Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wino
Jest watek rakija a nie ma watku wino.
Bulgarie jest drugim krajem na swiecie z najlepszym winem

http://www.bulgarianwine.net/blog/bulgar...tions-2017

A wy jakie wino lubicie?
Odpowiedz
Pelin, biały, czerwony, bez różnicy Smile Kiedyś na wsi kupowaliśmy w baniaczkach pięciolitrowych (jak na wodę mineralną) po 5 leva Big Grin
Odpowiedz
Jeżeli pytasz ogólnie, a nie o wina bułgarskie, to ja jestem prosty chłop i lubię proste wina. Na co dzień mój faworyt to szczep Temperanillo, głównie Portugalia i Hiszpania. Ostatnio odkryłem ciekawy szczep Primitivo, ale on już cenowo trochę odstaje. Od święta uwielbiam Rioja, a coś czego mój organizm nie trawi to Chianti.
Z "Bułgarów" lubię wina z Melnika, ale nie zawsze. W BG kilka razy kupiłem naprawdę zacny trunek, u nas w marketach łatwo się naciąć na minę. I nie pomaga zasada że kupujemy tylko butelkowane na miejscu...
Dla wielbicieli win polecam fajną apkę na androida "Vivino", naprawdę ma spore możliwości i bywa bardzo pomocna!
Odpowiedz
Patykiem Pisane Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
Wino samorobne. Jeżeli ktoś się obawia to nie ma czegoWink Raz nam gospodarze załatwili od "znajomych, znajomych". Nie wiem co to było ale dobre i trochę czesało system Wink
Odpowiedz
Z domasznym winem w zeszłym roku był ten problem, że praktycznie we wszystkich knajpach w jakich byliśmy, podawali już wino z kartonów. Dawniej w knajpach miewali prawdziwe domaszne, teraz coraz rzadziej niestety, szkoda, bo czasem można było za śmieszne pieniądze napić się do kolacji naprawdę dobrego winka.
Odpowiedz
Rzadko mozna znalesc dobre wino w sklepie , a to domowe raczej kazy kto robi go sobie wypija. Zazwyczaj ile sie zrobi tyle sie wypije Smile
Odpowiedz
Polecam Cabernet Sauvignon z Katarzyna Estate, np Mezzek.
Odpowiedz
Ogolnie cena jest od naczenia. Wino w bulgarii ponizej 15 lv za butelke nie jest wino.
Odpowiedz
A wino od gospodarza często tańsze i lepsze niż w sklepie, ja takie preferuję...
Odpowiedz