Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rakija...
#1
Wink 
Aż dziw bierze że takiego wątku jeszcze nie ma...

to zaczynamy !
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#2
Planowałem takowy założyć po powrocie z Serbii. Chciałem napisać troszkę o produkcji, udałem się nawet do dwóch producentów, pokosztowałem, zrobiłem zdjęcia oraz wypytałem o proces produkcji. Aż się wystraszyłem jak dużo trzeba śliwek, żeby zrobić parę litrów śliwowicy. Smile Temat uzupełnię w wolnej chwili.
Odpowiedz
#3
Zapraszamy do naszego stolika!
Nie ma żadnych obcych,
tylko przyjaciółmi
którzy jeszcze sie nie spotkali ..

kopalnia wedzy:

http://www.rakiyata.com/forum/
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#4
nie wiem, może nie trafiłem dobrze, ale jakoś czy do bułgarskiej czy też chorwackiej rakija (rakii? ale w sumie chyba nie powinno się odmieniać, nazwa obca) nie mogę się przekonać. Może, jak wspomniał Peter, to kwestia sposobu picia. Wbrew co niektórym wspomnę, że nie piję po to by się nawalić, tym bardziej, że podróżuję z Malutką, ale czasami tak dla smaku.
Wiadomo, że polecacie te własnej roboty, gdzieś u babci czy dziadka jakiegoś, ale czy są w razie czego sklepowe też warte polecenia ?
Odpowiedz
#5
Burgaska grozdawa albo muskatova
pić z lodem  Big Grin
Odpowiedz
#6
Smokiniowa domaszna podobno najlepsza. Nie udało mi się niestety dokonać zakupu w tym roku.
Odpowiedz
#7
przywiozłeś ją dla mnie, odleję ci !
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#8
Dzisiaj dotarłem do Primorska , temat rakija interesujący , pijałem różne ale bułgarskiej jeszcze nie, była chorwacka , serbska no i albańska rake która to najbardziej smakowała mi schłodzona z dojrzałym melonem , polecam .
Odpowiedz
#9
rakija tylko z graniastej czaszki i bez lodu
Odpowiedz
#10
ja ostatnio pijam z ayranem, pewne skutki są mniejsze
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości