Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szybka zmiana planów
Amelia, 200€ , to nieźle musieliście zaszaleć Wink
Pozdrawiam,
Zagorkaman
Odpowiedz
Nie wiem czy Amelia akurat tam, ale Węgrzy mają chyba dosyć traktowania ich jako tranzyt i trochę maszynek nastawiali i pojazdów uruchomili (zresztą nie będę się powtarzał, bo w jakimś temacie to było). Wcale im się nie dziwię. Na forum węgierskim widać, że trochę mandatów i na wyższe sumy w tym roku przyszło. Ale o ile dobrze kojarzę te przypadki, to tak do miesiąca przychodzi.
Ale, co by nie było, podróż zakończona szczęśliwie, wakacje rozpoczęte, więc życzyć mi wypada udanego, ciepłego pobytu i zabawy dzieciom.
Odpowiedz
Chyba nie tylko Węgrzy. Wczoraj wróciłem z BG dość nietypową jak dla mnie trasą, bo w sumie byłem, jak dla mnie, w nietypowym miejscu w BG - Rilski Monastyr. W Bułgarii spotkałem wiele masztów nad drogami z kamerami. Przed niektórymi widniała informacja o kontroli ruchu, kontroli winiet (chyba), zdarzały się też tablice przez takimi masztami o radarze. Wszystkie urządzenia wyglądały jednakowo. Klasyczne fotoradary też spotykałem.
W Rumunii dużo urządzeń typu kamera na maszcie nad pasami drogi oraz pętle indukcyjne zatopione w jezdni. Do pomiaru prędkości idealne. Aczkolwiek może to tylko pomiar ruchu.
Węgrzy zainstalowali swoje zabawki już chyba rok, albo więcej temu. Sporo było informacji w naszych mediach. Urządzenia są duże, w sumie ciężko ich nie zauważyć, nawet w nocy. Tylko trzeba mieć świadomość co to jest.
Co prawda zbyt szybko raczej nie jeżdżę, ale mam nadzieję, że żadna pocztówka z wakacji nie nadejdzie. Big Grin
Odpowiedz
(10-09-2017, 07:51:38)bykson napisał(a): Tak trasa zrobiona na raz. Lubię jeździć i jazda za kierownicą mnie nie męczy nawet w nocy. Wyjazd 20.30 w złotych piaskach byliśmy o 13.20. Jazda nocna bardzo mały ruch i dzieci śpią.

Znaczy z Małopolski do Bułgarii w 17 h o ile dobrze liczę czyli moim zdaniem normalny czas dla kogoś kto chętnie jeździ i nie ma problemów z utrzymaniem koncentracji.

( ja jechałem na początku sierpnia z ca Varna do Jeleniej Góry przez Arad,Budapest tez non stop ca.19 h i nie jest to żadne osiągnięcie  trochę wyprzedzania było bo  ale  na autostradzie tylko 140-150 km/h rower+box na dachu. Z tym że mój sprawdzony system to wyjazd 5-6 rano i jazda do oporu, czasem do 3 to jeszcze normalne godzina ,w ten sposób zrobione no 1 raz min Lurdes, Andorra,Saloniki,Split,San Marino.......Wyjazd na noc próbowałem kilka lat temu kiedy wracałem z Albeny też coś 20h przez Timisoarę,  większych problemów nie było ale tak koło 14 tej już czuć jakieś tam zmęczenie,szczególnie w Czechach jak się jedzie cały czas w korku)

Niektórzy martwią się jak dzieci zniosą tak długą podróż- z mojego doświadczenia wynika że -- 0 problemów , lepiej niż dorośli , przynajmniej dla moich to atrakcja, szczególnie jazda po Rumunii w sensie cały czas coś się dzieje na drogach tacy ,,ciekawi'' kierowcy
Odpowiedz
Tak z Małopolski dokładnie wyszło 1278 km ze średnią wg komputera 78 km/h
Odpowiedz
(11-09-2017, 16:09:32)bykson napisał(a): Tak z Małopolski dokładnie wyszło 1278 km ze średnią wg komputera 78 km/h

Rezultat powalający - nawet poza sezonem.
Osobiście nie zszedłem nigdy poniżej 60-tki...

Czy przyjdą mandaty poniewczasie ?

Tudzież, co zostało zapamiętane z trasy dojazdowej ?

to przyjemne żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi....Big Grin
Odpowiedz
Mam nadzieje że nic nie przyjdzie. Żadnych błysków z fotoradarów nie było chyba że gdzieś się złapałem na jakiś pomiar odcinkowy. W sobotę wieczorem powrót to proszę o jakieś wskazówki gdzie można się spodziewać takich atrakcji.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości