Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rakija...
#51
Tomek, na początku zawsze wychodzi 85-90% ale ten alkohol trzeba wyrzucić aby glowa nie bolała po wypiciu , ja tak robie. Zazwyczaj w Bułgarii gonią jak ty mówisz 50 st , bo póżniej to spada do 45. Ja osobiście tak silnej rakii nie lubie wieć gonie 45-46 aby mi spadła z czasem do 40-42. Mój materiał jeszcze dojrzewa. ooło połowy listopada będę piekł i oczywiście dam szczegółową relacje. Będę pikł w Sozopolu , ewnie w tym miejscu gdzie ty byłesz.
Odpowiedz
#52
Nie boli głowa. Wszystko ma swoje zalety. Średnia 60% i jest wyśmienicie. Ten poniżej 50 ma troszkę dziwny zapach.
Sam dojdziesz jaki najlepszy. W Polsce nie będziesz miał tak słodkich winogron więc pewnikiem trzeba dosładzać.
Nasza śliwowica tylko ta prawdziwa ma 60-70% i jest oki. Jak byłeś w górach to pewnie próbowałeś. Polska rakija z winogron nigdy nie będzie taka jak bułgarska tak jak bułgarska śliwowica nigdy nie będzie jak polska. Mówią że rakija na południu jest z winogron a u nas i na północy ze śliwek, a tak ogólnie to z owoców.
Odpowiedz
#53
unas też sie daje cukier i wodę aby wszyło więcej materiału.
Kto co lubi ja mocna nie moge pić , nie smakuje mi i musze mieszać z wodą.
Radze jednak wyrzucać ten pierwszy najmocniejszy alkochol szkodliwy.
Odpowiedz
#54
http://www.rakiyata.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=214&sid=9904b1190a04d8431f49e757249aaf18&start=15
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#55
Ma racje admin. Pyrvak trzeba wyrzucac
Odpowiedz
#56
Tak , oczywiście też tak robię , u nas to się przedgon nazywa i mocno śmierdzi i chyba tylko na podpałkę do grilla się nadaje Smile
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I've watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die...


Odpowiedz
#57
i do mycia szyb w samochodzieSmile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#58
Lub też jako zimowy płyn do spryskiwaczy ;-)
Zasada entropii - na tym polega ta zasada, że świat powoli zmierza do nieuporządkowania, i to co było dobre w gorsze się zamienia, i że do chaosu nieustannie wszystko zmierza...
Odpowiedz
#59
Dziadek mój, jak pędził bimber prawił, że pierwszą 100 ml. trza wylać i miał rację. Bo liczy się przy destylacji odpowiednia temperatura, tego co spływa z rurki. A wiadomo że na początku temp. jest trochę niższa (w chłodnicy) i skraplamy alkohol metylowy (TRUCIZNA !) + etylowy (to już ok.), w różnych stężeniach. W domowych warunkach raczej nie do rozróżnienia. Potem jak maszyneria się rozgrzeje, to już powinien się lać właściwy destylat. Smacznego  Tongue
Odpowiedz
#60
Zobaczcie na to , tylko pozazdrościć , do wyboru do koloru , ciekawe czy by wysłali do PL

https://www.olx.bg/dom-i-gradina/q-%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B8%D1%8F/?search%5Bdescription%5D=1
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I've watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die...


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości