Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rakija...
#41
W Primorsko kiedyś dwie rodziny robiły z fig,ale mieli duże drzewa i kupowali dodatkowo z Sozopola.Teraz nikt nie robi.Winogorno z naszej winnicy mama zerwała dziś,ale nie wiem ile kilo wyszło.I tak zawsze się kupuje dodatkowo odpowiedni szczep.
Kwatery Primorsko
Link umieszczony za zgodą Administracji Forum
Odpowiedz
#42
Ja kupuje z Pomorie , droga do Kableshkovo, tam dużo osob sprzedjae. W przyszlym tygodniu pojade z cukromierze sprawdzic . Jeżeli maja ponad 24 to bede kupował
Odpowiedz
#43
No ładnie ponad 24 to w Polsce można pomarzyć.
Niestety moje jeszcze rosną i czekają do pierwszych przymrozków.
Teraz mam tylko deserowe i idą z dnia na dzień do konsumpcji ewentualnie kompotu.
Odpowiedz
#44
W tym roku może juz maja tyle bo nie było wogóle deszczu tylko słońce , a tak to do końca września trzeba czekać.
Odpowiedz
#45
Byłem dzis sprawdzić winogrona koło Kableszkovo, 2-3 osoby tylko sprzedaje( zazwyczaj jest kilkadziesiąt) mają tylko merlot po 80 stostinek za kilogram moim zdaniem na merlot troche za wcześniej bo ono najpózniej dojrzewa. Spróbowałem i ku mojemu zdziwieniu -slodkie , spzedawca twierdzi , że ma 24 cukru ale nie chce mi sie wierzyć . W czwartek będę przejazdem wiec kupje ze 2 kilo zmiażdże i zmierze cukier ( mam aparat).
W tym roku mam nastepujący plan -wezme z 250kg tylko merlot z tego wyciągne z 70-80 litrów wina a reszte zmieszam z wodą i cukriem do powtórnej fermrentacji z czego mi wyjdzie też tak na oko 60-70l rakii. Mam nadzieje , że do lata starczy aby móc poczęstować moich poslkic przyjaciół. Rakieje nie robiłem już trzy lata...
Oczywiście będe trzymał społeczność forumowiczów informowana w tym procesie z materiałem zdjęciowym tak jak w zeszłym roku . Ale chyba w innym dziale
Odpowiedz
#46
Może być krucho - za dużo przyjaciół Wink
Pozdrawiam,
Zagorkaman
Odpowiedz
#47
orlinie, trzymamy kciuki! No i czekamy na degustację Smile
Odpowiedz
#48
W zeszłym tygodniu sprwdzałem 20 st ma merlot i samo grona taie malutkie... Poczekam troche niech popada,winogrona sie powiększą, póżniej znowu wyjdzie słońce i jak będzie z 24 to wchodze w grę.
Odpowiedz
#49
Zazdroszczę takiego materiału. U nas niestety nie do osiągnięcia takie parametry.
Najlepsze wina w Polsce wychodzą w dawnym woj. zielonogórskim - najdłuższy okres wegetacyjny, cieplej niż gdzie indziej.
Odpowiedz
#50
W tym roku na moim balkonie bardzo obrodził winogron biały i był tak słodki że nie bardzo się dało go jeść, niestety nie wiem jaka to odmiana , ale wyszło sporo materiału . Próbuje doścignąć Bułgarski oryginał ale daleka droga mi do tego.

Orlin , mam pytanie czy możesz zrobić szczegółową relacje z przygotowania materiału i destylacji ? Mój trunek na początku kapie 85-87%
i jest smak i zapach winogronka.
Nie wiem jak u was . byłam w destylarni w Sozopolu i tam mieli max 50% destylat ale nie wiem czy gonią do 50% czy max 50%
pz
Tomek
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I've watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die...


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości