Forum Bulgaricus
Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - Wersja do druku

+- Forum Bulgaricus (https://bulgaricus.pl/forum)
+-- Dział: Informacje podstawowe (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Dział: Dojazd (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2019] (/showthread.php?tid=1141)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE: Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - ccn - 05-08-2019

Witam. W czwartek 15 sierpnia po raz pierwszy ruszam w kierunku Bułgarii. Plan jest taki ze zatrzymuje sie na caly dzien w Parku Wodnym w Hajduszoboszlo, nastepnie wieczorem przekraczam granice Węgierko-Rumuńską i na noc zatrzymuje sie w okolicach Kluż Napoka. Mam do wyboru w piatek z rana ruszyć do Słonecznego Brzegu i byc wieczorem na miejscu lub spędzić dzień w miescie, moze cos zobaczyc, a moze bardziej wypoczac i ruszyc wieczorem, tak aby byc na miejscu nad ranem. Ktora opcja jest sensowniejsza? Dodam ze godzina przybycia raczej nie robi mi wiekszej roznicy, bardziej zalezy mi aby trasa przebiegla bezproblemowo. Czy jazda noca przez Rumunie moze stwarzac jakies niebezpieczenstwo? Czy ruch dzienny na trasie mocno rozni sie od nocnego? Z gory dziekuje za rady od bardziej doswiadczonych w tej trasieWink


RE: Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - wojak999 - 05-08-2019

(05-08-2019,22:03:21)ccn napisał(a): Mam do wyboru w piatek z rana ruszyć do Słonecznego Brzegu i byc wieczorem na miejscu lub spędzić dzień w miescie, moze cos zobaczyc, a moze bardziej wypoczac i ruszyc wieczorem, tak aby byc na miejscu nad ranem. Ktora opcja jest sensowniejsza?
Moim zdaniem sensowniejsza jest opcja ruszenia rano i na wieczór być u celu. Dlaczego ? Jedziesz pierwszy raz więc obejrzyj Rumunię. Kluż Napoca nie ma wielu atrakcji do zwiedzania. W piątek w południe ruszają tabuny Rumunów nad morze do BG i nie tylko więc należy ich wyprzedzić.


Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - igi123 - 05-08-2019

A nocą trzymać się głównych dróg [emoji41]

Wysłane przy użyciu Tapatalka


RE: Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - lubelak - 05-08-2019

Zgadza się jedź bez zwiedzania. To co zobaczysz w górach zrekompensuje.


RE: Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - KAJ - 06-08-2019

Podróże nocą przez Rumunię wg mnie mocno różnią się od podróży po Polsce nocą. U nas zdecydowanie mniejszy ruch natomiast mnie zawsze szokuje bardzo duże natężenie ruchu na głównych trasach tranzytowych w Rumunii nocą. Głównie ciężarówki, busy, busiki ale i osobówek nie brakuje.

Zszokuje Cie też na pewno specyficzna kultura jazdy miejscowych czyli nagminne wyprzedzanie pod górę, na zakręcie, na podwójnej ciągłej,
a na autostradzie permanentne miganie długimi z kilometra żeby im zjechać bo się bardzo śpieszą.

Nocą uważał by też na stada bezdomnych psów które raczej nie są agresywne ale lepiej przy nich jedzenia nie wyciągać.

Poza tym normalny, europejski kraj, bardzo bezpiecznie czy to w miastach czy na przydrożnych stacjach benzynowych.


RE: Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - wolffer - 06-08-2019

(06-08-2019,07:55:37)KAJ napisał(a): Zszokuje Cie też na pewno specyficzna kultura jazdy miejscowych czyli nagminne wyprzedzanie pod górę, na zakręcie, na podwójnej ciągłej, a na autostradzie permanentne miganie długimi z kilometra żeby im zjechać bo się bardzo śpieszą.
a teraz to przypadkiem nie zszedłeś na opis jazdy po naszych drogach i dróżkach Confused Confused Big Grin Big Grin Big Grin Wypisz wymaluj jak w Polsce, tylko w Rumunii znacznie rzadziej migają światłami z tyłu, w porównaniu z nami sporadycznie Big Grin Big Grin


RE: Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - Tosho - 06-08-2019

Oj, brzmi to jakoś znajomo Wink


RE: Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - gregorex - 06-08-2019

nie nie - to miganie to raczej przysługa przed widomym patrolem Smile
może nie na autostradzie ale na krajowych drogach to jak zbawienie


RE: Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - Tosho - 06-08-2019

Gregorex, mowa o miganiu długimi jak z tylu leci lewym pasem na autostradzie


RE: Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - KAJ - 06-08-2019

czyli, że Polak Rumun dwa bratanki i do jazdy i do ... ? Big Grin

a żeby nie było OT to zapytam bo mam 1 dylemat co do trasy. "B" jechałem kilka razy. "A" nigdy ale google wskazuje na tem moment jako trase pierwszego wyboru. Nie sugerując się godzinówką co wybralibyście?

[Obrazek: 1pbaqc.jpg]