Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fast food made in Bulgaria
Wiadomo że kuchnia bułgarska jest cudowna.Warzywa,owoce,sałaty,sery,mięsko wszystko smaczne nie można pomijać napitków oczywiście z rakiją na czele Big Grin ale jest tez fast food ,wszechobecny i na pewno każdy coś mniej lub więcej jadł.Ciekawe czy smakuje wam pizza,dunery,kebaby itp
Odpowiedz
(22-06-2017, 18:45:23)napoleon napisał(a): Wiadomo że kuchnia bułgarska jest cudowna.Warzywa,owoce,sałaty,sery,mięsko wszystko smaczne nie można pomijać napitków oczywiście z rakiją na czele Big Grin ale jest tez fast food ,wszechobecny i na pewno każdy coś mniej lub więcej jadł.Ciekawe czy smakuje wam pizza,dunery,kebaby itp

Dla mnie numer jeden to hot-dog z kebabcze i musztardą. Jak jesteśmy w Kauflandzie albo w Lidlu, to przy tych sklepach są budki (sieciówki), przy których zawsze stoi kolejka - obowiązkowo wstępujemy na hot-doga z kebabcze. Mniam, mniam.
Odpowiedz
Ja zajadam się dunerami w centrum Burgas od Turka , tanie i super
Odpowiedz
Podczas naszych pierwszych pobytów w Bułgarii, kilkuletnia wtedy córka, zajadała się pizzą. W Obzor przy głównym placu, tam gdzie teraz jest fontanna (wtedy nie było jeszcze fontanny ) można było kupić za 1 leva kawałek pizzy.
Ja jednak preferuję to, co zawiera mięso Smile .
Odpowiedz
No i zapiekanki (z bagietki znaczy) z lutenicą  Big Grin  Big Grin  Big Grin + caca i zagorka Tongue
Odpowiedz
Moim faworytem jest Принцеса zwana w okolicach Burgas -Странджанка - tłumacząc - kromka chleba posmarowana przyprawionym mięsem mielonym i grillowana od strony tegoż mięska.
Pozdrawiam,
Zagorkaman
Odpowiedz
no wlasnie Tosho..moj maloletni szwagier uwielbia princese z Kanma i Kaszkawalem, ale coraz trudniej to dostac! wszedzie tylo donery i pizze..kiedys myslalen ze Kanma to po prostu mielone mieso ale sprawa wyglada nieco inaczej bo bedac w duzym markecie wzialem do reki kostke Kanmy takiej typowo do princesy i w jej sklad wczodzilo tez mieso indyka..oprcz kanmy do princesy byly jeszcze kanmy do kjufty i czegos jeszcze..chyba ze 6 rodzajow..moze ktos bardziej obyty wypowie sie w temacie przypraw,miesa itp uzywanych do princesy?
Odpowiedz
Кайма - mięso mielone
Pozdrawiam,
Zagorkaman
Odpowiedz
no tak..tyle mowi slownik, ale w sklepie mozna kupic rozne te Kanmy..jak bede dzis w markecie to cykne fote
Odpowiedz
Tą strandżankę już niedługo przyeksperymentuję. Choć wydaje mi się, że już ją jadłem...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości