Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet w Bułgarii.
#1
Hejka,
Nie znalazłem tematu traktującego o internecie na kwaterze w Bułgarii. Nie wiem czy słabo szukałem, czy wszędzie jest i nikt nie pyta.
"U mnie" niestety nie ma i jeśli chcę to za router na dwa tygodnie muszę dopłacić 30 EUR. Zapewne się na to zdecyduję ale wolę zasięgnąć opinii doświadczonych Bulgaricusów.
Jak tam sytuacja z jakimiś kartami/starterami itp? Macie jakieś doświadczenia/patenty?
Z góry WIELKIE DZIĘKI za wszelkie opinie.
Pozdro...
Odpowiedz
#2
Zależy gdzie jedziesz - ale bardzo często są na wybrzeżu do zakupu takie karty dostępu, bodajże Airnet. Koszty tygodniowe niewielkie - 7 lewa chyba. Karta ma kod z dostępem do sieci - korzystałam w Primorsku trzy lata temu, w Rawdzie też były - choć wtedy raczej biegałam do kafejki internetowej. Sprawdzę w domu szczegóły na temat tych kart (bo nie pamiętam czy to taka nazwa) i dam jeszcze znać.
Odpowiedz
#3
Oferta dla turystów prepaid:

http://www.telenor.bg/en/private/plan/view/2-gb-mobile-internet-bulgaria

2GB na 7 dni. Cena 9,90 lewa. Musisz mieć swój sprzęt (modem, router , itp.)
Odpowiedz
#4
tam gdzie wynajmuję dają sprzęt i dostęp w cenie 30 euro za 2 tygodnie, za dzień jeszcze gorzej bo 3 euro. Poszukam faktycznie czegoś na miejscu, no i poczekam na pomoc Myszy, której trzeba będzie chyba zawieść coś do Białej  Confused  za to wszystko  Smile

... ale przyszłe wakacje będą jeszcze tańsze, chociaż teraz też już nie jest źle, co widać w poniższej tabelce roammingu
http://europa.eu/youreurope/citizens/tra...dex_pl.htm
Odpowiedz
#5
Przyszłe wakacje bez roamingu ? hmmmm. Termin ten już był chyba dwukrotnie przekładany. Miejmy nadzieje, bo operatorom na tym nie zależy. Będą chcieli opóźnić zniesienie roamingu pod pretekstem np. dostosowania infrastruktury.
Odpowiedz
#6
(09-06-2016,10:16:08)grzechodg napisał(a): Przyszłe wakacje bez roamingu ? hmmmm. Termin ten już był chyba dwukrotnie przekładany. Miejmy nadzieje, bo operatorom na tym nie zależy. Będą chcieli opóźnić zniesienie roamingu pod pretekstem np. dostosowania infrastruktury.
raz był faktycznie jakiś poślizg i dlatego nadal płacimy, ale to co teraz, to już zaklepane.
Dla mnie ważnym jest też wyznaczenie progu maksymalnego wykorzystania. Choćbyś nie wiem jak się zapomniał 50 euro w okresie rozliczeniowym nie przekroczysz (no chyba, że odrębnie się umówisz), a przy ściąganiu danych (np. nie wyłączenie pobierania aktualizacji przy włączonych wielu aplikacjach) jest to możliwe.
Tak spojrzałem, że jest na tej stronce kilka informacji np. w pytaniach, także o pieniądzach
Odpowiedz
#7
w bułgarii jest niestety to, co i u nas się za niedługo szykuje. rejestracja kart pre-paid. więc nie wiem czy to za bardzo oferta dla turystów jest...

na pewno manewr z kupnem karty sim opyla się tym, co jadą przez serbię. serbia jest poza ue, więc operatorzy sobie odbijają kosmicznymi cenami w roamingu: sms 2pln /minuta 6pln / 1MB 40pln (tak, dobrze widzicie - CZTERDZIEŚCI ZŁYCH za megabajt), więc tam kupuje się w pierwszym kiosku za granicą miejscową kartę za bodajże 200 dinarów (7pln) i jazda.
Odpowiedz
#8
(09-06-2016,10:01:01)wolffer napisał(a): tam gdzie wynajmuję dają sprzęt i dostęp w cenie 30 euro za 2 tygodnie, za dzień jeszcze gorzej bo 3 euro. Poszukam faktycznie czegoś na miejscu, no i poczekam na pomoc Myszy, której trzeba będzie chyba zawieść coś do Białej  Confused  za to wszystko  Smile

... ale przyszłe wakacje będą jeszcze tańsze, chociaż teraz też już nie jest źle, co widać w poniższej tabelce roammingu
http://europa.eu/youreurope/citizens/tra...dex_pl.htm
MENADA ?
Odpowiedz
#9
Carlos, jakoś tak wyszło od kilku lat. Do 2012 był tam na miejscu facet mniej więcej miejscowy i pomocny, teraz jest na miejscu polska młodzież i z obsługą niby nie jest źle, ale ...
... w sumie zawsze sam sobie radziłem, ale do dobrego człowiek się szybko przyzwyczaja

no dobra, to tyle co u nich w sprawie internetu

(08-06-2016,19:41:19)CarlosPL napisał(a): "U mnie" niestety nie ma i jeśli chcę to za router na dwa tygodnie muszę dopłacić 30 EUR.
dopiero zauważyłem te podobieństwa
Odpowiedz
#10
przeniosłem wątek
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Euro w Bułgarii Slavekk 16 849 14-12-2023,12:16:07
Ostatni post: primma
  Problem z przelewem do Bułgarii lubelak 12 6,520 30-11-2023,19:56:23
Ostatni post: Masodi
Information Koszt urlopu w Bułgarii peter 312 231,224 29-11-2023,11:16:04
Ostatni post: Marek999
  Kursy walut według Narodowego Banku Bułgarii mastika_fan 53 92,068 08-08-2022,09:54:35
Ostatni post: Slavekk

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości