Forum Bulgaricus
Kulinarne - Wersja do druku

+- Forum Bulgaricus (https://bulgaricus.pl/forum)
+-- Dział: Tematy inne (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Dział: Hyde Park (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Kulinarne (/showthread.php?tid=91)



Kulinarne - aekzal - 30-06-2019

Dzisiaj zapomniana polędwiczka w cieście francuskim z pieczarkami, cebulką i szynką szwardzwaldzką, do tego pomidorki oczywiście swoje i ogóreczki małosolne. Zapomniałem o sosie grzybowym ale bez też pyszne.[Obrazek: dade45abf267fd18244ce0e7f873116f.jpg][Obrazek: ca6ed8851cd95483464c3e9d6063c0ff.jpg][Obrazek: b6a9c6c4c236ef34fe69534e1f2ae4b9.jpg]

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka


Kulinarne - egon - 30-06-2019

Pieknie wyglada[emoji4]. Dawno dawno temu coś podobnego zrobilam ale bez pieczarek, cebulki i szynki[emoji4]

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka


RE: Kulinarne - aekzal - 30-06-2019

Edytka i mówię przepyszne tylko polędwiczka na dobę do zalewy, 25g soli na litr wody.
Soczysta i krucha.


RE: Kulinarne - egon - 30-06-2019

Porada exprta zapisana Smile


RE: Kulinarne - aekzal - 01-07-2019

Polędwiczkę po wyjęciu z marynaty wysuszyć i natrzeć swoimi ulubionymi przyprawami (my teraz stosujemy swanska sol z gruzji) mogą być inne, troszkę oleju na patelnię i obsmażamy z każdej strony tak po 3-4min, wyjmujemy mięsko i zawijamy szczelnie w folie aluminiową, odstawiamy do wystygnięcia, potem na tej patelni smażymy pokrojone pieczarki do odparowania wody, następnie cebulę (delikatnie solimy). Do wcześniej odstawionych pieczarek dodajemy cebulę, mieszamy i zostawiamy do wystygnięcia.
Rozkładamy ciasto francuskie, na nie układamy szynkę na zakładkę, na wierzch pieczarki z cebulką. Na tak przygotowane ciasto z dodatkami układamy polędwiczkę (przed położeniem smarujemy musztardą). Zawijamy, widelcem dociskamy brzegi i zawinięte ciasto.
Następnie smarujemy roztrzepanym jajkiem. Wkładamy na blachę wyłożona papierem do pieczenia i do nagrzanego piekarnika w temp 190st.C na 25-30min. Pod koniec pieczenia ja robie to w 20min przykrywam z wierzchu ciasto folia aluminiową, nie będzie mocno spieczone. Wystawiamy z piekarnika, pieczeń odpoczywa około 8min, kroimy jak kto woli na plastry lub na większe kawałki.
Do tego można zrobić sos grzybowy ja podawałem bez.
Smacznego.


RE: Kulinarne - egon - 01-07-2019

A co jest w skladzie "swanska sol" z Gruzji?


RE: Kulinarne - aekzal - 01-07-2019

Niestety tego nam nie zdradził Tangiz ale polecił tą przyprawę. Prawdopodobnie jest to mieszanka ziół i nie tylko bo jest troszkę słona z regiony Swaneti.
Jest boska do grila i pieczenia mięs oraz gotowania gulaszu.


Kulinarne - egon - 01-07-2019

Znalazłam fajny artykuł jutro do niego wrócę, a dzisiaj jeszcze trochę pracy czeka, a w nim jest przepis na swanska sol: sol kamienna lub morska najlepiej bez antyzbrylaczy, kolendra,kozieradka blekitna, czosnek, czerwona papryczka ostra suszona, skladniki wystepujace opcjonalnie to: szafran imeretynski, koper, czaber, kminek lub kumin rzymski

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka


RE: Kulinarne - aekzal - 01-07-2019

Jeżeli dane nam będzie wpaść na tegoroczny zlot (W dalszym ciągu nie mam podanych terminów moich zdrowotnych wczasów) to wezmę odsypię troszkę
oryginalnej przyprawy. Gdybym wiedział jaki mają smak potrawy z tą przyprawą kupił bym zdecydowanie więcej. Na szczęście kroi się wyprawa na przyszły rok i wiem co kupię.


Kulinarne - egon - 07-07-2019

Cukinia smażona z sosem jogurtowo-czosnkowym, które goszczą też na stole Teresy i Napoleona[Obrazek: a89434cca4193c6f4d371fcb4717dc7f.jpg]

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka