Forum Bulgaricus

Pełna wersja: Lawenda i słoneczniki w Bułgarii - gdzie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Są.
Piękne pola, hektary lawendy lub słoneczników. Kwitną na początku lipca, czyli akurat wtedy, kiedy tam będziemy.
I tylko jedno pytanie - gdzie konkretnie?

Ktoś był, widział, czytał...?

Mi się na razie udało ustalić dwie miejscowości, w pobliżu których powinny być pola lawendy: Zimnitsa i Maglij. Znalazłem również informację, że największe pola lawendy są w okolicy wsi Tazha. No ale to nadal trochę mało... Może się okazać, że pojadę, pojeżdżę kilka godzin i nie znajdę tego, czego szukam...
Lawenda - jest uprawiana od Kazanłyk do Magliż, pola widywałem również jadąc z Kazanłyku w strone Szipka.
Jeśli jedziesz z Sofii nad morze- to zamiast autostrady trzeba kierować się na Trasę tzw. Podbałkańską - Karlovo, Kazanlyk, Sliven
Pola lawendowe widziałem w ubiegłym roku gdzieś na odcinku Negru Voda - Dobricz, a słoneczników to się nie da nie zauważyć, bo są wszędzie Big Grin
Pola słonecznikowe to droga od Warny do Białej .. jakieś 15 km przed Białą, właśnie od strony Warny
Zdjecie z wyprawy-2010rok, ale słoneczniki chyba się nie zmienily Smile
[Obrazek: 8731800_IMG_1582.JPG]
Ładne kwiatki! Smile
(05-07-2017,13:25:32)egon napisał(a): [ -> ]Zdjecie z wyprawy-2010rok, ale słoneczniki chyba się nie zmienily Smile

Zmieniły i to zdecydowanie - zostały wycięte.
Ale może w tym roku nowe rosną
Wink
Pola slonecznikowe ciagna sie kilometrami -wrocilismy z Bulgarii 4 lipca br i na trasie Burgas-Sofia bylo ich pelno i zajmowaly ogromne powierzchnie
pola z lawenda nie wystepuja juz w takiej ilosci (w kadym razie to moje spostrzezenie ale te ich nie brakuje-spotkalismy ich kilkanascie na wyzej wymienionej trasie jak i wczesniejszej gdy pokonywalismy inna trase Velikoko Tarnovo-Varna
Byłem, zobaczyłem, zdjęć porobiłem. Smile


Słoneczniki są wszędzie. Zaczynają się już na Słowacji i towarzyszą całą drogę aż do Bułgarii.
[attachment=89][attachment=90]
Lawendy jest mało. Najwięcej pól widocznych z drogi i z możliwością dojazdu znaleźliśmy w okolicach Tarnicheni, jakieś 20 km przed Kazanłykiem.
[attachment=91][attachment=92][attachment=93]
Biorąc pod uwagę tapetę w Windows 7 , szału nie ma z tą lawendą
Stron: 1 2