Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie medykamenty wziąć ze sobą?
Myślcie, że warto profilaktycznie zabrać ze sobą jakieś leki jadąc prawie na pół roku do Bułgarii? 

Jak wygląda sytuacja z lekami bez recepty? Z nazwami leków? Łatwo pójść i  coś zakupić w aptece w kurorcie (w sensie: dogadać się)? 
Czy lepiej wziąć z sobą jakieś leki na wszelki wypadek: na przeziębienie, przeciwbólowe i ewentualnie na problemy żołądkowe?
Odpowiedz
Myślę, że te podstawowe to zabierz. Termin ważności to przynajmniej rok albo i więcej także ważności nie stracą a generalnie znasz ich nazwy i działanie. Natomiast już na miejscu w razie konieczności będziesz, oby NIE, korzystać z miejscowej służby zdrowia i ewentualnych przypisanych leków.
Odpowiedz
Chyba tak zrobię. Zgodnie z porzekadłem mojego dziadka: "Lepiej nosić, jak się prosić" Smile

Tak ogólnie, jak tam ze służbą zdrowia? Chodzi mi głównie o prywatną. Funkcjonuje jako tako, jak w Polsce? Chodzi mi, np. o doraźną wizytę u lekarza internisty, dentystę.
Odpowiedz
Na zawsze na kazdy wyjazd zabieramy ze soba mala apteczke

Tak na wszelki wypadek czy sie przyda czy nie ale zawsze jest pod reka, w ktorej min sa: leki na przeziebienie, bol gardla,p/bolowe i zapalne, Zyrtrc, Calcium, male tubki: Rivanol, Altacet, woda utleniona oraz Leko, plastry z opatrunkiem, maly bandaz, bandaz elastyczny. Na 2 tygodnie przed wyjazdem przyjmujemy probiotyk. Na miejscu (Bulgaria) mozna sie kurowac Metovka lub Rakija.
Odpowiedz
(19-03-2017, 21:19:51)aniek napisał(a): Funkcjonuje jako tako, jak w Polsce? Chodzi mi, np. o doraźną wizytę u lekarza internisty, dentystę.

Lekarze są w Bułgarii więc się nie martw.Wink
Odpowiedz
W BG apteki są! A w góry to morze gaz pieprzowy?!
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
Wszystkie lęku bez recepty. Musisz tylko wiedzieć czego chcesz
Odpowiedz
Witam!

W BG są apteki, lekarstwa tańsze niż w PL. Nie mają wody utlenionej. Przynajmniej takiej znanej w kraju. Wszystko inne podobne, czasem lepsze czasem inne. W końcu to nie koniec świata, to normalny europejski kraj.

Pozdrawiam!
P.
Odpowiedz
Кислородна вода to woda utleniona
Pozdrawiam,
Zagorkaman
Odpowiedz
No jest. Mam. Ale jest moim zdaniem słabsza od polskiej. Dlatego polecam wodę utlenioną zabrać kraju ;-)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości