Forum Bulgaricus
do Bułgarii przez Serbię czy Rumunię - Wersja do druku

+- Forum Bulgaricus (https://bulgaricus.pl/forum)
+-- Dział: Informacje podstawowe (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Dział: Dojazd (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: do Bułgarii przez Serbię czy Rumunię (/showthread.php?tid=1432)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: do Bułgarii przez Serbię czy Rumunię - igi123 - 19-05-2022

Ja w Serbii używałem MapFactorNavigator, navi nie potrzebuje internetu, tylko trzeba załadować mapy krajów, które Cię interesują. Oczywiście nie jest online w tym wypadku,ale bardzo ładnie prowadzi. Przed wakacjami parę razy odpaliłem żeby się przyzwyczaić.
Przy niedzielnym noclegu w Timisoara mamy duze prawdopodobieństwo że granica z Serbia w Moravita nie będzie zatkana w poniedziałkowy poranek. Ale dojazd do autostrady koło Smederevo to ok. 2,5 godziny, mogą się zdarzyć kiepskie lokalne drogi. Dlatego w tym wypadku trzeba się trzymać dróg najwyższej kategorii.


RE: do Bułgarii przez Serbię czy Rumunię - lubelak - 19-05-2022

Jak już mowa o nawigacji to ktoś używa Waze za granicą? Jest popularna czy sobie darować?


RE: do Bułgarii przez Serbię czy Rumunię - bart11 - 19-05-2022

(19-05-2022,18:15:39)bartus40 napisał(a): Nie kuś, na jeden raz nie pojadę bo już lata nie te. I jeszcze jedna sprawa - kiedyś się jeździło tylko z mapami i było dobrze. A teraz bez wójka Google ani rusz. Sprawdziłem u operatora i 1 Mb w Serbii kosztuje 34 PLN Sad

Jeśli jedziesz tranzytem (bez zwiedzania np. Belgradu), to nawigacja jest kompletnie zbędna (trzeba tylko pamiętać, żeby w Nis nie pojechać prosto).
Chyba, że internet potrzebny Ci jest do sprawdzenia np. obciążenia granicy - to na stacjach benzynowych jest WIFI (ostatnio mi się sprawdził na EKO albo OMV przed Suboticą - w okolicy Backa Topola).
Jest jeszcze jeden patent na nawigację offline, mianowicie: na mapach googla będąc online można sobie "przeskrolować trasę" którą zamierzamy jechać, aplikacja wrzuca do swojego cache i po odłączeniu przez jakiś czas dane te będą dostępne w urządzeniu. (Oczywiście bez podpowiadania i przeliczania drogi).


RE: do Bułgarii przez Serbię czy Rumunię - bateniki - 20-05-2022

W Serbia jedesz caly czas autostradą. Nic ty niepotrebnie! Patrz tylko na znki i drogowskazy Smile
Ponad 20 lat temo sobie robilem wydruk z GM na marszrut i wspólpasażerowie wchodzyli w role navigatora Smile


RE: do Bułgarii przez Serbię czy Rumunię - Masodi - 20-05-2022

Również potwierdzam przedmówców: oznakowanie na głównych drogach Serbii jest bardzo dobre i bez nawigacji można dotrzeć na drugi koniec kraju. Jak zawsze trzeba znać główne miasta po drodze i numery tras po których jedziemy i tyle starczy...


RE: do Bułgarii przez Serbię czy Rumunię - bartus40 - 20-05-2022

Dziękuję


RE: do Bułgarii przez Serbię czy Rumunię - bartus40 - 21-05-2022

Szanowni,
czy trzeba mieć jakieś ekstra upoważnienie jadąc przez Serbię służbowym samochodem ?


RE: do Bułgarii przez Serbię czy Rumunię - dżek - 22-05-2022

Zapraszam do wątku o Serbii.


RE: do Bułgarii przez Serbię czy Rumunię - bateniki - 22-05-2022

(21-05-2022,20:28:06)bartus40 napisał(a): Szanowni,
czy trzeba mieć jakieś ekstra upoważnienie  jadąc przez Serbię służbowym samochodem ?

Nie trzeba. Wystarczy dowód rejestracijny.


RE: do Bułgarii przez Serbię czy Rumunię - bartus40 - 22-05-2022

Dziękuję za pomoc.