Forum Bulgaricus
Obzor / Обзор - Wersja do druku

+- Forum Bulgaricus (https://bulgaricus.pl/forum)
+-- Dział: Wszystko o Bułgarii (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Regiony, miasta, miejscowości (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Obzor / Обзор (/showthread.php?tid=50)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

RE: Obzor - mierzey - 06-08-2015

(05-08-2015,22:56:43)jls napisał(a): Ja też osobiście nie zamierzam korzystać z takich wycieczek, natomiast moje pytanie wynika z tego, że jedziemy ze znajomymi jednym autem i nie chcielibyśmy być od siebie zależni, zechcą to sobie pojadą oglądać coś, co niekoniecznie mnie interesuje. A z pobytu w Obzorze 9 lat temu pamiętam tylko wycieczki do Stambułu. Wtedy Obzor trochę odstawał od znanych kurortów, większość turystów stanowili Bułgarzy, ale z tego co czytam teraz miasteczko zmieniło swoje oblicze.

Tak na szybko:
Biura turystyczne w Obzorze
Nie wiem, które najlepsze. Jak pisałem ja zawsze z Mierzey tour Smile

(31-07-2015,07:18:13)mierzey napisał(a):
(26-07-2015,09:08:38)myszabe napisał(a): Serdeczna prośba do Bulgaricusów Obzoromaniaków. Jako stała już (3 krotna) bywalczyni Primorska musze zmienić mieścinkę na kolejny sezon. Obzor wydaje się być najlepszą alternatywą - tu także będzie gdzie pobiegać, okolica jest zielona, a plaże są podobne do tych w Primorsku. Czy może ktoś z Was może polecić hotel - najlepiej rodzinny, a nie wielki moloch - także otoczony zielenią - koniecznie z basenem
Złaziliśmy z R. wczoraj sporą część Obzoru i ciężko cokolwiek znaleźć. W części Obzoru między morzem, a drogą Warna - Burgas te działki są małe i myślę, że trudno by tam basen schować. Powyżej drogi chyba prędzej, ale też z uliczek nie bardzo widać. Za drogą jest fajnie bo cisza, wszędzie z górki... ale tylko w jedną stronę. Dla dorosłych to nie problem, ale dzieciaki z tego co widzimy potrafią na krawężniku przysiąść Smile
Może ktoś coś trafi jeszcze w tym sezonie i da znać. Jeżeli nie pozostaje internet i próby kontakty przez mail.

RE: Obzor - peter - 06-08-2015

potwierdzam słowa mierzeya - domów z basenami jest jak na lekarstwo jak już są to brodziki - tam są faktycznie małe i wąskie działki, generalnie hotele przy samej plaży, z tego co pamiętam to przy ul. Hristo Boteva był basen

RE: Obzor - mierzey - 06-08-2015

jest fontanna na bodaj kozlyak 7 lub 9 Smile ale nie wiem czy można się w niej kąpać Smile

RE: Obzor - teresa - 07-08-2015

Nasi znajomi przy swoim apartamentowcu robili basen,ale nie za duży,bo trzeba by zatrudnić ratownika.

RE: Obzor - Szarlot_K - 07-08-2015

Dzisiaj sprawdziłam ten hotel o którym wspomniał Peter to Helos Beach ***. Ma chyba rzeczywiście największy basen w Obzorze (przynajmniej z tych znajdujących się niefaleko plaży). Jest na ul. Czarnomorskiej 35.

RE: Obzor - Stefan - 07-08-2015

Helios przez ogrodzenie sprawia wrazenie ok ten basen.

[Obrazek: 4.jpg]

[Obrazek: 6.jpg]

[Obrazek: 8.jpg]

RE: Obzor - teresa - 08-08-2015

To pierwszy hotel w Obzorze. Jak pierwszy raz przyjechałam to reszty nie było. Rok później powstał hotel lukojla

RE: Obzor - tata - 10-08-2015

(05-08-2015,15:23:14)bzyq_74 napisał(a): Koło Bissera (zamku) też ? :/
Mam nadzieję, że się rozluźni po 16-tym Smile

Bzyq to widzę że będziemy sąsiadami Smile My od 17.08 będziemy troszkę dalej na południe w hotelu Moreto, a do Ribkaty na cace na pewno często będziemy wpadać.

RE: Obzor - bzyq_74 - 11-08-2015

Znalazłem Moreto - rzeczywiście macie do Zameczku ~ 700m
My się bedziemy rozkładać koło Zameczku (jak da radę bliżej wody), jak będzie ciasno to w Twoją stronę na południe Smile

RE: Obzor - kasa - 12-08-2015

Wracając jeszcze do tematu rakiji  Big Grin - W tym miejscu przesiadują sobie popołudniami panowie popijając rakiję i zagryzając ją melonem, śpiewając różne przyśpiewki oraz grając przy okazji w szachy a jeden z nich sprzedaje warzywka, trzeba tylko zagadać a zacny trunek na pewno się znajdzie.
Kolejnym miejscem gdzie można nabyć dobrą rakiję jest - jeżeli się nie mylę - ten dom, mają też dobre miody.

Ech jak ja wam zazdroszczę tego pobytu w Obzorze...