Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ryby w Morzu Czarnym
#21
Darinko zjazd się zbliża. Przyjeżdżam....
Odpowiedz
#22
Ja też będę i caca domowa w słoiku bedzię Smile
Kwatery Primorsko
Link umieszczony za zgodą Administracji Forum
Odpowiedz
#23
Nie obraź się,ale ta ryba raczej tuńczyko, czy makrelopodobna  co jet praktycznie tym samym nie jest.

Do ew-cia. Smile
Odpowiedz
#24
Wczoraj wróciliśmy i zaczęli sprzedawać od 20-ego takie mini tuńczyki , to chyba Bonito się nazywa . Nie wiem czy to sezon się zaczął , wcześniej tego nie widziałem
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I've watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die...


Odpowiedz
#25
Czyli Palamud
Pozdrawiam,
Zagorkaman
Odpowiedz
#26
Tomek,tak,to pałamud.Te mini tuńczyki teraz takie kilogramowe okazy.W Primorsko cena spadła do 8 lv za kilogram,po znajomości 7 lv Smile
Kwatery Primorsko
Link umieszczony za zgodą Administracji Forum
Odpowiedz
#27
A orlinezze wino robi i na ryby czasu nie ma Big Grin
A ja tu mam takie cacko - trująca Scorpaena porcus , czyli skorpid (скорпид).Jadłam świeże,smażone na Maslen nos i w smażalni na naszej ulicy.Mnie bardzo smakuję Smile Czytałam ,że w Achtopolu można zamówić w restauracji Морско око i Св.Георги.

[Obrazek: 44f0dcecbbd0c0ab.jpg]

Do wyboru,do rozmiaru Smile
[Obrazek: 5cafa23329e0e0f8.jpg]

[Obrazek: c486f5f59faac4a0.jpg]
Kwatery Primorsko
Link umieszczony za zgodą Administracji Forum
Odpowiedz
#28
Darina...i przeżyłaś jakoś...?
Odpowiedz
#29
Mam świadków,że żyję Big Grin Ona po smażeniu już nie jest trująca.Trzeba uważać,żeby się nią nie zranić ,dopóki jest surowa.
Kwatery Primorsko
Link umieszczony za zgodą Administracji Forum
Odpowiedz
#30
AAA nie tylko wio, rybe też robie :0
Właśnie ugotowałem słoiki i odwróciłem je. Palamud według przepisu Starosozopolskiego. Dużo zachodu jest przy nim bo sie go robi kilka dni i ledwo mnie z domu nie wyrzuciłi z powodu smrodu. Ale warto bo jest -miód. ponad 50 godzin kisiłem w solance, póżniej 24 godiny w słodkiej wody , póżniej gotowałem w marynacie i co najmiej 3 godziny w słoikach
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  SUP nad Morzem Czarnym Kondzik 2 3,248 07-05-2019,18:50:20
Ostatni post: Kondzik
Question Jakość/czystość wody w Morzu Czarnym frytowski 8 17,202 18-08-2016,21:27:58
Ostatni post: wojtekpl

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości