Forum Bulgaricus
Biała / Бяла - Wersja do druku

+- Forum Bulgaricus (https://bulgaricus.pl/forum)
+-- Dział: Wszystko o Bułgarii (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Regiony, miasta, miejscowości (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Biała / Бяла (/showthread.php?tid=603)



RE: Biała / Бяла - tata - 02-07-2017

Czajka doopy nie urywa, przynajmniej mojej...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


RE: Biała / Бяла - marcys - 03-07-2017

dzis bylismy na wycieczce w Obzorze i kurcze ceny takich typowo wakacyjnych rzeczy wyzsze niz w sozopolu! uwage zwrocilem na pizze w kawalkach (bo z dzieciakami bylismy) w sozo 1,5-2,0 w obzorze 2,5...caca 1,5, drinki nlw knajpie na plazy od 4,5, rybki zrace stopy 10l..w sozo 5lewa...i teraz nie wiem czy obzor jest juz wieksza potega od sozopolu czy po prostu sezon ruszyl na ostro Wink ciekawa sprawa jest sama Byala..turystow jak na lekarstwo! w porownaniu do zeszlego roku to miescina podupadla na turystyce!! kilka naprawde fajnych hoteli, ktore w zeszlym roku byly oblegane dzis strasza pustkami i napisem "zawrano"...ogolnie jakos tak spokojniej niz rok temu...wszedzie free room i pusto na ulicach..nawet rosjan jakos mniej niz rok temu ;/


RE: Biała / Бяла - tata - 03-07-2017

I zajebiście! Bałem się że będzie sporo więcej ludzi w tym roku ale jest nadzieja że to będą spokojne wakacje.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


RE: Biała / Бяла - ew-cia - 03-07-2017

(03-07-2017,16:43:05)marcys napisał(a): dzis bylismy na wycieczce w Obzorze i kurcze ceny takich typowo wakacyjnych rzeczy wyzsze niz w sozopolu! uwage zwrocilem na pizze w kawalkach (bo z dzieciakami bylismy) w sozo 1,5-2,0 w obzorze 2,5...caca 1,5, drinki nlw knajpie na plazy od 4,5, rybki zrace stopy 10l..w sozo 5lewa...i teraz nie wiem czy obzor jest juz wieksza potega od sozopolu czy po prostu sezon ruszyl na ostro Wink ciekawa sprawa jest sama Byala..turystow jak na lekarstwo! w porownaniu do zeszlego roku to miescina podupadla na turystyce!! kilka naprawde fajnych hoteli, ktore w zeszlym roku byly oblegane dzis strasza pustkami i napisem "zawrano"...ogolnie jakos tak spokojniej niz rok temu...wszedzie free room i pusto na ulicach..nawet rosjan jakos mniej niz rok temu ;/

Jeszcze turyści dojadą. Wszystko zależy m.in. od tego, jak układają się terminy wakacji w poszczególnych krajach. Za dwa dni mogą być tłumy. Kiedyś tak mieliśmy - jak przyjechaliśmy to zastanawiałam się co się stało, że nie ma ludzi, otwarte tylko niektóre knajpki i sklepy - a za dwa dni wszystko pootwierane, a na ulicach pełno ludzi.


RE: Biała / Бяла - tata - 03-07-2017

Nie strasz...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


RE: Biała / Бяла - golibroda - 03-07-2017

(03-07-2017,16:43:05)marcys napisał(a): ...wszedzie free room i pusto na ulicach..nawet rosjan jakos mniej niz rok temu ;/

to trzeba walić w ciemno Smile


RE: Biała / Бяла - marcys - 03-07-2017

ewcia w zeszlym roku bylismy tu w identycznym terminie i bylo "full(w rozumieniu Byalej oczywiscie)...wyjezdzajac kilka dni temu z Sozo bylo tam czuc ze sezon otwarty, z dnia nacdzien ulice wrecz sie zapelnialy ludzmi - nawet nie chce wiedziec jak tam w sierpniu wyglada! ale ma byc o Byalej - dokladnie rok temu przechadzajac sie uliczkami bylo widac dziesiatki rosjan (glownie babcie z wnuczkami lub mlode mamuski z dzieciakami)- na placu zabaw zawsze bylo full dzieciakow rosyjskojezycznych..w tym roku tego nie ma..ogolnie jakos tak pustawo..


RE: Biała / Бяла - makej - 03-07-2017

(03-07-2017,21:00:31)marcys napisał(a): ewcia w zeszlym roku bylismy tu w identycznym terminie i bylo "full(w rozumieniu Byalej oczywiscie)...wyjezdzajac kilka dni temu z Sozo bylo tam czuc ze sezon otwarty, z dnia nacdzien ulice wrecz sie zapelnialy ludzmi - nawet nie chce wiedziec jak tam w sierpniu wyglada! ale ma byc o Byalej - dokladnie rok temu przechadzajac sie uliczkami bylo widac dziesiatki rosjan (glownie babcie z wnuczkami lub mlode mamuski z dzieciakami)- na placu zabaw zawsze bylo full dzieciakow rosyjskojezycznych..w tym roku tego nie ma..ogolnie jakos tak pustawo..

Potwierdzam... w ubiegłym roku w drugiej połowie lipca dużo ludzi, może nie tłumy ale dużo, głównie dało się słyszeć język rosyjski.
Jednego dnia pojechaliśmy na Kaliakrę i w powrotnej drodze zahaczyliśmy wspominkowo o Bałczik a tam pusto na promenadzie, wyglądało jak wymarłe miasto w porównaniu do 2012 roku - wtedy idąc do Pałacu Królowej nie szło przejść a w 2016 ludzi jak na lekarstwo - tak że nie ma reguły...
Oto dowód :

[Obrazek: IMG_7512.jpg]

[Obrazek: IMG_7513.jpg]

Jeszcze tak pustego Bałczika nie widziałem, podobnie jak Ty teraz Białą Smile
Pozdrawiam.


RE: Biała / Бяла - tata - 03-07-2017

Może to ma związek z aneksją Krymu i tym co było słychać już w zeszłym roku, że Putin "zasugerował" swoim krajanom, aby sprzedawali swoje domy wakacyjne za granicą i kupowali na Krymie? Może w tym roku też "zasugerował" że lepiej tamże jechać na wakacje? A może Rosjanie już na tyle się wzbogacili że BG nie jest dla nich atrakcyjnym kierunkiem?

https://pl.sputniknews.com/swiat/201608023613969-Rosja-turystyka-ranking/


RE: Biała / Бяла - marcys - 04-07-2017

dzis z uwagi na niska temp. (18st) oraz brak slonca zrobilismy sobie objazdowke po okolicy Wink byla min. plaza w Skorpilovchi oraz port w Byalej Wink a ponizej widok na Obzor Wink