Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sporty motorowodne
#1
Cześć,
Czy ktoś rozpoznawał może jakie wymagania należy wypełnić aby móc korzystać ze sportów motorowodnych? Kolega chciałby wziąść skuter... Czy wiecie gdzie można pływać na tym sprzęcie koło Byalej?
Odpowiedz
#2
ZASADY wynajem skuterów wodnych
Każdy, kto wynajmuje scuter jest zobowiązany do przestrzegania zasad wymienionych poniżej oraz podpisać oświadczenie, że zapoznał się z nimi:


Osób poniżej 18 roku życia nie może zarządzać scuter może jeździć takie tylko w obecności towarzyszącej dorosłych lub nauczyciela.
Zabrania się zarządzać scuter po alkoholu i / lub narkotyków i leków.
Zarządzanie jet może być niebezpieczne dla osób cierpiących na choroby serca, nadciśnienie, problemy z wepchnięcie stawów i innych chorób, które mogą być aktywowane na nartach wodnych.
Jest to obowiązkowe, aby korzystać z indywidualnego kamizelkę ratunkową.
Maksymalna liczba osób i masy strumieniem jest wyświetlany na płycie obudowy przez producenta i jest różna dla każdego strumienia modelu i nie mogą być przekroczone.
uruchomić:
Po zapoznaniu się z instrukcją bezpieczeństwa i podpisać oświadczenie, że najemca może uzyskać na jet z pomocą instruktora jak Zamieszczanie muszą być wykonane zawsze z tyłu łóżka strumieni.
Klucz musi być przymocowany do nadgarstka kierowcy lub jego kamizelka z systemem pracował przystanku bezpieczeństwa.
Kierowca ma prawo, aby uruchomić silnik odrzutowca dopiero po zgody instruktora.
Po wyjściu i wejściu sterownika korytarz woda jest zobowiązany zarządzać dysze z prędkością nie większą niż 9 km / h.
Kierowca jest zobowiązany do kierowania strumienia tylko w obszarze sportów wodnych w odległości mniejszej niż 200 metrów od brzegu, ale nie więcej niż 500 metrów głębokości bez prawa do wycofania się ponad 500 metrów na lewo i na prawo od bazie wody, z której najemnej dysze. Zabrania narty wodne w obszarze sportów niezmotoryzowanych i kąpielisko. Zabrania się odejść zza pola karnego do sportów motorowych.
Kierowca zobowiązany jest do strumienia w każdej chwili, aby utrzymać kontakt wzrokowy z wybrzeża i podstawy, z której najemnej dysze jak zaobserwowano oznak i kierunkach od brzegu.
Kierowca jest zobowiązany do przestrzegania minimalnej odległości 50 metrów od pływaków, innych dysz i innych statków oraz wszelkich obiektów znajdujących się w obszarze sportów motorowych, jak jest to konieczne dla uniknięcia kolizji z nimi.
Zabrania się wskoczyć do wody podczas jazdy, a kierowca i pasażer wymiana. Zmiana może nastąpić jedynie w korytarzu wody przy pomocy instruktorów.
Czerwona flaga na wybrzeżu jest sygnałem niebezpieczeństwa lub upływ czasu, a kierowca jest zobowiązany powoli i ostrożnie w stronę brzegu, podczas gdy sygnał instruktor wyciągnąć przełącznik, aby wyłączyć silnik odrzutowca. Zabrania lukę skuterów w korytarzu wody.
Jeśli podczas jazdy pojawił się problem, kierowca musi natychmiast zatrzymać i miejsce do ostrzegania instruktorów brzegu i czekać na jego pomoc.
Kierowca ponosi pełną odpowiedzialność za szkodę i zadośćuczynienia oraz utraconych korzyści leasingodawcy i osób trzecich.
Wszystkie dysze są wyposażone w zdalne wyłączanie JET CONROL silników odrzutowców i, jeśli to konieczne i / lub naruszenie instruktor może przestać dysze z daleka i zakończyć kurs.
Zasady te są zaprojektowane tak, aby maksymalnie jazda jet bezpieczne i przyjemne dla każdego lokatora i są w pełni zgodne z obowiązującym prawem, w Bułgarii, w szczególności rozporządzenia żeglowania i reżimu granicznego w wodach wewnętrznych, morzu terytorialnym lub wodach śródlądowych Republika Bułgarii w bułgarskich i zagranicznych jachtów, łodzi i innych jednostek pływających dla turystyki i rozrywki sportowej, jak również dokonywania usługi vodnoatraktsionni z nimi.

Nie sposob ich nie zauważyć na każdej plaży Smile
w Bułgarii skuter wodny to dżet.
ceny za 15 min=70
20=90
30=120
safari=180 leva

O to wydaje sie ciekawe:
THE SEABREACHER
HomeWater AttractionsThe Seabreacher
ARE YOU READY TO CONQUER THE GREAT WHITE SHARK?
You’re inside what feels like a cross between a fighter jet and a torpedo at 80-90kmh. Yes, you read it right – 80kmh scenery-blurring, perspective-destroying mind-numbing kilometres per hour… then it dives under the water. And seconds later the pilot points it at the sky and it blasts back out again, into five metres of fresh air before shattering the water into a million crystal shards on a screaming re-entry.

The Seabreacher is appropriate for everyone, younger or elder, brave or braver, because it is 100% safe. It is positively buoyant, and has been engineered to always self-right. Imagine if you have a cylinder and you add metal weight to the bottom of the inside it and lightweight foam to the top of the inside. Even if that cylinder fills with water, the heavier part of the cylinder will always rotate towards the bottom and the lighter floatation part of the cylinder will always float to the top. This is how the Seabreacher self-rights.

On the other hand you are only a passenger onboard and your pilot is professionally trained and can offer you a variety of rides – from a quiet cruising on the sea surface to absolutely breathtaking trilling underwater and jump adventure.

There are some limitation according to safety reasons:
minimum age is 6-years
maximum height per passenger is 193sm
maximum weight per passenger and luggage is 115kg

Do not miss your chance to try The Seabreacher with us because it is offered for commercial tours only at five location worldwide and we are the only one who offer such one in EUROPE.

Locations for commercial tours worldwide as follows:
Sunny beach, Buglaria
Australia
New Zeland
South Africa
Miami, Fl, USA
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#3
Dzięki, on chce wziąść swój skuter więc chodzi o to czy trzeba mieć jakieś dodatkowe licencje, wykupić coś, zabezpieczyć itd....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#4
Dla mnie bezsens targać grata z Polski do Bułgarii za kilka minut przyjemnosci i narażać sie na zaplacenie pieronskiej kary lub jeszcze gorsze dzialania od konkurencij.

Poczytaj to:
Ordinance for smooth and boundary regime in the internal waters, territorial sea and inland waterways THE REPUBLIC OF BULGARIA AND BULGARIAN FOREIGN yachts, boats and other vessels for sports, tourism and entertainment, as well as making VODNOATRAKTSIONNI SERVICES WITH THEM
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#5
Тu trzeba kierować wasze pytania:

http://www.marad.bg/index.php
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości