Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kamery na bułgarskich drogach
#1
Question 
Szanowni

W zeszłym roku na bułgarskich drogach (poza miastami) pojawiło się sporo kamer. Kamera jest umieszczona nad pasem ruchu, wokół  kamery sporo diod świecących w podczerwieini (dla człowieka to wygląda jakby te diody się ledwo tliły) a przed kamerą znak jak na załączonym pliku. Pytanie: czy wiecie co to takiego?
Wydaje mi się, że przed każdą taką kamerą w asfalcie jest wpuszczona pętla indukcyjna uruchamiająca kamerę.

Grzegorz    
Odpowiedz
#2
Gugiel sugeruje punkt liczenia pojazdów.
Może kamera ma służyć do rozróżniania osobowy/ciężarowy/autobus
Odpowiedz
#3
Moze to jakis radar strefowy? Nie bylem w zeszlym roku w BG wiec napewno rok wczesniej te kamery juz byly, a przynajmniej znaki
...:::Bbbuuulllgggaaarrriiiaaa Rrruuullleeezzz:::...
96 97 98 99 00 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Odpowiedz
#4
byłem rok i dwa lata temu, w porównaniu z tym co było dwa lata temu to tych kamer zdecydowanie przybyło. Ja mam dwie teorie:
1) pomiar odcinkowy
2) sprawdzanie winiet - chyba wszystkie kamery są poza miastami, więc to by było na poparcie tej teorii
zastanawiam się tylko czy jadąc do BG po raz kolejny nie dostanę pliku mandatów do opłacenia...

GS
Odpowiedz
#5
Powoli przygotowują infrastrukturę pod swego "viatoll'a", nie jest to kamera mierząca prędkość/ takowe są tylko w autach - i to zazwyczaj białe Astry II na poboczu /nie w ruchu/

Kilka stacjonarnych kamer jest- zazwyczaj w okolicy stacji paliw Rompetrol - na wlocie do Burgas, miedzy Vraca-Mezdra/
Niestety ale działają Wink i fotki ślą
Pozdrawiam,
Zagorkaman
Odpowiedz
#6
to jest uspokajający komunikat Smile
GS
Odpowiedz
#7
Z pt .widzenia Prawa BG - przed Kamerą musi być info o fakcie iż Nagrywają na danym odcinku - nawet jakoś na dniach maja jakąś nowele w Parlamencie głosować - ale jakby jest mocno niezgodna z Konstytucją i raczej nie przejdzie
Pozdrawiam,
Zagorkaman
Odpowiedz
#8
Na drodze od zjazdu na SW do Burgas stoi chyba kilka skrzynek fotoradarów. Kiedyś pamiętałem, że coś o nich było pisane, ale teraz już nie pamiętam co. Wyglądają na razie na nie działające, ale wnętrze zawsze można uzupełnić. Czy ktoś wie czy to teraz działa, czy jako budka dla ptaków funkcjonuje ?
PS nie to, że bym chciał nie wiem ile zasuwać, ale to tak z ciekawości i dla bhp
Odpowiedz
#9
O ile dobrze pamiętam, stoją raczej na wylotach z miejscowości, dlatego obstawiałem, że to coś związanego z kontrolą winiet.
Świta mi również, że kiedyś temat był poruszany.
pozdrawiam Smile
HU  03? - 10;
BG: 11;12;13;15;16;17.
PL: 14;20;22.
E: 18;19.
AL i MK: 21.
MNE 23
Odpowiedz
#10
https://www.24chasa.bg/Article/5039519
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości