Forum Bulgaricus
Biała / Бяла - Wersja do druku

+- Forum Bulgaricus (https://bulgaricus.pl/forum)
+-- Dział: Wszystko o Bułgarii (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Regiony, miasta, miejscowości (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Biała / Бяла (/showthread.php?tid=603)



RE: Biała - komunikacja - mack - 31-01-2016

Dostałem kilka różniących się szczegółami konfirmacji. Na jednej taka czcionka a drugiej inna, tu samolocik na niebieskim tle a tam bez aeroplanu. Chyba mam różne 4 potwierdzenia a wolałbym mieć jeden bilet. Oni nie informują o niczym i nie odpowiadają na pytanie ale chwalą się na swojej stronie jak pozytywnie zmienili swój stosunek do klienta, jakość obsługi. Zero kontaktu z nimi. Wiem, że czas na wszystko jest ale coś nie ładnie jest. Przyzwyczajeni są do charterowej obsługi klienta masowego, grupowego i jakiś człek jeden o coś pytający przeszkadza im w ciężkiej pracy. Litwini widać są trudni.


RE: Biała - komunikacja - mack - 31-01-2016

Nie miałem szczęścia by widzieć przybywającą do portu większą jednostkę, za to na horyzoncie wielka armada. Żaglowce, komety Nesebyr Warna, kontenerowce itd. Kto zorganizuje regularne wakacyjne "przewozy-przepływy" pasażerskie z Białej do Obzoru zarobi dobrą kasę bo to kwestia leżąca odłogiem lub też tak ma być gdy rządzi nieformalny układ.[Obrazek: cd94e3edacef7faf.jpg][Obrazek: 5a39e470da2e5746.jpg][Obrazek: 993bd7e4b3774b54.jpg][Obrazek: da285076be985ddb.jpg]


RE: Biała - komunikacja - mack - 31-01-2016

Per pedes.
Dla mnie najlepsza rozrywka i rekreacja, tania w miarę bo koniecznymi są paliwo i chłodzenie w postaci biry oraz przejazd w jedną stronę. I oczywiście obiad w Czajce lub na głównej plaży względnie przy Czernomorce.

[Obrazek: 4913e994415f0565.jpg]

[Obrazek: 7ecc34dd46aad9f0.jpg]

[Obrazek: 55ffba3cfd635ee4.jpg]

[Obrazek: 0f28341ca661a780.jpg]

[Obrazek: 211f280b3f1a973b.jpg]I już widoczna plaża obzorska.


RE: Biała - komunikacja - mack - 31-01-2016

Białe Skałki, widoczna ścieżka i w dole drewniane schodeczki. Dojście ulicą Bratia Gospodinowi. 800 metrów od Walmaru.

[Obrazek: 580adb564a213f3f.jpg]


RE: Biała - komunikacja - mack - 31-01-2016

Skałki.
[Obrazek: a24b5c502fa93b5b.jpg]

[Obrazek: e29e1791f2a0f1d7.jpg]

[Obrazek: dbb762a9850913b5.jpg]

[Obrazek: 73e1ce86205858c9.jpg]

[Obrazek: 3c6d6f8749fbfa61.jpg]


RE: Biała - makej - 31-01-2016

Witam. Przyłączę się do wątku. O Białej pisałem obszernie w poprzednim Bulgaricusie. Z trzech wyjazdów do Bułgarii dwa pobyty w Białej, jeden w Bałcziku. W tym roku, jeśli dojdzie do skutku, to też Biała. Nie były to pobyty typowo stacjonarne tzn. 14 dni w danej miejscowości, zjeździliśmy bowiem przy okazji kilkanaście miejscowości nadmorskich od Nosu Kaliakra prawie po Burgas, odwiedzając zarówno "dzikie" plaże Topola, Tuzlata, Kamchija, Kara Dere jak i duże (czytaj głośne) kurorty - Albena, Złote Piaski, Słoneczny Brzeg czy starożytne miasto Nesebar. Mam więc swoją (subiektywną) opinię i tak jak w nad polskim morzem wybieramy mniejsze, spokojne miejscowości tak w Bułgarii zakochaliśmy się w Białej. Nie lubimy gwaru bazarowego, hałasu dyskotek, ryczących aut i tłumów ludzi.
W Białej za najlepszą uważamy miejscówkę, która jest już widoczna na zdjęciach w poście powyżej oraz tu:[Obrazek: 0235.jpg]
[Obrazek: 0892.jpg]
[Obrazek: 0953.jpg]
Jest to centrum miasta, blisko stragany owocowe, sklepy ,bankomat, zaraz za rogiem główna ulica - promenada prowadząca na centralną plażę w dół, z powrotem trochę ciężko bo pod górę ale kursuje "ciuchcia" spod plaży pod sam hotel za 2lv od osoby (ceny z 2013), po drodze można kupić arbuza i bez wysiłku go dowieźć Smile .
Basen widoczny na zdjęciach należy do sąsiedniego hotelu ale za 5lv/os można korzystać przez cały dzień. Basen przeważnie był pusty tzn. woda była ale ludzi nie było Smile więc często mieliśmy go w 4 rodziny "na wyłączność":
[Obrazek: 0972.jpg]
Najlepsze jedzenie, moim zdaniem, w Starata Czeszma zejściem między hotelem a pocztą
Oto sacz tam serwowany:
[Obrazek: 0246.jpg]
czy szopska:
[Obrazek: 0343.jpg]
czy kavarma:
[Obrazek: IMG_2948.jpg]


RE: Biała - makej - 31-01-2016

Jeśli chodzi o polecaną w powyższych postach restaurację Czajka w porcie rybackim to zawiedliśmy się. Daleko od centrum - sam koniec Białej, proszę sobie wyobrazić pielgrzymkę w upale bez odrobiny cienia i powrót cały czas pod górkę. A ceny z kosmosu i jedzenie takie sobie, muszę jednak przyznać, że wybór ryb niesamowity i niespotykany w innych restauracjach. Wyszliśmy jednak zdegustowani - wszyscy stwierdzili że jedzenie nie warte  było tego szmatu drogi.
Kilka zdjęć z czajki i drogi do niej:
[Obrazek: 0842.jpg]
[Obrazek: 0841.jpg]
[Obrazek: 0846.jpg]
[Obrazek: 0854_91.jpg]
[Obrazek: 0854_6.jpg]

Za to widoki w porcie ciekawe:
[Obrazek: IMG_3562.jpg]
[Obrazek: IMG_3554.jpg]
[Obrazek: IMG_3563.jpg]

A oto wspomniana ciuchcia:

[Obrazek: 0830.jpg]

[Obrazek: 0831.jpg]


RE: Biała - mack - 31-01-2016

Fajnie napisałeś, obszernie. Jakie były ceny pokoi w obu pensjonatach? Ilekroć szedłem Czernomorką nigdy nikt nie pływał w żadnym z basenów, tłumaczyłem sobie lipcem. Sofia uznaje sierpień. Sacz obfity, mam porównanie z Rajem w Obzorze, gdzie był smaczny lecz skromniejszy. Starata Czeszma ma renomę. Miło poczytać Twoje relacje. W starym Bulgaricusie kilka razy również wspominałem Białą, nie sądziłem jednak, że rodzina zgodzi się na dluższy pobyt. Mack.

W zasadzie zawsze chodziłem w upale nie tylko do Czajki ale do Obzoru. Ale co kto lubi. Dla pań i dzieci może być to wątpliwą atrakcją. Pełna zgoda.


RE: Biała - makej - 31-01-2016

Jeśli chodzi Kara Dere my jechaliśmy naszym busem przez winnice, droga dość ciężka, wyboista ale można powoli dojechać. Po drodze mijaliśmy quadowców - to przez nich pewnie droga trochę przeorana.
Kilka fotek z dzikiej plaży:

[Obrazek: 0349_0.jpg]
[Obrazek: 0350.jpg]
[Obrazek: 0349_2.jpg]
[Obrazek: 0349_1.jpg]
[Obrazek: IMG_2968.jpg]
[Obrazek: IMG_3006.jpg]
[Obrazek: IMG_2993.jpg]


RE: Biała - mack - 31-01-2016

Kara Dere sławna, napisz  dlaczego, skoro na głównej plaży  w Białej ludzie nie leżą na sąsiadach jak to bywa z bezkompromisowymi i bezstresowymi Czechami w Obzorze przy niebiesko zadaszonym hotelu w Obzorze, z sentymentem wspomnianym dzisiaj przez Teresę.