Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dojazd przez Ukrainę - informacje i pytania dot. trasy
#11
Osobiście odradzam drogę przez Ukrainę. Kilka lat temu chciałem przejechać ze Słowacji przez Ukrainę do Rumunii - tak dla zabawy dla sprawdzenia trasy. Około 120 km przez Ukrainę - największy błąd życia. Na granicy w upale prawie 5 godzin (bez sanitariatów). Potem musiałem podać na przejściu którędy będę opuszczał terytorium Ukrainy i tylko tym przejściem można było wyjechać. Pojechałem omyłkowo na inne przejście przeszukali samochód chcieli łapówkę jak nie dałem to mi paszportu nie chcieli oddać i na końcu powiedzieli że mnie nie przepuszczą bo to nie to przejście (3 godziny stracone). Pojechałem na właściwe przejście i tam znowu kilka godzin stania i powtórka wszystko kazali wyjąć z auta, przeszukali i w końcu puścili - ale cały dzień miałem stracony. Może teraz jest inaczej i ja miałem pecha. Ale ja już przez Ukrainę raczej nie pojadę. No i stan dróg pozostawiał wiele do życzenia.
Odpowiedz
#12
(23-05-2015,20:44:26)Bulgaricus napisał(a): Osobiście odradzam drogę przez Ukrainę. Kilka lat temu chciałem przejechać ze Słowacji przez Ukrainę do Rumunii - tak dla zabawy dla sprawdzenia trasy. Około 120 km przez Ukrainę - największy błąd życia. Na granicy w upale prawie 5 godzin (bez sanitariatów). Potem musiałem podać na przejściu którędy będę opuszczał terytorium Ukrainy i tylko tym przejściem można było wyjechać. Pojechałem omyłkowo na inne przejście przeszukali samochód chcieli łapówkę jak nie dałem to mi paszportu nie chcieli oddać i na końcu powiedzieli że mnie nie przepuszczą bo to nie to przejście (3 godziny stracone). Pojechałem na właściwe przejście i tam znowu kilka godzin stania i powtórka wszystko kazali wyjąć z auta, przeszukali i w końcu puścili - ale cały dzień miałem stracony. Może teraz jest inaczej i ja miałem pecha. Ale ja już przez Ukrainę raczej nie pojadę. No i stan dróg pozostawiał wiele do życzenia.

Jak to mówią: DIKIJE LUDY.

Ponoć się coś zmieniło. Na przejściu Krościenko - Smolnica w czasie Majdanu w Kijowie celnicy zaczęli odmawiać brania w łapę, bo "wy za nami jesteście". Szok, no nie?
Odpowiedz
#13
A ja jechalem przez Ukraine .jestem z Podkarpacia i ta trasa dla mnie jest w sam raz .chce sprostowac niektore stereotypy . policja.... Zero lapowek. Zatrzymali raz kolo Lwowa . raz kolo Czerniowiec . sprawdzenie papierow i bardzo mila rozmowa i zyczenie szyrokiej drogi .oni nie zapomnieli o naszym wsparciu pod czas majdanu .no i walka z korupcja tam teraz jest bardzo skuteczna. drogi ..... temat stary jak swiat .nie sa jak w Polsce . ale tez nie takie jak w Mongolii.od granicy do Lwowa -dobra. Lwow-Czerniowce -lataja .60-80 jechac mozna .granica.... wyjazd z Polski -30min .wjazd do Rumunii - jest osobny pas dla tranzit la bulgaria .krajni prawy .czekalem moze 20min .zobaczyli polskie paszporty i trum bun .paliwo tylko na duzych stacjach Okko .Shell .Wog .cena - 3.80 za v pover Shell. dojechalem na mkejsce i jeszcze zostalo z 15ltr. Nu i fajek nabralem ...LM - 3zl. przez Slowacje mam 400km dalej .sa pytania - odpowiem...
Odpowiedz
#14
Jak już ktoś decyduje się na jazdę przez UA to tylko Lwów-Tarnopol-Czerniowce.
Droga przez Ivano-Fr - dużo gorsza nawierzchnia i fragmenty w remoncie -> LINK
Najrozsądniej odpalić navizora i obczaić stan nawierzchni.
Marcin
Odpowiedz
#15
andrzej - kiedy jechałeś i jaki czas przejazdu ?
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#16
(15-07-2015,21:24:29)peter napisał(a): andrzej - kiedy jechałeś i jaki czas przejazdu ?

jechałem 7 lipca. samej jazdy było ok. 8 godzin. + 1 god. na 2 granicy. nu a po Rumunii - to już jak w bajce. przez cały kraj widziałem chyba  3 razy patrole na drodze. ale Rumuni bardzo intensywnie mrugają. nu i prom w Calarasi - dodatkowa atrakcja dla dzieci . tylko nie wolno dać się grubemu Rumunowi przed kasą . proponuje jakieś dziwne usługi. niby że sam kupi tobie bilet itd. ja powiedziałem mu spie.....aj. i od razu jakoś zrozumiał , że z Polakiem nie da się tak,jak z Ruskimi. tylko Ok...Ok... bilet na prom kupujemy sami....35 lei i dowód rejestracyjny. płynie ok 30min.
Odpowiedz
#17
Ukraińcy mocno trzepią tzn. każą wszystko wyciągać z bagażnika czy tylko otwierają klapę bagażnika. Z czasu postoju na granicy wynika, że nie jest tak źle.
Odpowiedz
#18
(16-07-2015,07:46:35)Bulgaricus napisał(a): Ukraińcy mocno trzepią tzn. każą wszystko wyciągać z bagażnika czy tylko otwierają klapę bagażnika. Z czasu postoju na granicy wynika, że nie jest tak źle.

Może trzepali, może się coś w tym roku zmieniło?
Odpowiedz
#19
(16-07-2015,09:15:04)dżek napisał(a):
(16-07-2015,07:46:35)Bulgaricus napisał(a): Ukraińcy mocno trzepią tzn. każą wszystko wyciągać z bagażnika czy tylko otwierają klapę bagażnika. Z czasu postoju na granicy wynika, że nie jest tak źle.

Może trzepali, może się coś w tym roku zmieniło?

Dżeku, ktoś pisał, że się trochę ich podejście zmieniło po Majdanie. Ale z dnia na dzień coraz więcej czasu upływa od Majdanu więc może znowu zaczną trzepanie. A pytam bo jak dojdzie do skutku mój wyjazd do Bułgarii to chyba znowu zaryzykuję i puszczę się przez Ukrainę. Ale muszę to przemyśleć Smile
Odpowiedz
#20
(16-07-2015,07:46:35)Bulgaricus napisał(a): Ukraińcy mocno trzepią tzn. każą wszystko wyciągać z bagażnika czy tylko otwierają klapę bagażnika. Z czasu postoju na granicy wynika, że nie jest tak źle.

Jak ktos kogos czepie . to polskie celnicy po powrocie z bulg. Na ua. - to tylko klapa do gory i po ptakach .i czeka sie na granicy nie z winy ukraincow  'a tylko przez szczgolowe kontrole polskich sluzb. Gozej maja mrowki .ich czepia i pol i ua .z powrotem jade na nowe przejscie w hruszow-budomierz .20km kiepskiej drogi z jaworowa. ale zero samochodow .
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2024] dżek 43 579 ,22:08:10
Ostatni post: bateniki
  Samolotem do Bułgarii - informacje ogólne, ceny biletów, dojazd z lotniska myszabe 945 720,046 19-03-2024,11:25:21
Ostatni post: Knyaz-KV
  Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2024] dżek 31 357 14-03-2024,17:32:49
Ostatni post: grzechodg
  do Bułgarii przez Serbię czy Rumunię bartus40 137 2,227 24-02-2024,21:45:39
Ostatni post: jarecki69
  Dojazd przez Chorwację igi123 50 20,515 18-12-2023,16:14:28
Ostatni post: dżek
  Stacje paliwowe - ceny, jakość, dostępność paliw, płatności, aktualne informacje Wawo 571 426,537 18-12-2023,12:49:48
Ostatni post: Marek999
  Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2023] dżek 86 1,664 30-11-2023,15:23:24
Ostatni post: Masodi
  Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2023] dżek 212 3,219 24-09-2023,18:53:42
Ostatni post: lubelak
  Przejścia graniczne - ogólne informacje, czas oczekiwania Wawo 640 552,354 16-08-2023,23:34:33
Ostatni post: igi123
Thumbs Down Przejścia graniczne jazda przez Chorwację i Serbię MarekW_a 30 307 03-07-2023,17:05:06
Ostatni post: bart11

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości