Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wino
#11
No to jest sytuacja najlepsza, nie zapomnijcie sie odwdziecic wtedy Smile Tak powstaje wiele dlugoletnich przyjazni Smile
Odpowiedz
#12
Z tych 15 lv to sie nie zgodze.
Można kupić bardzo dobre vino w rozsądnej cenie 3-5 leva/litr.
Около 50% оd winogrona sie przerabja w domowich "winarnich"
Trzeba po prosto poszukać Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#13
Nie masz racje Niki,
Zalozmy ze robisz wina z 1 tony winogron.
Z tej tony wycjagniesz 300litrow dobrego wina do reszty "szira" dodajesz wode i cukier i znowu robisz wino tzw "peiot" ma smak wina, kolor, krystaliczne jest to kupisz za 5 lw ale to NIE JEST WINO .
Z tzw "pejot" gorzelnie robia tez dobre marki rakii.
Gorsze rakie robia - sam wiesz z czego. Smile
Winem jest tylko te 300 litrow ktorych wycjagnalesz samego soku na poczatku.
O winie, rybach i zegarstwie nie prowadz ze mna dyskusji , o innych rzeczach -zezwalam Smile
Odpowiedz
#14
Co ja napisalem "Pejot" ... nie "pejot" tylko "pitiot " Smile
Odpowiedz
#15
Niemam zamiaru dyskutować Smile
Już dawno nie jestem w temacie, ale w 1971 zakladalem z ojca winnica od zera i prawie 30 lat to sie kręcilo.Teraz podaje dane z naszego regionu-Blagoevgrad-Simitli-Ilindenci-Sandanski-Petrich.
to co podawalesz po 5 lv u nas po 2-3 sie sprzedaje- merlo, kaberne i sziroka melniszka.
Takie naprawde dobre z "pierwszego" tloczenia Smile to po 5, do 7,50.
Zależy też od opakowaniu.10 l butla taniej wyjdzie od 10 x 1 L.
Zwróc uwadze na moim podpisie Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#16
Skoro takie u was ceny , mozna zrobic nie zly biznes Smile
Odpowiedz
#17
Ciekawy wątek ale mało konkretów - czy moglibyście wstawić jakieś konkretne namiary na lokalne wina lub raczej winnice gdzie można je nabyć np. w okolicach Primorska.

Mam również pytanie - czy ktoś z was może wrzucić jakieś namiary na w/w wina, piwa lub inne lokalne alkchole w drodze do Bułgarii? tzn Słowacja, Węgry, Rumunia - ewentualnie dla tych co przez Serbie.
Nie ukrywam, ze chętnie bym zakupił ale nie w sklepie tylko u producenta - twórcy Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz
#18
Harpo,

Ja Ci dam konkret.
Byłam, kupiłam, dobre.

http://www.daytripsbulgaria.com/excursion/221/The-Wineries-at-Pomorie

Jadąc z Pomorie na Burgas, po prawej stronie jest budynek - spore ranczo. [Obrazek: 8jcdzhcwrw9g.jpg][Obrazek: ohxaoyfnvyaa.jpg]

kupiliśmy tam baniaczek wina 5l, półwytrwane - słodkich nie mieli wtedy. za niecałe 20 lev.

Więcej w okolicy w dobrej cenie nie wypatrzyłam, no chyba że "wine tejsting" za 50 lev butelka.

W Tokaju mają pyszne wina. 6l za 8 eur Smile
Odpowiedz
#19
Popieram, w okolicy Tokaj na pewno coś sie znajdzie, także po Słowackiej stronie bo przed I wojną światową to był jeden kraj o już wtedy kilkusetletniej tradycji winiarskiej Smile
http://bliskotokaju.pl/producenci/
Odpowiedz
#20
Trochę bawię się w produkcję wina. Ciekawi mnie jak zrobiłeś muskat w polskich warunkach.
Z jakich owoców/winogron?
I ten przepis na muskat śliwkowo-waniliowy?
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak się robi wino domowe orlinezze 48 21,818 28-12-2020,18:57:10
Ostatni post: aekzal
  Wino - wątek wznowiony kusybox 1 2,543 09-08-2017,12:13:28
Ostatni post: peter

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości