bucea. Najgorszy ruch w sobote. W tygodniu droga pusta
...:::Bbbuuulllgggaaarrriiiaaa Rrruuullleeezzz:::...
96 97 98 99 00 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Podaje drogę powrotną z 2014 jak dla mnie ok. niespodzianka to odcinek z Rawdy do Szumen, początek beznadziejny bo i drogi lokalne, potem droga rewelacyjna no i zero ruchu, nowa nawierzchnia. 

moja trasa

Dodam do tego, że trasa jest bezwinietkowa przez Słowację i Węgry
aekzal napisał(a):moja trasa
Ja w tamtym roku obawiałem się właśnie tego pierwszego odcinka drogi, dlatego z S.B pojechałem na Burgas, kawałeczek A1, zjazd na Karnobat i dalej już prosto.
Ale masz rację droga rewelacyjna. Jechało mi się o niebo lepiej niż z Warny na Burgas, tylko trzeba uważać na psy które koczowały przy drodze, a było ich trochę.
W jednym miejscu gdy zatrzymałem się na parkingu za potrzebą to szalety było obstawione sforą psów. Jakoś udało mi się je odstraszyć, a gdy wszedłem do środka to jeszcze kilka wyskoczyło. I nie wyglądały na przyjaźnie nastawione.