Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulinarne
#1
Czyli co ostatnio przygotowujemy do jedzonka?
Ja dzisiaj przygotowałem zupę cebulowo-serową, na drugie żeberka z grilla a teraz smoothie (banan, szpinak, ananas, sok z limonki, mleczko kokosowe).
Odpowiedz
#2
(17-05-2015,18:54:28)dżek napisał(a): Czyli co ostatnio przygotowujemy do jedzonka?
Ja dzisiaj przygotowałem zupę cebulowo-serową, na drugie żeberka z grilla a teraz smoothie (banan, szpinak, ananas, sok z limonki, mleczko kokosowe).

Ja niedługo zabieram się za kuchnię,ale muszę wrócić do domu. Od jutra zaczynam dzialac
Odpowiedz
#3
W Lidl tydzień grecki. Sarmi,lokumy,chałwa ,baklawa,,pasty z ikry,ser kozi solankowy,,feta miód z orzechami.

Ruszamy na zakupy

Ja dziś ruszam z swieza makrela
Odpowiedz
#4
to ja ostatnio szaleję w przepisach indii - kurczak tikka masala, briyani, jalfrezi, curry rybne i z kurczaka
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#5
My szalejemy we wszystkich kuchniach. Super hinduska restauracja jest w Lublinie w Olimpie. Budda się zowie
Odpowiedz
#6
teresa - super bo jedyna, czasem tam wpadałem, ale właśnie rok temu po kolejnej wizycie u nich stwierdziłem , kurczę spróbuję coś ugotować, naprawdę nic trudnego - grunt to dobre przyprawy i ryż

przyprawy - kompozycje garam masala robię sam, oryginalne mieszanki dostępne w sklepach internetowych, do ryżu oryginalnego z Pakistanu mam dostęp, świeże zioła w każdym supermarkecie

od pierwszego dania niebo w gębie - przestałem do nich chodzić - dziś wydaje mi się, że ich smak to jak mcdonalds
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#7
(19-05-2015,07:50:09)peter1974 napisał(a): teresa - super bo jedyna, czasem tam wpadałem, ale właśnie rok temu po kolejnej wizycie u nich stwierdziłem , kurczę spróbuję coś ugotować, naprawdę nic trudnego - grunt to dobre przyprawy i ryż

przyprawy - kompozycje garam masala robię sam, oryginalne mieszanki dostępne w sklepach internetowych, do ryżu oryginalnego z Pakistanu mam dostęp, świeże zioła w każdym supermarkecie

od pierwszego dania niebo w gębie - przestałem do nich chodzić - dziś wydaje mi się, że ich smak to jak mcdonalds

Narobiłeś mi smaku tylko gdzie te mieszanki kupić? Wyślij na PW info!
Odpowiedz
#8
Można samemu. Kuchnia hinduska bazuje na kilku aromatycznych przyprawach. W Lublinie masz dostępne gotowe mieszanki w Selgrosie.W Rzeszowie dostępne są w sklepach ze zdrową żywnością.
Odpowiedz
#9
Jeśli chodzi o makrele była przygotowana w sposób tradycyjny. Czosnek i świeżo wyciśnięty sok z cytryny. Jednak zamiast otoczyć ją w zwyklej mace użyłam mąki kukurydzianej. Skórka marzenie. Podpatrzylam ,że tak często robią Rumuni. Często też zamiast bułki tartej do panierki używają kaszka kukurydziana.

Dziś po powrocie do domu- tajin.
Odpowiedz
#10
a dzisiaj ma być mielony, mizeria i młode ziemniaki Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości