Forum Bulgaricus
Obzor / Обзор - Wersja do druku

+- Forum Bulgaricus (https://bulgaricus.pl/forum)
+-- Dział: Wszystko o Bułgarii (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Regiony, miasta, miejscowości (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Obzor / Обзор (/showthread.php?tid=50)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

RE: Obzor - mierzey - 21-07-2015

(21-07-2015,16:05:09)peter napisał(a): o tak, konieczne w hurtowni alkoholi, a na plaży Pink Bar, o ile jeszcze jest

Pierwsze moje kroki wieczorową, niedzielną porą skieruję tu, zamówię papu, dużą zagorkę, dużą rakiję i zacznę się zastanawiać co dalej Smile, ale pewnie spacer centralną, handlową estakadą Smile, rybarska cace, plaża zagorka, z dużą dozą prawdopodobieństwa tutaj rakija domaszczna, i na tym zakończymy wieczór nr 1 w Bułgarii Smile Powstawiali znaki zakazu i google nie wjeżdża mi na Rybarską np i na Kozjak Sad. Aha a rybny o którym pisałem mamy tu Smile. Myślę Peter, że wkrótce niezła dokumentacja nam się tu zrobi Smile

RE: Obzor - peter - 21-07-2015

podają tam świetną ośmiornicę, polecam

tu z kolei tanie bistro, ale średnia jakość bistro

RE: Obzor - mierzey - 21-07-2015

(21-07-2015,20:26:35)peter napisał(a): podają tam świetną ośmiornicę, polecam

tu z kolei tanie bistro, ale średnia jakość bistro

To bistro to jedyne miejsce gdzie w 2010 można było zjeść ciepły posiłek Smile opisywaliśmy to w tym wątku tutaj. Wtedy nawet tu musaka była zaj....sta Smile

RE: Obzor - Szarlot_K - 22-07-2015

Niezły przewodnik powstał. Od soboty sprawdzam wszystkie zamieszczone tu adresy w terenie Smile

mierzey - jeśli chodzi o targ to możliwe że Obzor + Nesseber spełnią moje oczekiwania, chociaż chińszczyzny się wystrzegam.

Zdjęcie Pink Baru mnie urzekło. A jeszcze bardziej moją córkę (lat 5), dla której aktualnie inne kolory prócz różu nie istnieją...
Zapewne będziemy tam wpadać. Penie nawet dość często Smile

RE: Obzor - peter - 22-07-2015

Szarlot_K - koniecznie spróbuj kurczaka z rożna, od bistro w stronę plaży może z 10 metrów, panowie mają rożno na kółkach, cena bodajże 10leva - wiem, że to mało bułgarskie danie ale smakuje wyjątkowo

RE: Obzor - mierzey - 22-07-2015

(22-07-2015,00:10:24)Szarlot_K napisał(a): Niezły przewodnik powstał. Od soboty sprawdzam wszystkie zamieszczone tu adresy w terenie Smile

mierzey - jeśli chodzi o targ to możliwe że Obzor + Nesseber spełnią moje oczekiwania, chociaż chińszczyzny się wystrzegam.

Zdjęcie Pink Baru mnie urzekło. A jeszcze bardziej moją córkę (lat 5), dla której aktualnie inne kolory prócz różu nie istnieją...

Szarlot_K, a którędy jedziesz? Bo Rumunia to dużo prawdziwego, (sztucznego zresztą też) home made. Smile

RE: Obzor - teresa - 22-07-2015

Kurczak pyszny .W środku z cytryną. Smak niepowtarzalny.

(22-07-2015,08:06:06)peter napisał(a): Szarlot_K - koniecznie spróbuj kurczaka z rożna, od bistro w stronę plaży może z 10 metrów, panowie mają rożno na kółkach, cena bodajże 10leva - wiem, że to mało bułgarskie danie ale smakuje wyjątkowo

peter, kurczaki bułgarskie wspominamy z wielkim smakiem. Zjedliśmy ich tam dużo przy okazji ostatniej wizyty parę lat temu. Pewnie to już nie ci sami sprzedawcy sprzed lat, ale na pewno do nich zawitamy.
I nawet miałam o tym wspomnieć w wątku o smakach Bułgarii, ale ... no właśnie - trochę słabo to brzmi wspominać kurczaki przy tym wszystkim co można tam zjeść
Smile

(22-07-2015,12:32:38)mierzey napisał(a):
(22-07-2015,00:10:24)Szarlot_K napisał(a): Niezły przewodnik powstał. Od soboty sprawdzam wszystkie zamieszczone tu adresy w terenie Smile

Szarlot_K, a którędy jedziesz? Bo Rumunia to dużo prawdziwego, (sztucznego zresztą też) home made. Smile

mierzey chyba podobną trasą do Twojej, część rumuńska naszej trasy to:
Oradea - Kluż Napoka (tu pierwszy nocleg) - Bukareszt (tu drugi nocleg) - Ruse - Obzor.

Najwięcej elastycznego czasu będziemy mieć między Kluż-Napoka a Bukaresztem. Coś ciekawego z rękodzieła można tam znaleźć?

RE: Obzor - peter - 22-07-2015

co ty ! ten smak kurczaka jest jedyny w swoim rodzaju, szczególnie jak się go wcina na plaży wieczorkiem z zimną Zagorką, mniam

(22-07-2015,16:16:40)peter napisał(a): co ty ! ten smak kurczaka jest jedyny w swoim rodzaju, szczególnie jak się go wcina na plaży wieczorkiem z zimną Zagorką, mniam

dla mnie koniecznie z szopską
i koniecznie jedzony palcami ...
 Big Grin