Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Veliko Tyrnovo-Carevec / Велико Търново-Царевец
#11
Fajne zdjęcia. Z każdym twoim "reportażem" coraz bardziej zakochuję się w tym kraju. Uświadamiam sobie jak wiele rzeczy jeszcze muszę/ chcę odwiedzić.
Odpowiedz
#12
(13-10-2015,22:07:10)Bulgaricus napisał(a): Fajne zdjęcia. Z każdym twoim "reportażem" coraz bardziej zakochuję się w tym kraju. Uświadamiam sobie jak wiele rzeczy jeszcze muszę/ chcę odwiedzić.

Bardzo dziękuję za uznanie!  Smile Sam mam też świadomość jak mało Bułgarię ja jeszcze znam! Wtedy jak byłem w VT to niestety musiałem zrezygnować z wycieczki do wioski Arbanasi! Zajeśliczna wioseczka oddalona od VT 3,5 km. Ale w owym czasie mój synek upał ciężko przeżywał! Więc odpuściłem sobie. Ale mam świadomość gdzie "mam na pieńku" z Bg! Może jeszcze kiedyś tam się kopnę?!  Rolleyes /mam swój wymarzony marszrut tam/ 
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#13
to ja powrzucam trochę zdjęć z Arbanasi

o tym już pisałem- przed dojazdem do Arbanasi- restauracja/hotel -architektura jak widać poniżej

[Obrazek: DSC_0875.jpg]

[Obrazek: DSC_0878.jpg]

uliczki w Arbanasi

[Obrazek: DSC_0891.jpg]

cerkiew i tu ciekawostka -poniżej znajduje sie gwiazda Dawida
[Obrazek: DSC_0895.jpg]

[Obrazek: DSC_0896.jpg]
Odpowiedz
#14
Photo 
[Obrazek: DSC_0905.jpg]

[Obrazek: DSC_0909.jpg]
Odpowiedz
#15
Do Arbanasii ja się niestety nie załapałem Sad Sad Sad Angry Angry Angry
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#16
a to już kawałek dalej -cerkiew św.Piotra i Pawła, z freskami pochodzącymi z  XIV-XII w.
[Obrazek: DSC_0939.jpg]

[Obrazek: DSC_0940.jpg]
Odpowiedz
#17
a tu miałem bardzo ciekawą dyskusję z pilnująca obejścia zakonnicą, na temat chrześcijaństwa.
Tak ortodoksyjnej osoby wżyciu nie spotkałem- twierdziła ona ,że chrześcijanie katolicy to nie chrześcijanie.
A na moje pytania na temat różnic w prawosławiu i tolerancji dla innych wyznań zamilkła.
Pani miała na oko jakieś 70 lat  Big Grin

[Obrazek: DSC_0942.jpg]

a tu widoczek na VT

[Obrazek: DSC_0944.jpg]

[Obrazek: DSC_0946.jpg]
Odpowiedz
#18
Ja się w Rosji spotkałem też z takim w sobie "prawosławnym zadufaniem" .... Ale mnie to tammm .....
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#19
Wszędzie można spotkać ortodoksa, fanatyka, szowinistę czy faszystę.. Ludzie są tylko ludźmi i nie sądzę, aby to było domeną li tylko prawosławia.
To samo tyczy się tego lub innego kraju, bez względu na to jak bardzo go kochamy lub nienawidzimy.

...a jeśli tyczy się Arbanasi - to już mnie "zjechała" Sikornik w mojej relacji, że nie byłem... no ale przecież będę. Smile... kiedyś.

Pzdr
Marek
Odpowiedz
#20
(14-10-2015,10:08:49)frytowski napisał(a): Wszędzie można spotkać ortodoksa, fanatyka, szowinistę czy faszystę.. Ludzie są tylko ludźmi i nie sądzę, aby to było domeną li tylko prawosławia.
To samo tyczy się tego lub innego kraju, bez względu na to jak bardzo go kochamy lub nienawidzimy.



...a jeśli tyczy się Arbanasi - to już mnie "zjechała" Sikornik w mojej relacji, że nie byłem... no ale przecież będę. Smile... kiedyś.

Ale dla przykładu moja rosyjska dziewoja to też to zauważyła, takie w sobie zadufanie. Sama nie raz mi mówiła ,że te wszystkie  monaszki-zakonnice swoim zachowaniem to i Ją wk.....
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości