Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wino - wątek wznowiony
Witam wszystkich,
Wątek dotyczący wina już wprawdzie się przewijał, ale trochę mało w nim konkretów. Szczególnie gdzie i jak kupić dobre wino. Wobec tego wznawiam.

Kilka słów na początek. Jestem na świeżo po czwartych z rzędu wakacjach w Bułgarii (łącznie z dzieciństwem to już 9 razy). W ostatnich 2 latach stałem się zapalonym winiarzem i dlatego próbowałem również win bułgarskich czerwonych tam i tu w Polsce. Problem polega na tym, że wina bułgarskie, które docierają do sprzedaży w Polsce (a jest ich niemało) dalekie są jakością od tych, które pijałem tam. I nie mówię tu o najniższym zakresie cenowym. Kupowałem wina w zakresie 20-30 PLN za butelkę i ŻADNE nie przypominało kupowanych bezpośrednio w Bułgarii. Nie wiem, czy inni też dostrzegają ten dysonans, którego (mówiąc szczerze) nie rozumiem. 

Obecnie jestem na etapie przecierania "innego szlaku", mianowicie szukam możliwości zakupu wina bezpośrednio w bułgarskich winnicach za pomocą ich sklepów online z wysyłką. Sprawa wydaje się niby prosta, ale na 4 winnice, które zapytałem czy wyślą przesyłkę do Polski tylko 1 odpowiedziała cokolwiek. Reszta totalna zlewka, mimo wysłania 3-4 maili. Jak z tą jedną dogram sprawę i otrzymam pierwszy "transport" (12-18 butelek), to wrzucę namiary na forum. 

Co do win, które próbowałem i warte są, moim zdaniem, polecenia, to:

1. wina z winiarni w Pomorie (Black Sea Gold), które rządzą lokalnie: 
a) Villa Ponte (Cabernet Sauvignon & Syrah) - cena sklepowa 11-12 leva, w wytwórni 8,5 leva (jest sklep stacjonarny w winiarni w Pomorie)

b) Pentagram Merlot i Pentagram Cabernet Sauvignon (Blac Sea Gold Pomorie) - sklep 9 leva, wytwórnia bodajże 7 leva - seria niższa od "Villa", ale przyzwoita.

c) Cycle z winiarni Minkov Brothers, Cabernet Sauv., cena restauracyjna ok. 18 leva

d) Todoroff Mavrud (i inne czerwone od Todoroff) - wino łatwiej dostępne w okolicach północy od Varny, pochądzące z Tracji. Ale można je w okolicach Burgas kupić w Nesseberze w niektórych sklepach z winami. Cena Nesseberska 13-14 leva

Póbowałem również innych win (tylko czerwonych), ale te szczególnie przypadły mi do gustu.
kusybox... jak mało konkretów w poprzednim wątku to podziel się konkretami, a nie dublujesz wątek

zamykam i czytaj regulamin

ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”