Forum Bulgaricus
Biała / Бяла - Wersja do druku

+- Forum Bulgaricus (https://bulgaricus.pl/forum)
+-- Dział: Wszystko o Bułgarii (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Regiony, miasta, miejscowości (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Biała / Бяла (/showthread.php?tid=603)



RE: Biała / Бяла - tata - 10-07-2017

Rok temu już też bylo. Łaził koleś i sprzedawał hasła.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


RE: Biała / Бяла - marcys - 11-07-2017

no widzisz tata nie potrzebuje tego to nie wiem Wink w kazfym razie pokusze sie o podsumowanie knajpek w Bialej....przeprosilem sie z Kosharata i powien tak ze w tym roku wg mnie/nas to najlepsza knajpa w Byalej! ceny ok, smak ok, obsluga ok..ja polecam (hehe jak GeslerkaWink, w Starej Czeszmie dostalismy spalony (wrecz zweglony sacz) oraz jakies paskudne frytki..w Bistro Perla - wszystko bardzo smaczne, obsluga fajna ale porcje malutkie i o stolik cza walczyc lub czekac na ulicy - to dla mnie porazka...w rastauracji Laguna (przy hotelu laguna) musaka smaczna choc zimna, szkembe bardzo ok, misz-masz hmm...chyba sciepek z ostatniej doby i generalnie wszystko zimne, choc dosc smaczneWink..knajpa Mehana (pierwsza po prawej idac w dol czernomorki, tuz przy aptece, wszystko ok, tylko bardzo soone, za to parlenka czosnkowa i szkembe Super! no i znalezlismy jeszcze kilka knajpek w bocznych uliczkach, malych hotelowych,domowych ale nie zdarzylismy sprawdzic..a szkoda moze tu tez bylo by czym sie pozachwycac Wink


RE: Biała / Бяла - tata - 11-07-2017

Zmartwiles mnie tą staratą czeszma bo to moja ulubiona knajpa. No ale tylko krowa nie zmienia zdania. Będziemy testować od nowa, pewnie jak wszędzie kucharze się zmieniają i nie można polegać na opinii z zeszlych lat.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


RE: Biała / Бяла - marcys - 11-07-2017

tata no moze to kwesta kucharza..ale dziwne jest to ze my bylismy w takiej porze ze ludzi prawie nie bylo, a my mowilismy od razu ze nam sie nie spieszy (po zlozeniu zamowienia podeszla do nas sama szefowa uprzedzajac ze na nasze danie trzeba bedzie czekac!!!)...i jak az tak spalili (bo wiadomo kazdemu moze sie zdarzyc) to mogli powiedziec +15min i zrobic od nowa..ja bym osobiscie takiego wegla nie wydal..ale wiadomo najlepiej samemu przetestowac!


RE: Biała / Бяла - tata - 11-07-2017

Przetestować w sensie inne knajpy które wykluczylismy rok temu bo czeszma była super. W tym roku trzeba będzie znowu próbować we wszystkich. Ale to przynajmniej zabija nudę i rutynę więc w sumie się cieszę!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


RE: Biała / Бяла - makej - 11-07-2017

Też jestem zmartwiony tą wiadomością. Zawsze mówiłem (pisałem), że Starata Czeszma to mój numer jeden choć już w ubiegłym roku zauważyłem delikatny spadek poziomu ale nie jeśli chodzi o kuchnię tylko o kelnerki .
Najlepszy był 2013 rok, tak nam tam odpowiadało, że nie chciało nam się testować innych knajp, na 15 dni 10 razy byliśmy w Staratej Czeszmie i to wcale nie dlatego że dla gości Byala Home Apartments było dodatkowo 10% zniżki Smile


RE: Biała / Бяла - tata - 11-07-2017

A jak tam plaża po sztormie? Wróciła już do normy? Uzupełnili leżaki? Czy był już ktoś może w tym roku na Karadere? Jak droga od studni?


RE: Biała / Бяла - tata - 19-07-2017

Sam sobie odpowiem Smile Plaża wróciła do normy, a potem znowu morze ją zabrało, na dzień dzisiejszy nie wiele zostało miejsca do plażowania, mam nadzieję że do niedzieli wróci do normy!

[Obrazek: b46a5d292d55.jpg]
[Obrazek: 6ad68c6df09f.jpg]


RE: Biała / Бяла - Spoko_spoko - 20-07-2017

Pozdrawiam wszystkich na tym forum! :-)
W Bułgarii byłem 10 lat temu i w Białej. Wspomnienia piękne i teraz mam zamiar wrócić na urlop :-)
Pamiętam jeszcze jak Czajka była w innym miejscu [teraz tam jest Ресторант "Кораба"] i było bardzo miło i niedrogo.
Przy ul. Bratya Gospodinovi mieszkał Polak [żona miała mały sklepik] i kupowaliśmy u niego rakiję i wina - super!!! Niestety nie pamiętam jak miał na imię.
Może ktoś go kojarzy? Był bardzo sympatyczny :-) Chętnie go spotkam ponownie [jak żyje tam do tej pory oczywiście].


RE: Biała / Бяла - daro - 21-07-2017

czy plaża w białej już ok.?, czas najwyzszy bo zbliża się termin wyjazdu