Forum Bulgaricus

Pełna wersja: Plaża Bolata/плаж Болатa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Plaża Bolata położona jest ok. 7 km od Kavarny na północ, za półwyspem Kaliakra. Dojazd na początku niezłą drogą, ostatni km wąską dróżką asfaltową.

Jeszcze do połowy lat 90 - tych miejsce to było niedostępne dla przeciętnego turysty z powodu strategicznego położenia. Miejsce to było znane z tego, że tu do morza wchodziły kable telefoniczne łączące dwa bratnie kiedyś państwa - ZSRR i Socjalistyczną Republikę Bułgarii. Na skałach widoczne są pozostałości obiektów wojskowych.

Plaża niewielka bez infrastruktury, raczej raj dla chcących wypoczywać w bułgarskim towarzystwie. Dostępny bar i kilka kiosków z lodami i piwem. Leżaki i parasole za darmo ( a raczej ich resztki)


[Obrazek: DSC_0582.jpg]


[Obrazek: DSC_0575.jpg]

[Obrazek: DSC_0586.jpg]

[Obrazek: DSC_0578.jpg]

[Obrazek: DSC_0585.jpg]

[Obrazek: DSC_0577.jpg]

[Obrazek: DSC_0590.jpg]

[Obrazek: DSC_0592.jpg]

[Obrazek: DSC_0593.jpg]

[Obrazek: DSC_0595.jpg]

[Obrazek: DSC_0596.jpg]

[Obrazek: DSC_0598.jpg]

[Obrazek: DSC_0619.jpg]

[Obrazek: DSC_0612.jpg]

[Obrazek: DSC_0615.jpg]

[Obrazek: DSC_0620.jpg]

[Obrazek: DSC_0628.jpg]

[Obrazek: DSC_0631.jpg]
Niesamowite miejsce, fajne zdjęcia. Peter będzie zadowolony z "wklejki". Smile
jestem, oj jestem zadowolony Smile

dżek fajne zdjęcia, miejsce naprawdę ma swój klimat
I miejsce i zdjęcia piękne.....
Fajne zdjęcia Dżeku, ale mam pytanie zdjęcia zrobione z góry - czy tam jest droga czy trzeba się wspinać.
(09-08-2015,23:05:21)Bulgaricus napisał(a): [ -> ]Fajne zdjęcia Dżeku, ale mam pytanie zdjęcia zrobione z góry - czy tam jest droga czy trzeba się wspinać.

Są wybrukowane schodki, da się wejść bez problemu!
Czyli do latarni też idzie dojść ?
Prawie pod samą bo tam jest już jakiś płot.
To super, dzięki za info.
Byłem dzisiaj i ja. Jest naprawdę pięknie. I juz wiem że jest to miejsce które trzeba odwiedzić obowiązkowo. Oczywiście ze wspinaczka z obu stron. Pzdr
Od nas w tym roku (sierpień) chcieli 3lev za parasol 5 za leżak.

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka
Stron: 1 2 3