Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ryby w Morzu Czarnym
Fajny wątek Orlin.
W końcu, po tylu latach, wiem jak wyglada żywa caca.

A przy okazji, mógłbyś rozwinąć temat ryby którą jadłem w Sine. Rozpoznaleś ją wtedy jako "karagioz":
[Obrazek: bf68e9c17d6c32d280aeafe3df905091.jpg]

TapaTalkiem klepane.
Odpowiedz
Tak mi sie wydaje , że to aragioz. ich można spotkać koło skałach a także na dnach piaskowych. W sinemorcu jest ich dużo one jedza zarówno wodorosti i inne trawiaste jak i małerybki ( te większ okazy) Znana jest jako pstrąg czarnomorski . Żyjęzarówno wdunaju jak i w Morzu Czarnym. łowi sie jaz brzegu wędka jak i kuszem (te koło skałNajlepsze w rybach czarnomorskich sa 2 rzeczy:
1. Nie ma ryb chodowlanych z farmy rybnej, bo w Bułgarii takich farmpoprostu nie ma i smak maja prawdziwy , bo większość ryb których dostaniesz w restauracjach w Grecji, Hiszpanii czy Włoszech sa z farmy karmione czym popadnie i smak mają zupelknie inny.
2. Morze Czarne jest mniej słone co też znacząco wpływa na smak jej mięsa.
Grecy naprzyład kupują w Bułgarii "barbun" bo u nas jest smaczniejszy i drozszy mimo tego że jest mniejszy. Dla nich czarnomorski "barbun"to rarytas. Otojak wygląda . Lapie sie go w sieci głównie

[Obrazek: barbunya-baligi.jpg]
Odpowiedz
Oj oj a Rybarnik???

Tam jest hodowla

Tam jest hodowla
Odpowiedz
(14-09-2016, 17:28:12)teresa napisał(a): Oj oj  a Rybarnik???

Tam jest hodowla

Tam jest hodowla

Gdzie Teresa?
Odpowiedz
Pod Mało Tarnowo w Lesie. Knajpa też mistrzostwo świata. Strandza po prostu

Malko Tyrnowo
Odpowiedz
To ryby słodkowodne -pstrąg . Wątek jest o ryb z Morza Czarnego. Nie ma w Bułgarii hodowli jak np. w Grecji- cypury, blue fish czy innych.
Odpowiedz
Ципура -to Dorada
Pozdrawiam,
Zagorkaman
Odpowiedz
Dorada, może po polsku
a Dorado to co zupelnie innego i żyje w oceanie Smile
Odpowiedz
Teraz wlasnie jest barzo dużo pałamud na południe od Sozopola.Ryby mają od 700-800 gr do kilograma .Łowią ich w sieczach z "okiem" 42 i 44.Cena od 10 lv w górę.
Pamiętam jak co jesień u mnie w domu kilka wielkich saganów wypełniało sie rybą z solą morską.Póżniej była jak masełko.Przepyyyszna.Do tej pory mama robi konserwę z ogórkami konserwowymi,białą fasolka i pasta pomidorową,ale to pracochłonne,bo trzeba najpierw rybę i warzywa osobno odpowiednio przygotować.
Kwatery Primorsko
Link umieszczony za zgodą Administracji Forum
Odpowiedz
Ależ jestem z siebie dumna! Dziękuję orlinezze! A ja myślałam, że to jakiś "chwast" z Morza Czarnego. Niestety, większych okazów nie udało nam się wtedy złapać, a te maleństwa wędrowały do wody z prośbą, aby wróciły z rodzicami. Ale nie posłuchały nas.
Odpowiedz