Forum Bulgaricus

Pełna wersja: Transalpina - stan drogi, czas przejazdu, itp.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Tu wpisujemy informacje na temat Transalpiny.
Mają prowadzić remont przez ok 1,5 miesiąca - nawierzchnia / barierki

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Actualitate/Stiri/Transalpina+a+intrat+in+reparatii
Ale nie zamykają trasy. Nie pisze kiedy początek.
Z tego co potłumaczył google to wynika że nie zamykają , ale pewnie będą wahadła itp.
Piszą że 1,5miesiąca, ale trzeba być przygotowanym, że cały sezon letni będzie remont ( lipiec i sierpień) co związane też jest z najlepszą pogodą, bo droga wysokogórska.
Tutaj kamery na transalpinie, ale raczej w zimie:
https://www.transalpinaonline.com/webcam/
Witam,mam pytanko mamy samochód Grand Voyager,7 osobowy jedziemy w 6 osób.Czy jest szansa przejechać takim sprzętem tę trasę?Czytałam w internecie że strasznie nagrzewają się tarcze hamulcowe,jakby nie było to ciężkie auto.
(05-07-2015,08:28:51)anes17 napisał(a): [ -> ]Witam,mam pytanko mamy samochód Grand Voyager,7 osobowy jedziemy w 6 osób.Czy jest szansa przejechać takim sprzętem tę trasę?Czytałam w internecie że strasznie nagrzewają się tarcze hamulcowe,jakby nie było to ciężkie auto.

Tu masz odpowiedź Post # 29, fakt, że kolega tam pisze o trasie Transfogarskiej a nie o Transalpine, ale sprawa jest podobna
(05-07-2015,08:28:51)anes17 napisał(a): [ -> ]Witam,mam pytanko mamy samochód Grand Voyager,7 osobowy jedziemy w 6 osób.Czy jest szansa przejechać takim sprzętem tę trasę?Czytałam w internecie że strasznie nagrzewają się tarcze hamulcowe,jakby nie było to ciężkie auto.

anes17 - ja jechałem ale przez TT -  pierwsza sprawa sprawdź\zrób serwis hamulców z płynem przed wyjazdem, druga -  skrzynia będzie pracować na maksimum, sprawdź poziom oleju - nie wiem czy wymieniasz w skrzyni olej czy nie, ale jeśli jest bardzo brązowy będzie się nagrzewać niemiłosiernie; nie wiem który rocznik, ja miałem 1997 - pod górę skrzynia na 3 - wtedy ciągnie na jedynce i dwójce i tyle wystarczy, z góry tylko i wyłącznie L, wtedy hamuje silnikiem - mimo to jazda takim autem to wyzwanie, pamiętaj, że z bagażami będzie ważył nawet 2,3 tony więc jest problem jeśli układ hamulcowy ma jakieś problemy

mi tylne tarcze się zgrzały porządnie w czasie zjazdu ( wiedziałem, że nie są idealne ) - mieliśmy przymusowy 2 godzinny przystanek, na szczęście okoliczności przyrody zrekompensowały awarię
W piątek 17.VII. przejechałem transalpinę.
Kilka uwag na gorąco.
Nie cała jest pokryta asfaltem, kilka odcinków w remoncie 20-200m z prędkością max 20km/h.
Dużo poprzecznych pasów 1m bez asfaltu gdzie trzeba zwolnić.
W porównaniu do TT:
Bardziej wymagająca, dłuższy czas przejazdu, mniej miejsc do bezpiecznego
zatrzymania się. Widoki podobne. Tylko przy dobrej pogodzie, bo w czasie deszczu
to sobie nie wyobrażam.
Mnie bardziej przypadła do gustu TT, może dlatego, że przejechałem ją jako pierwszą
ebyst jak masz zdjęcia to zamieszczaj
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11