Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulinarne
Dzisiaj tarta. Pieczarki, kurczak, por, papryka.

[Obrazek: DSC_0393.jpg]
Odpowiedz
Sałatka dieta-cud Smile

[Obrazek: 10274258_861646870518601_846925430227931...e=55EB9724]
Między tym, co słuszne, a tym, co błędne, rozciąga się wielka przestrzeń. Tam się spotkamy.

https://www.facebook.com/bulgaric
Odpowiedz
dostałem, jak za starych czasów czyli  za komuny -  paczkę z najlepszymi dla mnie mieszankami przypraw na świecie do kuchni indyjskiej i pakistańskiej, oraz oryginalnym pakistańskim ryżem - cuda nieosiągalne u nas, dziś już wypróbowany chicken spice, niestety nie zdążyłem zrobić zdjęcia gotowej potrawie... Big Grin  

[Obrazek: kurczak.jpg]

ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
Ja dziś szparagi przyjąłem. Nawet dobre.
Odpowiedz
(17-06-2015, 21:27:11)peter napisał(a): dostałem, jak za starych czasów czyli  za komuny -  paczkę z najlepszymi dla mnie mieszankami przypraw na świecie do kuchni indyjskiej i pakistańskiej, oraz oryginalnym pakistańskim ryżem - cuda nieosiągalne u nas, dziś już wypróbowany chicken spice, niestety nie zdążyłem zrobić zdjęcia gotowej potrawie... Big Grin  

e, bez przesady, żeby taki znów niedostępny, tu masz sklep

http://www.littleindia.pl/category/kuchn...1?filter=1

podziękuj wujkowi mastice kieliszkiem za zdrowie Big Grin

Te przyprawy też mają w ofercie Smile
Odpowiedz
wujku mastika czapka z głowy piję za twoje odkrycie, polecam całym żołądkiem zaopatrzenie sie w te rarytasy, na opakowaniach są przepisy po angielsku, natomiast są to wersje w wersji maxi spice, postaram się jutro coś znowu upichcić w wersji srednio ostrej i wrzucę przepis

ks. Tischner
Odpowiedz
miał być ryż z kurczakiem, ale dostałem leniwca i postanowiłem zrobić ulubioną zupę małżonki - tajska z kurczakiem, na ostro - rozgrzewa troszkę  Big Grin ( szybko się robi )

skład: dwie piersi z kurczaka, czosnek 3 ząbki, imbir świeży 3cm, po łyżeczce - kurkumy, kminu, kolendry, cukru brązowego, połowa papryczki chili, oliwa, sok z połówki cytryny, 1L bulionu, 400ml mleczka kokosowego

gotowanie - na patelni rozgrzewany trochę oliwy, wrzucamy czosnek, imbir, chili - dusimy 3 minuty; dodajemy kolendrę, czosnek i imbir i partolimy kolejne 3 minuty; następnie dokładamy kurczaka pociętego w paski i dusimy na małym ogniu; wszystko wrzucamy do przygotowanego wcześniej bulionu ( drobiowy ) i na małym ogniu gotujemy z 10 minut, dodajemy mleczko kokosowe i czekamy aż się zagotuje, do smaku dodajemy cytrynę i cukier brązowy, ja jeszcze dorzucam 1 łyżkę czerwonej pasty curry, po wyłączeniu ognia dokładam makaron sojowy i po 5 minutach można szamać

[Obrazek: WP_20150618_16_11_47_Pro.jpg]

ks. Tischner
Odpowiedz
Tą tajską z krewetkami robię i kurczakiem.
Odpowiedz
mi też ta wersja smakuje, tylko małżonka ma uczulenie na krewetki więc tylko chicken

ks. Tischner
Odpowiedz
to dziś u mnie kurczak garam masala, w wersji maxi spice, świeża kolendra, basmati ryż - do tego indyjski sos miętowy z naturalnym jogurtem, ja mam sos gotowy z importu, nie będę się wymądrzał, że u nas niedostępny, bo zaraz mastika wynajdzie  Big Grin

[Obrazek: WP_20150620_15_23_01_Pro.jpg]

ks. Tischner
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości